Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan csökkentsem le még pár...

Hogyan csökkentsem le még pár évig azt a vágyat, hogy édesanya legyek már most?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lehet furán fog hangzani, de még rettentően fiatal vagyok egy babához, még tanulok, viszont nem úgy állok a gyerekekhez mint a kortársaim, hogy közömbösen vagy jajj, de aranyos, de semmi mást nem éreznek. Én meg minden egyes alkalommal arra vágyok hogy a saját gyermekem tarthassam a kezemben. Mitől van ez?
2018. jan. 14. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
15 leszek
2018. jan. 14. 10:07
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Attól, hogy még csak egy éretlen, butuska kislány vagy.
2018. jan. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Idealizálod a dolgot és úgy képzeled, hogy csak a szépsége lenne meg. Tedd át a dolgot a valóságba, egy baba születése most mit hozna a megvetésen kívül? Azt gondolod, hogy anyukád/apukád majd szépen eltartaná neked, hogy ugyanolyan szupi kis kényelmes élete legyen, mint neked van. De ezt meddig várod el tőle/tőlük? Előbb utóbb neked kéne gondoskodnod róla. Ez mikor történne meg? Mennyit járnál még suliba, hogy legyen munkád, amivel egyszer majd önállósodni tudj? 5 év múlva? 8? Addig a szüleid nem csak segítség lesznek (ha egyáltalán), hanem beleszólnak mindenbe, mivel pénzed nincs, etetni sem tudnád azzal, amivel akarod, nemhogy nevelni a saját elképzeléseid szerint. Szóval ez a különbség a cuki álom és a való élet között, ne gyerekre vágyj, hanem olyan élethelyzetre (munka, saját normális lakhatás), amiben be tudsz vállalni egy gyereket majd. Egy klassz terhesség most akár odáig is juthatna, hogy a családod abortuszra, vagy örökbeadásra kényszerítene. Ennyi idősen ezek a kilátásaid. Remélem sikerült csökkentenem a vágyat, h felcsináltasd magad egy buliban azelőtt, h felelősséget tudj vállalni egy életért.
2018. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A négyesnek teljesen igaza van!
2018. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És nyilván nem fogok olyan közönséges lenni hogy egy kitudja honnan szalajsztott embertől legyek terhes. És nem is szeretnék nyilván most azonnal gyereket szülni, mert tanulok,és ahogy mondtam fiatal vagyok hozzá, csak tudni akartam mivel csillapítsam ezt ugyanis tisztában vagyok azzal hogy a velem egykorúak más témával foglalkoznak és nem a gyermekvállalással.
2018. jan. 14. 12:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy csökkentsd le a vágyat, hogy belegondolsz miből is tartanád el, és kivel.

A szíved lehet, hoyg gyereket szeretne, de az edzésnek egyenlőre le kell győznie.

Gondolj arra, hogy először a feltételeket kell megteremtened egy babának, utána vállalhatsz gyereket.

Ennyire egyszerű.

2018. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*eszednek
2018. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sokan hajlamosak bele esni abba a hibába hogy csak azt látják a gyermek vállalásban hogy egy cuki kisbaba akit cuki ruhácskákba lehet öltöztetni és szép képeket lehet készíteni róla. De az a baba lehet beteges és sokat síró, történhet vele bármi. A szülőség lemondással jár.
2018. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 18 évesen jött az első ilyen érzés, hogy milyen jó lesz MAJD anyukának lenni, és milyen jó lenne már akkor azonnal átélni ezt. Nekem az segített, hogy józan paraszti ésszel átgondoltam milyen anyukàt kívánok az én gyermekemnek. Nos ezek egyikét sem tudja nyújtani -korából adódóan- egyik tini sem. Az én listákon volt: diploma, munka amit szeretek, saját lakás, saját autó, szerettem volna sokat utazni és erre költeni amíg még nincs gyerek. Nagyon Boldog vagyok, mert az összeset elértem nagyon szép fiatal korom volt 28 évesen szültem, az is fiatal még szerintem így ez is megvolt.

Kb 22-26 éves koromban viszont volt olyan érzésem, h de jó h még nincs gyerekem, lehet nem is szeretnék olyan jó minden... de aztán egy évre rá már sokkal erősebben az esküvőn után már nagyon vártam Rá.

2018. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!