Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sehogy sem jó?

Miért van az, hogy sehogy sem jó?

Figyelt kérdés

Tudom, h mindenben a jót kell keresni, a jó oldalát nézni a dolgoknak, pozitívan gondolkodni stb. Ezekkel mind tisztában vagyok és a környezetemben élők nagy többsége is. Mégis azt látom magam körül (magamat is ideértve), h a legtöbb embernek nem jó, úgy ahogy van. Pl. aki gyesen/gyeden van pici baba mellett fáradt, nem tud pihenni, ha már a baba nagyobbacsak akkor bejön az "unalom", a szellemi tevékenység, társaság hiánya. Aki baba mellett tanul vagy dolgozik, az is folyamatosan panaszkodik, h fáradt nincs idő a gyerekre stb. Akinek már ovis, sulis a gyereke és mellett dolgozik, az maga a pokol. És itt nem a nagycsaládosokra gondolok, hanem 1-2 gyerekesre. Folyamatos rohanás, kapkodás, mókuskerék. Aki nem dolgzik mert pl. nagycsaládos vagy egyszerűen csak megengedhetik maguknak anyagilag az sem elégedett, mert ő meg már úgy csinálna valamit, csak bizonyos okokból nem tud.

Szóval ilyenre gondolok, h sehogy, semmilyen élethelyzetben nem jó, vagy inkább sosem elég jó. Ki mit gondol erről?



2018. jan. 14. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos minden élethelyzetben meg lehet találni a rosszat, de én azt mondom, hogy a jóra kell törekedni. Aki bevállal egy gyereket (vagy többet is), annak tisztában kell lennie azzal, hogy már másképp kell egy kicsit szerveznie az életét, ezt is meg kell tanulni, valakinek könnyebb, valakinek nehezebb. Panaszkodni mindig lehet (akkor is, ha nincs gyerek, de pláne akkor könnyebb, amikor már van), de semmi értelme. Ha egy pár eldönti, hogy családot alapít, nemcsak a boldogságot és a szülőség örömét "vállalja be", hanem a fárasztó hétköznapokat is. De tényleg kihangsúlyozom, sokan akkor is fáradtak meg unatkoznak, ha nincs gyerek. Meg kell tanulni kikapcsolódni minden élethelyzetben és vállalni a felelősséget.
2018. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden élezhelyzetben van jó és rossz. Embertípustól függ, hogy ki látja félig üresnek a poharát és ki félig telinek. De ez szerintem tök evidens..
2018. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!