Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem akarsz gyereket rábeszé...

Ha nem akarsz gyereket rábeszélnek, ha akarsz, lebeszélnek?

Figyelt kérdés

Sokáig nem akartunk gyereket a férjemmel, és amikor valaki kérdezte, mikor lesz és mondtuk, hogy nem akarunk, akkor jött a győzködés, hogy de az milyen jó, és gyerek kell, és az az élet értelme stb...


Most sok év után úgy érezzük már mi is, hogy szeretnénk gyereket, családot, ezért az év második felében belefogunk a babaprojektbe. Mióta ezt eldöntöttük, azt hallgatjuk, hogy jól gondoljuk meg, nagyon nehéz, nagyon nagy felelősség, stb... Nagyrészt ugyanazok az emberek, akik előtte rábeszélni akartak.


Az embereknek soha semmi nem jó??


2018. jan. 24. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell megvitatni másokkal. Ez nem kellene, hogy téma legyen. Ha helyén kezelnétek a magánügyeiteket, akkor nem kellene ezt hallgatnotok.
2018. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És amikor majd megszületik, mindenki jobban fogja tudni, hogy mi kell a babádnak, mint te. (Itt most nem arra értem, amikor valaki elmondja a saját tapasztalatát, és azt vagy megfogadod vagy nem, hanem amikor szinte lehülyéznek, hogy rosszul csinálod, és hogy így számítógépfüggő lesz a gyereket, meg sorozatgyilkos meg stb.)
2018. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi példánk:

Első gyereknél: "Mikor lesz már baba?"

Első gyereknél épp megszültem és még kórházban voltunk: " Ugye lesz kistesója?"

Második gyerek után : "Ugye nem akartok harmadikat?"


Ennyit az emberekről :D


Harmadik útban van :D és nagyon várjuk és akartuk és szeretjük :D

2018. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Még nem is próbálkoztok, így honnan tudják, hogy akartok?

Miért kell szétkürtölni???

2018. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Te MINDENT megosztasz a külvilággal?
2018. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, a hírekbe is bemondták, hogy mindenki tudja...


Sok emberrel vagyok kapcsolatba, sokat beszélgetünk, és amikor kérdeznek, válaszolok.

Korábban, amikor megkérdezték, hogy "Na, és mikor jön a baba?" akkor mondtam, hogy nem jön, mert nem akarunk.

Most, ha megkérdezik, azt mondom, hogy "talán jövőre, ha minden jól alakul".

Nem "szétkürtölöm". Részemről nincs ragozva, nincs részletezve.

2018. jan. 24. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Igen, ilyenek :) nem kell foglalkozni senkivel, csináld, ahogy jónak látod.


Mi mindig akartunk gyereket, lett is egy kislányunk, mindenki örült neki (mármint a nagyszülők, család többi tagja). Egy éves sem volt, már boldog-boldogtalan kérdezgette a boltban, utcán, mindenhol, hogy mikor lesz már testvére. Kisvárosban élünk, mindenki ismer mindenkit, szóval nem vadidegenek állítottak meg, de kb. mindennapos volt a kérdezgetés. Mi úgy éreztük bő két évig, hogy nem szeretnénk több gyereket, jó nekünk így hárman. Na amikor ezt válaszoltam bárkinek, jött a "testvér KELL", "egy gyerek nem gyerek" stb. hülye duma... a hajam égnek állt ezektől, úgyhogy egy idő után diplomatikusan annyit mondtam, hogy "maaajd". Mostanában úgy éreztük, hogy szeretnénk mégis még egyet, tavasztól próbálkozunk. Én egész egyszerűen nem mondom el senkinek és kész, továbbra is "maaaajd" a válasz a hasonló kérdésekre. Anyukámék tudják, ők is csak azért, mert el kellett mondanom egy tervezett közös nyári program miatt, amire így nem tudnék elmenni.


Ne oszd meg ezeket a dolgokat senkivel, kerüld ki a kérdést és kész, kevesebbet fognak okoskodni.

2018. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező! hiába húzod fel az orrod, teljesen igaza van a válaszolóknak. Egyszerűen nem kell ilyen durván fogalmazni, h nem nem akarunk gyereket. Annyival is el lehett volna ütni, h friss házasok vagyunk, egyenlőre még ráérünk ezzel. Azt, h most meg szeretnétek mégis, szintén nem kell kikürtölni vagy részlezetni, elég annyi, h majd jön, ha jönni akar. Senki nem fogja ezután megkérdezni, h akkor most nem is védekeztek és társaik. Szóval te rontottad el, ezért kár puffogni. Ilyenek az emberek, mindeki mindig jobban tudja, látja a dolgokat.
2018. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!