Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek mellett többé nem...

Gyerek mellett többé nem aludhatom ki magam? Akik imádtak nagyokat aludni, hogy viselték a babázást?

Figyelt kérdés

Imádok hatalmasakat aludni. Nehezen kelek reggelente, általában számolom vissza a napokat a szabadnapomig, amikor 9-10-ig is aludhatok.

Azt mondogatják nekem, hogy ha gyerekem lesz, örüljek, ha 1-2 órát tudok majd egyhuzamban aludni, és ha nagyobb lesz, akkor se fogok tudni aludni reggel hétvégén sem, mert a gyerek úgyis már 7kor kukorékol.

Ti sem tudtátok kipihenni magatokat, amióta anyák vagytok?


2018. jan. 7. 11:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
16%
CSAK szoktatás kérdése az elsö pár hónap után. (Négy gyerekes anya)
2018. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

1-es, de azért arra csak nem célszerű egy gyereket szoktatni, hogy 9-10-ig aludjon. Már ha egyáltalán lehetséges rászoktatni.

Ez nem igaz, hogy soha többé nem aludhatod ki magad, de nagyon nagy változásokat hoz az ember életébe, ha szülő lesz és bizony lemondásokkal is jár.

2018. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
24%

3 hónapos anyatejes a fiam. 6 hetesen aludta át először az éjszakát, nehanSzor kelt azóta, de többnyire alszik.


Este 8-9 között eszik utána elalszik, reggel 7 körül kell sokszor ebresztem, max fel órát fent van majd visszalszik 10 körül kell. Nappal keveseket alszik, de én nagyon kipihentvagyok mellette.

2018. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó vagyok. Én nem szoktattam csak így alakult. Persze ez simán változhat majd, de most ez a helyzet.
2018. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
44%
AZ 1-es vagyok: abban igazad van, hogy én sosem alszom 9-10-ig, tulajdonképpen csak azt akartam írni - csak rosszul fogalmaztam -. hogy böven ki tudom magam aludni a gyerekek mellett is, csak nem maradok fenn éjfélig este, de az sosem volt szokásom!
2018. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
26%
Soha olyan kipihent mint akkor, nem voltam. 2hósan már 10-11 orat aludt, de újszülötten is 7-8at es napközben is aludtunk. 4 hósan már 13-14 órát aludt. Általaban 11 körül keltünk.
2018. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
42%
Három hónapos a babám, együtt és egyszerre alszunk, bőven kipihenem magam. Egy gyerekkel ez még nem gond, többel azért már akadnak problémák.
2018. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
33%

Én 3-4-5 hós korában nagyon kipihent voltam aztán 16 hós kora után.

Előzmény: sulis koromban hulla voltam a korán keléstől. Dolgozni folyamatos műszakban dolgoztam, délutános héten volt mikor 11-ig aludtam bár alapból sose aludtam éjfél előtt. A délelös hét a halálom volt.

Megszületett a fiunk, 3-4 óránként kelt éjszaka enni. Szerencsém volt vele, a köztes időkez végigaludta. Nyilván nem volt olyan mikor felkelni se kell, de nem voltam olyan hulla, de megtanultam már 10 órakor aludni. 3 hósan végigaludta az éjszakát (5 hós korig) és 7ig aludt. Ahhoz képest hogy szerettem régen sokáig aludni, nem voltam fáradt.

Aztán 16 hós korig 4-5 közőtt kezdődött a nap, az gáz volt. Azóta 7ig alszik.

A kislányommal ekkora mázlink nem volt mondjuk. De nála se brutális a helyzet, azért túl kipihent se vagyok.

2018. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Lehet, félreérthető volt a kérdés, nyilván nem akarom a gyerekemet arra szoktatni, hogy délelőtt 10-ig aludjon, ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy szeretek sokáig aludni :)

De ha baba mellett nem elképzelhetetlen egy idő után a napi 8 óra alvás (lehetőség szerint egyhuzamban), akkor azzal már tök boldog vagyok :D

2018. jan. 7. 12:15
 10/28 anonim ***** válasza:
37%

Nem. Korán kelőt "dobott a gép". Ha megfeszülünk se alszik reggel 6-nál tovább és akkor már jók vagyunk, ha 6-ig alszik. :)

Így a hétvégi későn kelés tényleg ismeretlen fogalom.

Aludni persze tudunk, de más a rendszer. Alkalmazkodni kell.

Erről szól a szülőség. Kelned kell akkor is, ha fáradt vagy, beteg vagy.

Férjemmel abszolút megosztjuk a teendőket, de akkor is vannak időszakok, amikor a végletekig ki vagyunk merülve (ilyenkor szoktam le is betegedni).


Jelenleg 2,5 éves, de csecsemőként is kicsi volt az alvásigénye. Sose volt eszik, alszik baba. 4 hónapos koráig durván hasfájós volt, 10 hónapos koráig refluxos. 6 hetesen átaludta az éjszakát, kerek 2 hétig jó dolgunk volt, utána ébredt. Voltak jó időszakok és nagyon pocsékok. A mostanihoz már hozzászoktunk. Jellemzően 9-kor alszik, hajnalban átjön és 6-kor már eróvel se marad ágyban. Ez most tűrhető, ismerek olyat, aki feleannyit sem alszik.

2018. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!