Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A bíróság hoz vajon olyan...

A bíróság hoz vajon olyan ítéletet hogy az apuka elviheti láthatásra egy 4 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt mentünk szét az apukával. Azóta nem is érdeklődött, amikor megszületett is a kisfiam csak a testvére érdeklődött a hogylétünk felől. Nem segitett semmiben. A nevén sincs a gyerek. Szeretném hogy az anyakönyvi kivonatban benne legyen hogy ő az apja plussz vállalná a felelősséget a tetteiért és fizetne gyerektartást! De viszont rettegek hogy elviheti tőlem már most. Ha rendszeresen nézné az én jelenlétemben természetesen később nem tiltatoznék.

2018. jan. 15. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen pici babát nem hinném, hogy elvinnék az anyjától. Pláne hogy a pici nincs az apja nevén és eddig se foglalkozott vele.
2018. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem viheti el.
2018. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Most nincs benne az anyakönyvi kivonatban az apa neve?! Ha szeretnéd hogy apaként szerepeljen,akkor apai jogai is lesznek! Amíg a bíróság ezeket le nem szabályozza, addig úgy él ezzel, ahogy szeretne.Azért nem hinném hogy egy pici babát el akarna tőled vinni.
2018. jan. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Érdemes lenne egy ügyvédet megkeresni és végigbeszélni vele a dolgokat.
2018. jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
NEM viheti el (2 vagy 3 éves korig, nemrég változott a jogszabály, csak azt nem tudom, 3évről 2re, vagy 2ről 3ra). Szóval nyugi, most még nem vagy köteles odaadni.
2018. jan. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen pici korban még nem viheti el, de nálunk 18 hónapos kortól vihette minden hétvégén egy napra. A 2-3 év már nem él...
2018. jan. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Csak a pénzért szeretnéd higy szerepeljen az apa is az anyakönyvi kivonatban?hm...

Én nem akarnám a helyedben hisz nem is foglalkozik a gyerekkel akkor meg minek?a pénz miatt meg nem érdemes ilyenen szarakodni h akkor elviheti mikor viszi nem fizet stb.... De a te dolgod!

2018. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ilyen piciként nem viheti el.


Természetesen láthatási joga megvan, a kisbab otthonában, akár az anyával együtt.

2018. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem szerepel az anyakönyvi kivonatban üresen van hagyva a helye. Nem régiben kaptam egy levelet a gyámügytől miszerint ezt a helyet ki kell tölteni és nem maradhat üresen. Bementem a gyámügyhöz és vagy Ál név fog szerepelni vagy megnevezem az apukát de ehhez bírósági pert kell inditani. Nem szeretném ha gyerekem felnő és megkérdezi ki az apja akkor magyarázkodnom kellenne hogy miért nem neveztem meg az igazi apját! Szerintem joga van tudni! Apukának meg kötelessége vállalnia a tetteiért a felelősséget és igen fizessen is mert a gyereket illeti meg az a pénz! Nem áll szándékomban elvenni a jogait az apaságtól sőt én örülnék a legjobban ha tisztességes apaként viselkedne és látogatná! Csak nem szeretném ilyen kicsiként oda adni úgy hogy még nem is látta soha!
2018. jan. 16. 09:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem, amit írsz és iagazd is van, de mindenképpen kalkuláld bele, hogy nem csak kötelezettségei hanem is jogai is lesznek, bármikor betarthat majd a későbbiekben is.
2018. jan. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!