Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs rendszer. Hogy csináljam?

Nincs rendszer. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

40 éves vagyok 3 gyerkőccel, vagyis a nagy már elköltözött, itthon van a 11 éves lányom és a 8 hónapos babám.

A problémám, hogy káosz van.Nincs rend, nincs tisztaság, főzés össze-vissza, nincs program, nincs szabadidő, nincs segítség.Csak babázás van.Párom négy műszakban dolgozik, az is egy nagy összevisszaság.Kezdek elveszni...minden a babáról szól de minden más háttérbe szorul.

Hogy tudnám szervezetten csinálni a dolgokat? Most épp beteg a kicsi párom éjszakás.Egész nap nyűg van, ha ébren van nem tudok mozdulni mellőle.Ma az első alvásánál elmosogattam meg beindítottam a mosógépet.Most megint alszik így most ettem.

Mivel apa is és baba is alszik így csak a konyhában tudok tevékenykedni, hogy ne zavarjam őket.Annyi dolgom lenne de ha alszanak azért nem tudom csinálni, ha a kicsi ébren van akkor azért.

De nem jobb a helyzet akkor sem ha az apa nappalos vagy délutános.Komolyan nem tudom hogy csináljam.


2018. febr. 1. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Az én férjem is reggeltől estig dolgozik.

Én 2 4hónapossal vagyok otthon.

A takarítás nálam bevan osztva napokra hogy melyiknap mit takaritok kivéve a hétvége ilyenkor csak fözök.

Szóval délelőtt amikor alszanak akkor főzök ha felkeltek sétálunk 1-2 órát ilyenkor megy egy adag mosás ekkor intézem a bevásárlást postát stb..,amikor délután alszanak akkor takarítok. Egyenlőre ez bevállt.

2018. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem most menj és te is aludj egyet a babával. Sokkal könnyebb lesz ha te is pihensz. A takarítás meg fog várni és könnyebben is megy ha nem vagy hullafáradt. Ne akard egyedül megváltani a világot. Pihenj.
2018. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 10 hónapos, 9 éves és 14 éves a három gyerek.

A kicsinek két alvása van, de most még tart a szeparációs szorongás, úgyhogy alvás közben se mehetek el (messzire). Ezt az időt használom pihenésre, zoknit varrok, netezek, stb. Ez elég jól feltölt, hogy menjen a nap.

Reggel a férjem 5-kor eloson, nem mindig ébredünk meg rá. Ilyenkor egy kis szopizás után a pici alszik tovább.

6 körül kelünk mi, reggel cici, ösdzebújás, cirógatás. 6.30-kor kelnek a nagyok, kiviszem a kicsit a konyhába, etetőszékbe. Csinálok reggelit, rakunk be tízórait, főzök kávét, közben eszik a pici is valamit.

Nagyok el, mi megyünk a szőnyegre jatszani. 9-ig kifárad. Ha elvan, akkor ruhát hajtogatok, pakolok, ha nem, hát nem.

9-11 között valamikor alszik egyet, nekem csendes pihi.

Utána megyünk a konyhába. Gyors csinálok ebédet, amíg rotyog, addig mosogatok. A kicsi először etetőszékben, menet közben kap valamit. Falatkázunk, tehát csak időnként oda kell tenni a katonákat.

Ha megunja, akkor körülöttem mókol: kipakolja az alsó szekrényt, áll a székek mellett, dobol, énekel.

Utána jönnek a nagyok sorban. Esznek, és megyünk sétálni, beugrok boltba, addig az egyik tesó tologatja a kocsit. A másik otthon van, és felporszívóz. (Fél tőle a pici, így egyszerűbb.)

Séta után a pici alszik, a nagyok leckéznek, tudok segíteni, ha kihozzák. Utána "buliidő" a szőnyegen, a nagyok és a kicsik egy kupacban. Addig söprök, felmosok, takarítok. Max fél óra, ami belefér, az kész, ami nem, az holnap.

Hazaér apa, eszünk. Utána babázik, gyerekezik, segít, fát pakol, mikor mire van szükség.

Este 6-kor fürdenek a nagyok, mi híradót nézünk (vagy csak megy a háttérben amíg beszélgetünk. A lényeg, hogy addig a nagyok elhúznak.) Utána 7-kor vacsi, fürdik a kicsi, cici, tenti. 9-ig lent vannak a nagyok, filmezünk, stb. Utána alvás.

Hétvégén mindenki takarít, apa főz. Így hétköznap csak szinten kell tartani a rendet. Vasárnap pihi vagy csavargás.

2018. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit fura kérdés ez egy három gyermekes anyától, itt azért a legtöbben inkább első gyerekesek, vagy terhesek , inkább mi kérdezhetnék tőled :)

A 11 éves már nagylány iskolában egész nap, igazából nem értem hogy egy nyolc hónapos mellett hogy lehet akkora káosz.

2018. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó úgy érted hogy napi fél óra taki, és ami marad majd holnap? Ez jó ötlet. Megtanulja az ember elengedi a tökéletesség álmot ami csak agyonüt, de nem tesz boldoggá.
2018. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5# Igen, fél óra takarítás. Ugyanis ennél tovább nem lehet a 10 hónapos kicsit még a nagyra se rábízni. Nem neki szültem.

Sajnos/hálisten nem akkora a ház, hogy ne lehetne ennyi idő alatt mindenhol felsöpörni és felmosni. Ez az a minimum, amit négykézláb mászó gyerek mellett kötelező, meg a porszívózás.

Hidd el, a kutyát nem érdekli, hogy a képek teteje nincs letörölve egy hete.

Illetve nem tudom, mennyire tűnt fel, de munkamegosztás van. Nem rabszolga vagyok, hanem családanya. Rajtam kívül egy férj és két nagyobbacska gyerek is itt él. Még egyik se halt bele 10 perc mosogatásba. A saját szobájukat pedig alap, hogy ők tartják rendben. Egyedül ablakot mosok.

Abba is kössél bele, hogy nincs sehol leírva, hogy mosok, teregetek, vasalok. Akkor biztosan minden ruha tiszta kosz. ;)

Aki nem tudja 30 perc alatt összerántani a lakást, az vagy rettentően el van hanyagolva, vagy egyáltalán nem tudja, mit csinál. Mindenesetre ne vállaljon 3+ gyereket, mert munka és család mellett gyorsan meg fog őrülni. ;)

2018. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Szia. Leirom az en menetrendemet, hatha segitek valamit. Nekem mukodik, rend van es tisztasag igy mindig. Reggeli rutin:

1. Beagyazas

2. Kave

3. Zuhany

4. Mosas beinditasa (ha mar a furdoben vagyok)

5. Fesulkodes, ruhacsere

6. Allatok

Es ekkor meg csak 7 ora van. De magamat rendbe szedtem, joszagokat ellattam, egy hazimunka is pipa.

7. Fozes

8. Rendrakas a konyhaban

9-re ezzel is vegzek. Utana kimegyunk egy orat a levegore, kint jatszunk a kutyaval. Az is pipa. 10-tol 12-ig heti menetrend van:

hetfo - furdo

kedd - konyha

szerda - gyerekszoba

csutortok - udvar

pentek - halo

szombat - menutervezes, bevasarlas

vasarnap - belso tankolas

A vasarnap a pihenese, ilyenkor olvasok/zenet hallgatok/kormot festek. Ez az en napom.

2-tol 5-ig tanulok illetve jatszunk.

Esti rutin:

1. Gyerek furdese

2. Gyerek vacsizik, 6-kor alszik

3. Turbo torles a furdoben

4. Zuhany nekunk is

5. Vacsora

6. Mosogatas

7. Mosogato fenyesites

8. Sepres, Felmosas

20.00 - Tanulas vagy mikor ferjem itthon van, vele vagyok

Igy mindenre jut ido! Sportra, magamra, babara, tanulasra, ferjemre, kutyara stb.

Remelem, segitettem!

2018. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem neked nem az idöddel van a baj, hanem, hogy be vagy fásulva a gyerek mellett...

A 11 évesed simán tud már rengeteg dolgot csinálni, pl a babát lekötni, félórát vele játszani.

2018. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
A teregetest, hajtogatast kihagytam. Az a delutani alvas resze, egy nyugodt dolog mert vasalok is.. de nem sokat mert minden nap mosok es igy nem veszes.
2018. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy fura 40 évesen 3 gyerekkel ilyen kérdést kiírni.

Mégis elveszettnek érzem magam.Nem mindig, lehet besokaltam.

A nagyra csak ritkán bízom a kicsit, egyébként magától jön és mondja, hogy menjél anya majd én babázok.

Az a baj, hogy egyértelműen a kicsi alakítja a napomat.Minden körülötte forog.Talán a korom is közrejátszik...próbálok mindenkinek minden téren megfelelni és csak egy nagy katyvasz lesz belőle.Sok minden összejött mostanában...kicsit kivagyok.

Köszönöm mindenkinek a választ.Most megyek iszok egy kávét, veszek egy nagy levegőt és összekapom magam.

2018. febr. 1. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!