Kutya baba mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Van egy 5 éves csivavánk.A babám 7 hós, még nem mászik de hamarosan fog.Eddig mindig letettem egy matracot a földre azon játszott a gyerkőc.Na de hamarosan elindul nem tudom majd egy pléden tartani.Be fogja járni a lakást, ahogy a kutya is.

Oké, hogy a porszívózás alap.Akinél van kutyus, hogy oldja ezt meg?Konkrétan a kutyaszőrre gondolok.

Imádják egymást amúgy nem a kutyától tartok hanem a szőrtől.

Kérem a kutyaelleneseket nyugodtan görgessenek tovább hisz a kutya marad, a gyerek marad☺


2018. jan. 17. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A gyereknek semmi baja sem lesz a - kevés - kutyaszörtöl, szóval nem kell túlgondolni a témát.
2018. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ilyen porszívóm van ,nagyon szeretem, tényleg könnyű és bekapcsolom végigmegyek 5 perc az egész, könnyebb mintha felsöpörnék.

[link]

2018. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Persze ezt tudom, inkább arra lennék kíváncsi, hogy a takarítás mikor és, hogy zajlik.Vagy, hogy mennyire van elszeparálva a kutya és a gyerek.Nem szeretném őket elkülöníteni.

Ami vicc az egészben, hogy mikor a lányom született is volt kutyánk, és nem emlékszem hogy zajlott le ez a folyamat.Baja nem lett mert már 11 éves.

2018. jan. 17. 09:35
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk van egy járókánk, reggel ott kezd, én közben felporszívózok, aztán mehet amerre lát. Már másfél éves, eddig nem lett baja egy kevés kutyaszőrtől :) a bacik ellen meg gőztisztítót használok, fertőtlenít és vegyszer mentes. De ez utóbbit csak alkalmanként.
2018. jan. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Egy csivavából nem sok szőr hull.

Legalábbis a mieinkhez képest, mi két 25 kg körüli kutyával élünk egy lakásban :)))

Hamarabb volt kutyánk, mint gyerek, a lányom a kutyába kapaszkodva tanult járni :)

Soha nem szeparáltam őket, igazából nem vagyok tisztaságmániás, a kutyaszőr a legkevesebb dolog, volt olyan, mikor a gyerek fenekéből kiskorában a saját hosszú hajszálam húztam ki....fogalmam sincs, miként nyelhette le.

Semmi baja nem lesz akkor sem, ha lenyel pár szál szőrt, 3 havonta féreghajtózzátok a kutyát és nyugodjatok meg :)

2018. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Kicsit túlparázok minden vele, van már két gyerkőc 18 és 11 évesek, a picurka elég későn jött, 40 vagyok lehet ezért aggódom túl a dolgokat.
2018. jan. 17. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Robotporszívó esetleg?

Kéz alól már barátságos áron lehet venni. Sok időt megspórolsz.

2018. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Nekunk egy kutyank van, kisebb termetu, rovid szoru, de van egy hosszu szoru macskank is.

Amikor meg masztak a gyerekek, akkor naponta egyszer porszivoztam es minden masnap felmostam. De csak a folszinten (eloter, nappali, konyha, 1 szoba, furdo), mert az emeleten nem vagyunk nappal, csak este megyunk fel, illetve ott zarva vannak az ajtok, az allatok nem jarnak fel.

Nyilvan igy js talalkoztak a gyerekek szorrel, de bajuk nem lett. Ha az allat egeszseges, oltva, feregtelenitve van es tiszta, akkor nem hiszem, hogy gondot okozhat.

Amiota nem masznak a gyerekek, azota ket naponta porazivozok es mosok fel, gyerek elott is ez volt a rendszer, amiota allataink vannak.

2018. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5 kutya, kinti-bentiek mellé szültem a babánkat. A szőnyeget minden nap átkeféltem és porszívóztam, egy éves kora körül már ő is javában segített:) Arra figyeltem, hogy csak kézmosás után vehette szájába a kezét. Ettől függetlenül nem fertőtlenítettem agyon a lakást. A kutyák oltva, féregtelenítve. Soha nem kapott el tőlük semmit. Pedig egyszer beleivott a kutyák kinti vizestáljába is. Én a karonülős korszakig óvatos voltam, csak a karomból ismekrdhetett a kutyákkal, megfelelő magasságban. Amikor mászni kezdett, az külön figyelmet igényelt, egy kutyám volt, aki nem tudott mit kezdeni az új látvánnyal és támadta volna, őt erősen elszeparáltam tőle, ha a földön volt, de a többi kutya is csak úgy közelíthette meg, hogy folyamatosan a baba mellett voltam, a kutya pedig simogatva. Mivel sok kutyám volt, jobban oda kellett figyelnem. Igazából túl is spiláztam egy kicsit, egyetlen kutyám volt problémás, ő is megoldódott abban a pillanatban, ahogy a gyerek lábra állt. Onnan kezdve tudta, hogy nem állat, hanem ember, azóta a gyerek úgy nyúzza, ahogy akarja, bár nem engedem, de mindent eltűr neki. A másik kutyám akkor hökkent meg, amikor a baba felállt, nála ez volt a fordulópont, de pár hét alatt teljesen elfogadta őt állva is. Kb. 1,5-2 éves korától már szabadon együtt tudunk lenni, addig azért én nem engedtem. Volt 2 olyan kutyám, aki már 1-2 hónaposan simán elfogadta és imádta a babámat, de én őket is erős kontrollal engedtem a gyerekhez, mert tudtam, elég egy hiba. Mára mindenki elfogadta őt, nagyobb biztonságban van köztük, mint bármelyik gyerekközösségben. Inkább a kutyákat kell néha félteni, de azért a kislányom nagyon ügyes, már 4 éves, többnyire nagyon szépen bánik az állatokkal.
2018. jan. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk egy kis fehér kutyánk van. Első perctől kezdve összeeresztettük a kutyával. Amikor hazahoztuk a kórházból azonnal letettük a földre, megmutattuk Neki. Sose csináltunk belőle gondot, nagyon barátságos, kedves kutya. Már 14 hónapos a kislányunk, mostanában rá akar ülni, húzza fükét, farkát, cserébe evésnél nem kevés kaját dobál Neki:). Van, hogyha egy pillanatra elfordulok a kutyus játékát a kislányunk szájából kell kivenni, tudom gusztustalan, de ez van. Még sose volt beteg. Úgy tűnik az Anya után a kutyus neve lesz a 2. szava:). Én mindennap porszívózok, így sosincs kutyaszőr.
2018. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!