Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy macskát nem tudok...

Ha egy macskát nem tudok elviselni, akkor majd a saját gyerekeimet sem fogom? Lehet jobb ha nem is gondolkodom családban? 29f

Figyelt kérdés

Vettem egy macskát. Bengálit. Az állat őrült. Harap. Karmol. Van neki teljes felszerelése, 100 ezret költöttem csak a macskabútorokra... de a macska nem nyugszik. semmi nem érdekli, csak az, hogy a lábamon másszön fel, belémmarjon majd elrohanjon. Rákoppintottam az orrára, a fejét lenyomtam semmi hatása. Az állattól nem lehet aludni. Hiába játszom vele amikor hazaérek 2-re este 7-8-ig, ha lefekszem, csakazértból is össze vissza szaladgál rajtam és az ágyamon. kizárni nem lehet, mert akkor reggelig ordít az ajtó elött. Ma 3x beleharapott a fülembe, arra keltem, hogy belém mart és nem csak játékosan, hanem úgy, hogy annak nyoma maradt. hiába csaptam oda reflexből az elsőnél még 2x megismételte. Utána belekarmolt a szemembe! szerencsére csak felületi sérülés lett... Amióta hazahoztam kb napi 2-3 órát alszom a többit szenvedem. Nem tudok ledőlni, mert jön és szemétkedik velem. Ha nem kapja meg amit akar bosszúból odaszarok az ágyra...


A testvérem szerint, ha ezt nem tudom elviselni, akkor jobb ha családon nem is gondolkodom. A gyerek szerinte 2x ilyen durva. Mellesleg megjegyzem, voltak macskáink, és soha nem volt ilyen egyik sem. Pedig gyerekként sok cicám volt. Kiscicát amikor gyerek voltam injekciós tubusból etettem amikor az anyja elhagyta így nevelgettem.... örömmel tettem és az a cica kedves volt, SOHA nem mart meg, vagy ha igen akkor én provokáltam ki a játékkal. De ez más... itt valami nincs rendben.



2018. jan. 17. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Egy macska és egy gyerek nem ugyanaz! Illetve 1 közös van bennük, mindkettőt nevelni kell (kellene)
2018. jan. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Hátha bengali ne csodálkozz. Vidd vissza a tenyésztőnek.
2018. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 nagytudos válasza:
79%
Igen nekem is van macskám mégse csinálja a gyerek sem rossz ha jól neveled
2018. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Mennyi idős cica? Kölyök? Mert akkor le fog nyugodni.

Nekünk sima házi vegyes van, 3,5 éves, most már tök jófej, de amikor kicsi volt... esküszöm, nekem is volt pár macskám gyerekkoromtól, de ilyen rohadt hiperaktív és rossz kismacskát mág sosem láttam :D komolyan idegbajt kaptam tőle, a leírásod alapján nagyon bevillantak az emlékek. Aztán felnőtt és lehiggadt, annyira, hogy gyerekem is van mellette, 1 évvel fiatalabb, mint a macska, de nagyon türelmes vele az állat, ha már nagyon unja, felmegy a macskabútor tetejére, ott nyugiban van. Ezt csak azért írom, hogy ha kölyök még, nyugi, kinövi.


A gyerek más teljesen.

2018. jan. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

Nehogy már egy hülye (tényleg elmebeteg) macskához hasonlítsd a majdani saját gyermekedet. Ezt inkább az állatos kategóriába kellene kitenni mert a macskával komoly gondok vannak 😂

Remélem te is tudod hogy butaság amit gondolsz és csak a csalódottság beszél belőled hogy egy defektes macskát sikerült választanod.

Lehetetlen összehasonlítani egy macskát egy gyerekkel.

Engem is idegesítettek más hisztis sírós ordítós gyerekei mindig kellemetlenül éreztem magam más gyermek társaságában de minden vágyam volt akkor is egy saját gyermek és a te hisztis gyermeked nem ugyan az mint más hisztis gyermeke.😂

2018. jan. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van és ez a csalódottság. Viszont anyunak is van bengáli cicája. Az sem volt teljesen komplett, nagyon hiperaktív volt és össze vissza futkosott, de SOHA nem szemétkedett, nem harapott meg senkit és hagyta/hagyja aludni anyukámat. Mostanra rendkívül nyugis cica lett, igaz, de amit az csinált és amit ez azt nem lehet egy lapra feltenni...
2018. jan. 17. 19:47
 7/13 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem ez a 2 nem függ össze. Másért szereti (és nem szereti) az ember az állatot meg a gyereket. Abban közös hogy mindkettő felelősség de én pl. imádom az állatokat, a gyerekeket meg utálom. Ez fordítva is sokszor előfordul.
2018. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
nekem volt macskám, aztán lett gyerekem is, hála Istennek, a macskától megszabadultam :D inkább vállalnék be még pár gyereket, csak a macska ne kerüljön vissza :D szóval nyugi!
2018. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De egy macska nem ugyan az mint egy gyerek .
2018. jan. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6%
Én eleve nem viselnék el macskát a házban, (amúgy szeretem az állatokat), mégis van gyerekem. Ez így nem hasonlítható össze.
2018. jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!