Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor megszületett az utolsón...

Amikor megszületett az utolsónak tervezett babátok nem volt rossz, hogy tudtad többet nem élheted át ezt?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van. 2-t terveztünk eredetileg, de kb egy éve nagyon erősen elkezdtem vágyakozni egy baba után. Az egész terhességet szívesen átélném újra, azt amikor apró kisbaba, a szoptatást, az óvodakezdési izgalmakat, még az éjszakázást is szerettem :)

De az a gondom, hogy szerintem ezek a dolgok a 3. baba után is hiányoznak majd, ha ő nagyobb lesz, 4 gyereket viszont biztosan nem vállalunk. Ezért én eredetileg úgy terveztem, hogy kb 5 év múlva legyen 3. baba, így legalább a tudad bennem van, hogy lesz még kisbabám.

Viszont a párom most szeretné. Ő már 45 éves, azt mondja 50 éves korára már szeretné, ha nagyobbak lennének tudnánk jönni-menni, és amúgy is most nagyon vágyik rá. A tesók 4és 6 évesek, akik szintén szeretnének kistesót. És én is nagyon. De azt is tudom nekem utána rossz lesz, hogy tudom már soha nem szülhetek/ babázhatok. Volt valaki ilyen helyzetben?


2018. jan. 14. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ez az érzés tényleg minden baba után fennállhat. Ha mindketten szeretnétek, akkor vágjatok bele. :)
2018. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
A 10.után is ezt èreznèd. De valahol egyszer úgyis vège kell legyen a kisbabás korszaknak. Nem jobb úgy, hogy tudod, ha nagyobbak mèg ti sem vagytok öregek, tudtok utazni, egymást èlvezni mèg???
2018. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
két gyerekünk van, elméletileg 3-at terveztünk, de nem lesz több. így tökéletes ahogy van. mondtam a férjemnek hogy ha előjönnének a vágyak beszéljen le róla :) én már azt várom 4 ev "bezártság" után hogy menjünk kirándulni, egy hetes tervezés nélkül tudjak elmenni fodrászhoz....stb. tehát én úgy érzem így kerek az életünk.
2018. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Mi eredetileg kettőt terveztünk, végül egy van, különböző okok miatt nem is lesz több. De nem érzem ezt. Sőt, a többi ok mellett az is egy ok, hogy egyikünk se szeretné megint újra kezdeni az dolgokat. Örülünk, hogy már nagyobb a gyerkőc, önállóbb, nem tudnám újra elölről kezdeni.

Persze, aranyos egy pici baba, szívesen emlékszem vissza én is a babázós korszakra, de azért mindennap nem csinálnám újra végig. Illetve reálisan nézem a dolgokat, hogy anyagilag és érzelmileg, egészségügyileg mit tudunk bevállalni és az ennyi.

És tényleg örülök, hogy visszamentem dolgozni, emberek között vagyok, többet tudunk félretenni, jobban el tudunk menni itthonról, a párommal is több időnk jut egymásra úgy, hogy mellette van egy gyerekünk, akit nagyon szeretünk és törődünk vele.

2018. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Kettőt terveztünk, kettő van. Mégis a kicsi születése után volt egy mélypontom, amikor nagyon vágytam a harmadikra. De akkor már 36 éves elmúltam, így nem akartunk belevágni.
2018. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Már a 3-4-nél azt éreztem, hogy rohadtul nem akarom a terhességet szülést 😁 így biztos nem lesz több.
2018. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
3 van, és már kettő után nem akartam újra se terhességet, se szülést se semmit, csak a nagycsaládot. Imádom, hogy 5en vagyunk, ez volt az álmom, de óriási megkönnyebbülés hogy "kész" vagyunk és soha többet nem kell átélnem. Pedig álomterhességek voltak álomszülésekkel, álombabákkal. De egyszerűen így érzem.
2018. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amennyire akartam a 3. gyereket, annyira nem akarok többet. :) Így kerek, élvezem, hogy nagyok és egyre könnyebb velük az élet, újra dolgozom. Cukik a babák, de nem vágyom átélni új gyerekkel. Ami hiányzik belőle, az a múló idő miatt van, hogy 10 évvel fiatalabbak voltunk az első kisbabás korszakban, de hát ez nem jönne úgysem vissza.
2018. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3.gyerek Után már pont forditva volt aki viccelni mert hogy mikor lesz negyedik anak leszedtem fejet szoval .én nem vágytam többre meglett a lány is 2 fiu mellé igy kerek családunk isten ments több gyerek .
2018. jan. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi nem terveztük, hány legyen, csak azt, hogy majd meglátjuk. Kettőt vállaltunk végül, és bár biztos nagyon tudnék szeretni egy harmadikat és egy éve még nehéz volt leküzdenem ezt, de teljesen észszerűtlen lenne. A terhességet-szülést-babázást egyébként kevésbé szerettem, mint a dackorszakot :) amikor már lehet játszani, beszélgetni.
2018. jan. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!