Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted hány éves korban a...

Szerinted hány éves korban a legjobb gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Gyermekkori szerelmemmel már lassacskán 12éve együtt vagyunk. Tavaly októberben

végre összeházasodtunk szűk családi körben. Idén fogom a második diplomámat megszerezni. Már az egyetem kezdetekor úgy voltam vele, hogy diploma utàn jöhet a gyerek, hiszen nagyon szeretjük egymást és a férjem is szeretett volna már akkor is. Aztàn anyósék rábeszéltek a második szakra is, mondván hogy most kell tanulnom, később munka és gyerek mellett màr úgyse fogok/tudok. Belementem, mert szerettem volna bizonyítani nekik. (A férjem dolgozik, ő nemet tudott mondani a második diplomára mondván hogy nem látja értelmét, gyakorlatot akar szerezni. /hatalmas veszeledések árán vègül felfogták a szülők./)

Most pedig itt állok 27évesen, 3nyelvvizsgàval és lassan 2diplomával a kezemben, de nincs lakásunk sem, meg úgy semmink. Gyakorlatilag az egyetemről dolgozni mentem, munkàból pedig előadásra az elmúlt 7 évben. Ez mégsem jelent releváns munkatapasztalatot, hiába a szakmámban dolgoztam, ha diákmunka volt.

Ennyi körítès után írom a lényeget:

Ti mit tennètek ebben a helyzetben? Dolgoznátok még x évet, kièpítenétek az egzisztenciát illetve 30felett vállalnàtok gyereket, vagy belevàgnàtok most albérletbe egy fizetéssel?

Főleg olyan fiatalok vélemènyét vàrom, aki hasonló cipôben jár/t.


Hozzáteszem: sosem voltam karrierista, mindig is inkább családot szerettem volna


Mocskoskodó kommentektôl kíméljetek, köszi!


2018. jan. 17. 14:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Az albérlet még nem is annyira gond. Hisz sokan meg a havi törlesztőt fizetik.

De az már inkább, hogy 1 fizetésből éltek, és esetleg csak diplomás gyedet kaphatnál, de nem lenne hova visszamenned dolgozni. 0 munkatapasztalattal, kisgyerekkel nagyon nehéz pályakezdőként munkát találni.


Szóval nem a kor a lényeg, hanem a körülmények szerintem.

Hogy meglegyen a stabil háttér, ne legyen a pénz stresszforrás.

2018. jan. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Bár én dolgoztam a baba előtt, de csak azért, mert sokáig váratott magára. Mi is korán megtaláltuk egymást, 20 éves voltam az esküvőnkkor, a második évemet tapostam a fősulin a 3-ból. Egyből szerettük volna a babát, akkor még albérletben ráadásul. Aztán én lediplomáztam, dolgozni kezdtem, és 6 évvel az esküvőnk után lettem végre terhes. Közben vettünk házat, így a lányunk már ide jött haza. Az utóbbi 2 évben nem dolgoztam eü. okok miatt, így én is csak az alap támogatást kapom (gyes+csp).


Ha belegondolok,, hogy már 5 és fél éves lehetne, és kimaradt volna a munka az életemből, illetve az albérletben lettünk volna az első időkben... Sajnálom, hogy nem így történt. Imádtam a munkámat, a lakással sem volt bajunk, a pénz így sem több. Viszont soha ilyen boldogok nem voltunk, mint amióta itt van velünk. :)

2018. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Én a helyedben elhelyezkednèk és 1 év múlva kezdenèk bele a gyerekvállalásba! 28-29 évesen is bőven van időd és a csed-gyed összege is magasabb lesz! Az albérlet ne legyen akadály, mi is abban élünk a 3 hónapos babával! De tény bőven van mit kifizetni gyerek mellett ami nehéz 1 fizetésből!

29/N

2018. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Mi április végére várjuk babankat alberleten. En fogom kapni a gyedet. És apa dolgozik majd. Ugy néz ki hogy év végére lesz egy saját kis közös családi házunk. Ugyhogy amig járni kezd a kicsi már nem leszünk albérletben. De mikor terhes lettem meg nem volt kilatasban a lakás
2018. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%

OFF. teljesen felesleges volt a 2. diploma, pláne azért, h anyóséknak bizonyíts, igaza volt a férjednek, h nem csinált még egy diplomát.

ON. ha már így alakult, akkor dolgozz legalább 1 évet, h járjon a Gyed.

Még egy jótanács: gondold át a helyzeteteket, ne hagyd, h anyósék ennyire irányítsanak vagy beleszóljanak az életetekbe (lásd. 2. diploma), mert ha meglesz a baba, akkor ez csak súlyosbodni fog.

2018. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én 25 évesen szerettem volna szülni de közbe szólt az élet,tavasszal lesz lombikunk 28-at töltöm márciusba.

Szóval én már nagyon babáznék :)

Sose voltam egy karrierista inkább élek szeretben és megbecsülöm a kevesebbet.

2018. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Hát most már én is dolgoznék egy évet a helyedben, ha így alakult, mert több év kihagyással, nulla tapasztalattal, egy (vagy több) gyerekkel nem fognak utánad kapkodni a munkáltatók, hiába vagy nagyon tanult. Akkor meg fölösleges volt az egész. Az albérlet nem baj, ha simán ki tudjátok fizetni, és marad minden másra is.


Én 27 évesen szültem az elsőt, most van tervben a második, ha minden jól megy, őt 30 évesen szülöm, 3,5 év korkülönbséggel. 23 évesen diplomáztam, közben csináltam 2 nyelvvizsgát, aztán 4 évet dolgoztam, ezalatt összeházasodtunk, utána jött a kislányunk.

2018. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Carragher_x ***** válasza:
50%

Nekem előbb pár kérdésem lenne:


Jól értem, hogy jelenleg nem is éltek külön a szülőktől vagy csak ragozási hiba van a leírásban (albérletbe)?

Azt sem egészen értem, hogy miért nem munkatapasztalat, amit iskola mellett a szakmádban csinálsz?

Mit akarsz egyáltalán az élettől? Mit szeretnél csinálni, mivel szeretnél foglalkozni? Ha nincs semmilyen szakmai célod, akkor minek csináltál két diplomát is?

Ha van vmi, amit hivatásodnak látsz, arra miként hatna a pályád elején egy gyerek? Nagyon visszavetne vagy átléphető dolog?

Meddig szeretnél otthon maradni a gyerekkel?

Mennyibe kerül jelenleg az életszínvonalatok s egyáltalán bele fér-e annak fenntartása úgy is, ha te nem kapsz ösztöndíjat, fizetést?

2018. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16%

Egy nemrégiben készült tanulmány szerint 25 év körül. Én pont ennyi idős voltam, azt alá tudom támasztani, hogy sok idősebb anyukával szemben sokkal több a türelmem hozzá.

30 év felett sokkal kockázatosabb a terhesség.

De egyébként te érzed mikor van itt az ideje 🙂

2018. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Carragher_x ***** válasza:
50%

"30 év felett sokkal kockázatosabb a terhesség."

Ez tényszerűen nem igaz.

2018. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!