Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férfiakat valóban jobban...

A férfiakat valóban jobban idegesíti a gyerekek sírása, hisztije, mint a nőket?

Figyelt kérdés
Ti mennyire bírjátok idegekkel a gyereksírást, hisztit? Saját és idegen gyerekek esetében egyformán reagáltok vagy másképp?

2018. jan. 24. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
hát nem tudom a többieknél hogy van de ránk ez igaz, a férjem nagyjából 5 percig bírja elviselni amit én akár egész nap is. noha egy anyában elvileg a sírás stresszhormont termel. Viszont mi hozzászokunk szerintem ez a kulcsa. Én már tudom mikor hisztizik és előre látom azt is hogy melyik típusú hisztije az ami öleléssel és odafigyeléssel pillanatok alatt feloldható. a párom nem ismeri, ő csak a sírást hallja, ha hisztizik egyből felmegy a pumpa és próbálja fegyelmezni.....ami persze nem minden esetben jelent megoldást. hiszti függő
2018. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
A férjem jobban viselte, mint én. Én öt perc után füldugót tettem be, úgy ringattam a kicsit, különben falnak mentem volna. Nagyon érzékeny vagyok az éles hangokra.
2018. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
A férjem egy nagyon türelmes ember. A gyereksírás, hiszti teljesen kiborítja. Mikor baba volt a lányunk, nem volt gond. De a dackorszakos hisztik kiakasztják. Más gyerek bőgése nem idegesíti se őt se engem.
2018. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

a férjem meg pont a baba sírástól volt ki a dac hiszti annyira nem zavarja...gondolom mert utóbbit lehet valahogy kezelni ha viszont egy baba sír a hasfájástól vagy mert nem tud aludni akkor azon csak az idő segít kb...


1es

2018. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Otthoni szituációban én jobban viselem mint a párom, de ha nem csak egy múló sírásról, hisztiről van szó, akkor nálam is hamar kiborul a bili..


Más gyerekével türelmesebb vagyok, de csak azért, mert tudom, hogy nem az én dolgom megnyugtatni a gyereket. Az enyémmel persze hogy érzékenyebb vagyok, hisz nekem kell megoldani a gondot. És itt nem a bánat vagy fájdalom sírásról beszélek hanem a hisztiről vagy nyűgösségről.

2018. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem vette, észre a lányunk babakorában nagy különbséget kettőnk közt, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem volt sírós baba, elkerült a hasfájás, sokat kellett vele foglalkozni, de ha lekötöttük, akkor jól érezte magát.


Most 2,5 éves, a dackorszakos hisztinél én vagyok türelmesebb, én próbálok többször dűlőre jutni vele (mert egész sokszor lehet amúgy), a férjemnél hamarabb betelik a pohár. Félreértés ne essék, nem kiabál vele vagy ilyesmi, csak ő hamarabb mondja azt, hogy oké, akkor hisztizzél, befejeztem, nem fogsz velem szórakozni.

(értem ezt olyan komoly szituációkra, mint pl. a rózsaszín kulacsa épp a mosogatógépben, neki nem jó a sárga. apja kétszer elmondja, hogy drágám, a másik a mosogatógépben van, most ebből lehet csak inni. ha tovább hisztizik, megtölti neki a sárgát, lerakja elérhető helyre, és otthagyja a gyereket azzal, hogy ez van, ha szomjas leszel, majd iszol belőle. amúgy többnyire én is ezt teszem, csak pár perccel tovább próbálom elmagyarázni, hogy a sárga ugyanolyan jó).


Más gyerek bőgésével régen úgy voltam, hogy idegesít, mióta van nekem is, csak szimplán örülök, hogy nem za enyém bőg :D

2018. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk igen, a férjemet nagyon idegesiti ha sir a babánk (most 1 éves). Ebben csak az a gáz hogy én és a gyerek issza meg az egésznek a levét mivelhogy ingerült lesz a férjem és akkor egyből velem kiabál és ez nem éppen jó se nekem se a gyerekünknek...nem tudja magát visszafogni, szóval igy elég nehéz gyereket nevelni.
2018. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Akkor én férfi vagyok, mert a párom jobban elviseli az ilyet, én viszont rögtön ideges , feszült leszek a saját gyerekem sírásától is. Idegen gyerek sírása még jobban kikészít, azt nagyon utálom.
2018. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
A párom ezerszer jobban viseli a hisztit és a sírást, egy ideig persze én is bírom de nem sokáig :) viszont más gyerek sírását és hisztijét egyáltalán nem bírom elviselhetetlen, idegesít. Félre ne értsétek természetesen nem szólok és nem vágok soha fejeket csak némán belül bosszankodok :D amúgy az én lányom máshol soha nem hisztizik csak itthon nyomja egész nap :D
2018. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
ránk igaz, a férjem sokkal rövidebb ideig bírja elviselni a hisztit és a sírást, mint én
2018. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!