Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerekemnek van (sok)...

Ha a gyerekemnek van (sok) édessége ás megeszem egy részét mert nem akarom, hogy mindet ő egye meg, hiszen egészségtelen. Akkor az most helyes tőlem vagy nem?

Figyelt kérdés

Kicsi gyerekről van szó, 5 év alatti, nem ő "kezeli" az édességeit, ha kap csokikat, stb... nagyszülőktől, rokonoktól azt nem adom mindet neki, hanem én is eszem belőle...

Én úgy gondolom, hogy nem szeretném ha mindig mindet ő enné meg, mert sok, egészségtelen, nem jó a fogainak, stb. Azért szoktam enni belőle. És arra odafigyelek, hogy ő ne egyen ilyeneket korlátlanul. Nem szeretném ha elhízna vagy elromlanának a fogai...

A férjem szerint bunkóság, hogy ha megeszem, mert az mind a gyereké. Nem így fogalmazott, de ez volt a lényeg. És hogy osszuk be, de mindet ő kapja meg.

Melyikünknek van igaza?


2018. febr. 11. 19:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%

EGy gyerek nagyon megosztó ha annak nevelik.

Èn mindent oda adok a gyerekeknek amit kapnak, majd mondom nekik, hogy hozol anyának egy darabot a csokidbol, vagy megehetem amit kaptál a mamitól?

A gyerek meg kb 95%-ban örömmel ossza meg velem.

De én nem azért eszemmeg, hogy ö ne egye meg, hanem azért mert izlik. Ha túl sok az édesség akkor egyszerüen férjem beviszi az irodájába és a kollégái megeszik azt.

2018. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is a -van édesség, csak nem orrba-szájba- a szabály.

Amikor jött a Mikulás, mondtam hogy egy kindertojás, egy csokiMiku meg sok gyümölcs, köszönöm, ezt a gyereknek szépen beosztom majd, tudtam hogy sok csomagot kap...

erre jöttek a sok édességgel, alig volt benne gyümölcs és az édességek közül is olyanok, amit a gyerek 1. meg se eszik 2. olyan minőség és tartalom amit nem adok neki oda. Szóval mindent megnézett, aztán összesítettünk, eltettük dobozba és mindig, ha kér édességet, onnan kap, abból már kikerültek a minősíthetetlen darabok, na abból van amit apja rágott el, amikor épp csoki-hiánya volt, de volt olyan, amit mi sem tudtunk megenni, olyan pocsék volt (ilyet minek gyártanak?), általában a Miku-csomagok kitartanak a következő nyuszi által hozott tojásokig, nyáron meg a gyümölcs a menő nálunk a kertből :D igen, van amit mi eszünk meg, bűntudat nélkül, a gyerek el van látva számára épp kellő és finom édességgel, mi csak azt esszük meg ami neki nem lenne jó.

2018. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
Igen, bunkóság megenni a gyereked édességét. Gondolom te se örülnél ha a férjed megenné a bonbont amit te kapsz pusztán figyelmességből, hogy ne hízz el. Amúgy meg az édesség nem olyan romlandó, semmi baja nem lesz a kamrában.
2018. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
37%

Önfeláldozással magyarázod mohóságod.

Belegondoltál, ha a te egészséged ássa alá, amit gyereked elől megeszel, milyen lesz egy beteg anya mellett felnőni?

.

Férjednek 103%-ig igaza van.

2018. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Nekem a babakekszes/csokimikulásos apuka ugrott be ahogy olvastam a kérdést, aztán ahogy a válaszokat, érdekes hogy őt hogy leoltotta mindenki, most meg hogy a másik nézőpont szólalt meg hirtelen a férjnek van igaza ;).
2018. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Erre azt mondta anno egyik tanárom: "ha nem tudom, nem fáj."

Ő is rendszeresen megette a gyereke csokiját...

2018. febr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk elteszem a csokihalmokat és apránként eheti meg. Ha nagyon csokiehetnékem van, megkérdem hogy megehetem-e az egyiket és ha igen, melyiket adja nekem. Olyankor természetesen ő is kap!

De ez a "megeszem hogy neki jobb legyen" nálunk poénszamba megy a családban de csak felnőttek közt, ha felzabáljuk egymas elől pl. az uccsó szelet sütit: "csak jót akarok hogy ne te hízz!"

A gyerekkel ezt azért nem játszom be.

2018. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Metionin ***** válasza:
85%

:D Ez jó


Ha alapból beosszátok neki és nincs előtte a csoki, akkor honnan is tudná a gyerek hogy mennyi van még belőle eldugva? Én nyugodtan ennék belőle a helyedben, nem csak a gyerek ehet csokit. Vagy ha te megkívánsz egy kis csokit akkor vegyél külön mert hiába van a szekrényben 6 tábla ha az a gyereké aki 3 hónap alatt se enné meg felosztva? És ha te kapsz egy bonbont akkor gondolom adnod kell belőle a gyereknek, hiába te kaptad. :D Ugyanmár ilyeneken problémázni...

2018. febr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 TappancsMancs ***** válasza:
56%
Szerintem ez mennyiségtől függ és annak rendszerességétől is. Ha tényleg nagyon sok nem lehet neki adni mert minden helyett azt enné. Ha napi kis adagot kap rendben lehet. A többit meg egyétek meg. A szülőnek kell erről döntenie még a kicsi helyett és egészségtelen mennyiséget tényleg nem lehet adni neki, szinte bármennyit megesznek. :D
2018. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem az a baj hogy eszel hanem hogy azt hazudod hogy csak az ő érdekében.
2018. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!