Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyanokat, akiknél...

Ismertek olyanokat, akiknél nevek terén hagyomány van? (Nem olyan, hogy harmadik Sándor)

Figyelt kérdés

Pl. nagymamám Anna, anyukám Anikó, én Anita

barátnőméknél: Norbert, Noémi, Nikoletta a gyerekek nevei

ismerősöknél: anyuka Erzsébet, lányai Zsóka és Liza



2018. febr. 11. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Többet is. Volt osztálytársaméknál mimden gyerek D betűs nevet kapott. Hatan vannak testvérek Dénes, Dorián, Donát, Dorottya, Daniella, Domonkos. Ők azért kaptak mind D betűs nevet mert a szülők is D betűsek.

Munkatársamnál mindegyik gyereknek két kereszt neve van, az első 7 betűs a második négy. Náluk is hat gyerek van: Richárd Máté, Norbert Ákos, Borbála Sára, Gergely Soma, Napsugár Emma, Zsombor Noel

2018. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk a nagyapám is György volt, az apám is, a bátyám is, az én fiam is, és az unokám is György. A második nevük változó csak.
2018. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Nagymamám Erzsébet,anyukám Zsóka,egyik tesóm Elizabet,másik Karolina,én Júlia vagyok.A másik két tesóm is viszi tovább a hagyományt.Elizabet nevű testvérem kislánya Liza.Karolina nevű testvérem lányai Betti és Lotti.Az én lánykáim Lili,Ilze és most várom Vétát.
2018. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik a Véta név, eddig soha nem hallottam!

Viszont nem tudom mi a hagyomány. Gondolom a jelentésük. Vagy tévedek?

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz!

2018. febr. 11. 19:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a 3.válaszoló.Ezek a nevek egymásból jöttek.Az Erzsébetből a Zsóka(ugye becenév)az Elizabet(külföldön),a Karolina és Júlia pedig onnan hogy ezeknek a neveknek a hármasából jött a Lili név(es bár mikor mi születtünk nem kapta egyikőnk se ezt a nevet,de anyukánknak megtetszett hogy különböző nevek mégis valami kapcsolat van köztük).A Liza nyilvánvalón az Elizabetből jött.A Betti,Lotti,Ilze,Véta pedig szintén az Erzsébetből,becézett vagy éppen rokonnevek.A Lilit meg már írtam.Remélem nagyjából érthető:)
2018. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm! Utána néztem különben, de a Júliát és a Karolinát nem tudtam hova tenni. :)
2018. febr. 11. 21:28
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A Gangsta Zoliéknál van valami ilyen, hogy Z-vel kezdődnek. Meg még amúgy tudok egy olyat, hogy egymást követő három napon van a három gyereknek egy lány két fiú a névnapja. Ja meg olyat is tudok, aki 3 generáción keresztül Katalin; meg olyat is , hogy az anyuka meg az apuka neveit kapták a lány meg a fiú gyerek. Szal két gyerek egy fiú egy lány, és az apjuk-anyjuk nevét kapták. Vagy pl a Zámbóéknál ián végződésű neveik vannak. Meg hogy pl apuka Xy, az első gyerek ezt a nevet másodiknak kapta, a második gyerek első névnek, és akkor a többiek, hát, nemtom, a lány, asszem, teljesen saját, külön nevet kapott; de a fiúknak még van ilyen nagypapa név is. 4-en tesók. Ja és ilyenkor egyéni becenevet kap, aki teljesen az apja keresztnevét kapja. Ja meg még olyat is tudok aki apa Ottó fia Ottó; meg Apukát Magornak hívják, fia meg a Hunor. Meg még tudok többet is, aki pl megkapta az apja keresztnevét második névnek, vagy az anyjáét elsőnek. Vagy pl mama Edit lánya Margit; szóval itt meg az it-végződést tartották meg.
2018. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ián végződésüeket én is ismerek. 5 fiú Adrián, Dorián, Flórián, Julián, Kilián

A szomszédunknál mindegyik gyereknek virág neve van, a két fiú Leander és Jácint, a lányok Margaréta, Jázmin, Boglárka és a legkisebb most született a héten ő Nárcisz

Van még gyümölcs neveket adó ismerösőm is, ott két kislány van illetve most ikerlányokat várnak, Szamóca és Eperke a két nagyobb az ikrek pedig Málna és Barack.

2018. febr. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Illetve még eszembe jutott hogy apum munkatársáéknál úgy adtak nevet hogy mindig eggyel több betű legyen mint az elöző

Mór

Erik

Hanna

Liliom

Marcell

Domonkos

2018. febr. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

- pároméknál az elsőszülött már generációk óta második névként megkapja anya-apa nevét (van, aki használta, párom nem).

- mostohaanyáméknál mindenki A-betűs. Szülők: Anna-András, Gyerekeik: Anikó-András-Andrea

- osztálytársék 6-an tesók: Miklós, Melinda, Melánia, Milán, Matilda, Márton


Védőnő vagyok, amik vannak még:

- Alina-Liána-Nélia testvérek

- Márk-Máté-János-Lukács-Magdolna keresztény család gyerekei (itt azért próbálsz nem röhögni)

2018. febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!