Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is ennyire tökéletesek...

Ti is ennyire tökéletesek vagytok? (Lentebb)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, gyerekkorom óta ő a "leg". Neki másfél évvel idősebb a fia (2) az én lányomnál (6). Mindketten egy helyen dolgozunk, Ő már visszament. Irodában vagyunk titkárnők egyébként. Én még fél évet szeretnék itthon lenni, 2 éves kora után úgyis muszáj dolgozni, mert nem elég a gyes semmire. Minap összehasonlítottam magamat és őt és döbbenetes a különbség. Alább barátnőm:

- 6 órában dolgozik minden nap gyerek mellett

- kétnapra főz, azt is előre elkészíti egy Excel táblázatban, hogy melyik nap mit főznek és, hogy mit kell venni adott héten mert 1x járnak nagybevásárolni

- flyladyzik, így sosem úszik a lakás

- 9re jár dolgozni, 3kor végez, bölcsi 5 percre van az irodától és 4re legkésőbb otthon vannak, ha nem kell könyvtárba menni vagy nincs kedvük sétálni

- otthon letudja a házimunkát, a főzést 2 óra alatt tehát 6ra végez (ha nem kell főzni, 5re) és 8ig még játszanak (8kor van fürdés, fél 9kor alvás)

- este a férjével foglalkozik vagy, ha ő nincs itthon, tornázik

- havi egyszer körmös, fodrász kozmetikus

- és havi egy nap kimenőjük van a férjével

- és valahogy mindig jut ideje olvasni, filmet nézni, kikapcsolódni

- azt már meg sem említem, hogy van egy kutyájuk is, tipikus panelkutya akivel foglalkozik

Illetve van még egy barátnőm, neki 9 hónapos a lánya, Ővele ritkábban találkozom, mert kint laknak az Isten háta mögött, de elmondása szerint:

- végigalusszák az éjszakát, de amúgy is csak 1x kelt 10 percre

- elvan magának babája van, simán tud mellette bármit csinálni

- neki is heti menetrendje van, heti menüt ír, 1x jár bevásárolni

- ő nem flyladyzik, hanem egy blogger, Otthonka heti menetrendjét követi és jól megy neki

- piacozni jár, a termés nagy része a sajátjuk, Ő kapálja a kertet és gondozza, a másik részt a férje szerzi be a nagybaniról (nyilván ez a tavaszra és a nyárra ill kora őszre vonatkozik most télen itthon van)

- állataik is vannak pl házi tojást, házi kecsketejet is árulnak

- körmös, fodrász, kozmetikus, torna nála is van

- nekik nincs kimenőjük, mert szülei dolgoznak, messze laknak, férje szülei nem élnek

- de őnekik is ott az este nagy része, mert nekik meg 6tól 6ig alszik a gyerek

Én meg örülök, ha a fogzás miatt nem 6x, hanem 3x kelünk éjszaka. Nálam az a teljesítmény :D Csak én vagyok ilyen szerencsétlen? :D


2018. jan. 31. 10:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
45%
A második barátnőd (ha csak nem te vagy) egy időben naponta itt s>rt a gyakorin. Ennyit erről.
2018. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%
Vigyél te is rendszert az életedbe. Gyerek mellett amúgy is szükség van rá, a gyerekeknek biztonságerzetet ad, ha van napirendjük. Te talán szétszórtabb/spontánabb típus vagy, de a rendszerességet lehet tanulni és sokkal egyszerűbb is lesz általa az életed.
2018. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagy szerencsétlen, de jól látszik, hogy a barátnőidnek szervezett az élete. Nekem 2 gyerek van, jelenleg itthon vagyok a kicsivel, a nagy délelőtt oviban van. Mindennap takarítok kicsit, illetve beszereztem pár hasznos kütyüt (Mosogatógép, robotporszívó, most a szárítógép van tervben). Naponta, kétnaponta főzök, mikor hogy. Fodrász havi 1 körmös 3 hetente, de ehhez kell a férjem is, hiszen ilyenkor Ő vigyáz a gyerekekre. Futni járok heti 2-3 este, amikor a gyerekeket lefektettük. Havi 1-2 alkalommal bébiszitter vigyáz a gyerekekre, amíg beülünk egy moziba. Az éjszakát korán átaludták, pár hetes korukban, délután pedig egyszerre alszanak 2-2,5 órát, ez szerencse, ilyenkor tudok olvasgatni :) Este szoktunk filmezni. Nem művészet ez, persze a nyugodt alvások ezt megkönnyítik :)
2018. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem tökéletes, csak szervezett.

Az, hogy tudja mit akar előre főzni egy hétre és ehhez összeírja mi kell, tök jó. Takarítási rend dettó. Ezt te is meg tudod csinálni.


Körmös, fodrász, ha igényed van rá, szintén belefér.

2018. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
55%

Az első barátnőd:

Figyel, nagyon könnyű úgy elintézni mindent, ha

- 5 percre laknak a munkahelyétől és a bölcsitől,

- mindezek mellett 6 órában dolgozik,

- megtenni nagyobb távokat (mondjuk elmenni a város másik végébe körmöshöz), ha vezet.


Figyelj én is 6 órában dolgozom és közel van a bölcsi a munkahelyemhez (10 perc gyalog), és hiába hozom el 4-kor, akkor is legkorábban 17:30-ra érünk haza, ha elérjük a vonatot, mivel vidéken lakunk és Bp-re járunk be. Ha nem érjük el, akkor még később.


Szóval ha nem lenne minden a "szájában", akkor nem lenne ideje ennyi mindenre, mert értékes időket kellene elutazgatnia csak, hogy hazajussanak. Ennyi. Ha azt csinálná végig, ami én, nem biztos, hogy lenne kedve megmozdulni sem, mire hazaér.


A másik barátnőd, nem jár dolgozni, ráadásul egy kertesházban laknak, aminek az oroszlán részét gondolom apuka viszi, hiszen rugalmasabb, mobilabb, mint a barátnőd, valszeg neki marad a gyerek ellátása és a ház takarítása és a sajt elkészítése. A gyerek a friss levegőn bealszik, főleg, ha csak eszik-alszik baba a kezdetektől, akivel nincs sok gond. Ha pl. a gyerek bealudt a babakocsiban, akkor nem kellett a másodikra felcipelnie (lift nincs) bevásárlással együtt, és imádkozni, hogy az amúgy rossz evő-alvó-hasfájós babád ne ébredjen fel.

Szóval jelenleg neki sem nehéz a helyzete. (Nem, az állatok nem nehezítik, tapasztalat.)

2018. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó! Nekünk is kertes házunk van! Biztosan sokkal egyszerűbb a 160 négyzetmétert takarítani, mint a 60-70-t! Az udvarunk 2000 négyzetméter, a férjem heti egyszer lenyírja a füvet (fűnyíró traktorral) Befőzni is sokkal egyszerűbb, mint a boltban megvenni igaz? A virágaimat sem Ő gondozza, a veteményeskertemet sem... Itthonról dolgozom, az tényleg kényelmes.
2018. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%

Na akkor hozzám hasonlítsd magad, egyből jobb kedved lesz;)


Én nem dolgozom, van segítségem, takarítónőm, gyerek oviban, hetente csak 1x főzök, többi napokon anyukám főz nekünk, vagy étterem, mégis mindig úszik a lakás és mindig úgy érzem, hogy el vagyok veszve:)


Nem vagyunk egyformák, más a habitusunk, és igazán nem is szabadna máshoz hasonlítani magunkat.

Lehet, hogy én rendetlenebb, szervezetlenebb életet élek. De nagyon boldog vagyok! Boldog a házasságom, imádom a kisgyerekem, épp terhes vagyok, úgy élek ahogy szeretnék és nem érdekel mi az elvárás és az sem, hogy más jobb anya, vagy jobb háziasszony.

2018. jan. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
58%

“Neki másfél évvel idősebb a fia (2) az én lányomnál (6).“

Eh?

2018. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

"Tökéletességemben" itt ülök és gyakorizok :-)

Fel kéne kelni, és felsöpörni, de a lábaim nem engedik....

Én belefáradtam abba, hogy csak én szervezek.... ha aztán a párom munkája, családja átszervez. Főleg a kimozdulós dolgokkal van igy: posta, gyógyszertár, drogéria, bolt... aztán minden előről. Aztán valamelyik gyerek kinő ezt-azt... Itthon meg mintha csak én lennék. Itt másra nem nagyon lehet a mosást, teregetést, mosogatást, elpakolást bízni, miközben a 10 hós babám rajtam lóg....

2018. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
45%

6-os

Kezdjük azzal, hogy nem minden kertes ház 180 nm, van amelyik 100 és van, amelyik 80, vagy kisebb. Ráadásul nem mindnek vannak hektárjai. A 180 nm meg legalább 2 szintes ház, szóval ha csak az alsó részt lakjátok be, akkor a felsőt le lehet zárni, így kapásból csak 90 nm. (Ha jó elosztású a ház persze.)


Azzal meg ne ferdíts, hogy télen is füvet nyírtok, meg késő ősszel, mert én, aki világ életemben kertes házban laktam, tudom, hogy mivel jár és habár a házzal kapcsolatban mindig van ilyen-olyan tennivaló, de egy kerttel nem, hacsak nem azt akarod, hogy minden fűszál ugyanolyan szögben nőljön és egész nap hajlítgatod őket. Ha veteményesed van, azzal van munka, de ha van egy marha nagy sima füves területed, amit semmire nem használtok, csak van, akkor azt csak le kell nyírni, ami a fűnyíró traktoroddal könnyebb, mint kézzel kaszálni, szóval hamar megvan.


Nagymamámnál ráadásul a kutya, és egy rahedli macska mellett voltak galambok, nyulak, kismillió baromfi, és disznó is (habár akkor még nagyon pici voltam), plusz a veteményes, amivel azért mégiscsak többet kell foglalkozni, mint a sima gyeppel, amit csak letolsz a traktoros fűnyíróddal azt szia!


Mamám vitte a két gyereket és a háztartást munka mellett, papám meg szintén munka mellett az állatokat, és közösen a kertet, mikor hogy. Anyám velem és a húgommal dettó, de itt már csak kutya, macska volt. És habár sajna most már 3 éve nem kertes házban élünk, de azon vagyunk, hogy legyen, mert összehasonlítva a két életformát (társasházi vs. kertesház), a kertesháznak sokkal több előnye van a nehézségek (kinek mi a nehézség) ellenére.


Amúgy a fűnyírás a legkevesebb. Bírom, hogy mindenki azzal pedálózik, amikor azt főleg a férfiak nyírják, akkor meg pláne, ha babás az asszony.

2018. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!