Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eljutottam arra a pontra,...

Eljutottam arra a pontra, hogy sírni hagyom, lehet ezt másképp bírni már?

Figyelt kérdés

8 hónapos baba sosem volt jó alvó..

oké, hogy kelt óránként , félóránként, szopizott, visszaaludt.. hulla voltam

de a legújabb, hogy ha felkel és nem tud visszaaludni, ordít, mint a sakál

se a cici, se a ringatás, se a mellettem alvás, semmi nem nyugtatja meg, ez megy 2 hete

férjem minden este bejön, hogy mi ez a zsivaj, ordítás

órákat fenn vagyunk vele

van nagytesója, háztartás, főznöm, takarítanom kell, rengeteg ügyintézés, egyszerűen már nem lehet bírni ezt a sok éjszakázást

már most rosszul vagyok fizikálisan (szédülök, folyamatosan fáj a fejem stb.)

a családomnak szüksége van egy nem zombi anyára

eddig hittem a kötődő nevelésben, hordoztam, válaszkész voltam

de itt a vége, nem vagyok mosogatórongya senkinek

el vagyok keseredve és úgy érzem kilökték alólam a széket, mert nem látom a logikát a babában éjjel

ami biztos: jól van lakva, üres a pelus, nem fázik, nincs meleg és nem beteg, ezekről 100x meggyőződtem

abban látom a problémát, hogy valamiért felébred és ordít, mert aludni szeretne de valahogy semmilyen módon nem tudok én magam segíteni neki

most éjjel hajnali 3kor aludt el, miután lettem és hagytam sírni

nem tudok mit tenni, Nektek van ötletetek?

kérem, hogy aki át tudja érezni, legyen toleráns, mert úgy érzem magam hónapok óta, mint akit megkínoztak..


2018. febr. 13. 10:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%
A hasa se fáj? Nekem 2 tejallergiás gyerekem cserélték ki tejmentességgel. Addig éjjel-nappal csak az ordítás ment. A kicsinél nem tartott sokáig. De a nagynál 7 hósan lett meg a gyanú, hát éles fordulat volt onnantól. Majd tejterhelésnél megint kikelt magából. Nem mondom hogy nálatok is ez van de úgy gondolom, hogy ez amit leírtál nem normális, valami baja lehet.
2018. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
37%

Vagytok eleget friss levegőn?


Fázhat, melege lehet, fogzás, hasfájás, éhség, szomjúság, torokfájás...

2018. febr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is a levegő jutott eszembe. Az én kislányom alszik, mint a bunda éjjel (hozzáteszem: nappal nagyon max 1 órát összesen), de ha eső van és nem megyünk sétálni, meg van buggyanva teljesen éjjelre. 😕
2018. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk ekcéma okozta a 24 órás műszakot, de az látható, gondolom írtad volna. Átérzem a helyzetedet, sokszor olyan fáradt voltam, hogy szó szerint a hideg rázott.


Hasfájás okozhatja ezt, ezen a vonalon érdemes volna elindulni. Ha ez sem, akkor pedig a korai fejlesztőbe menjetek el, ott van neurológus is, esetleg valamilyen idegrendszeri éretlenség lehet mögötte (ne ijedj meg, ezek általában némi tornával rendezhetők).

2018. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
67%

Azt kell kideríteni, hogy mi lehet a baja. Ok nélkül nem kel fel sírni. Nem téged akar szivatni, hanem jelzi, hogy segítségre van szüksége.

Fogzás esetleg? Nálunk most ez okozza a bajt, lehet, hogy azért ez az első, ami eszembe jutott. Ráadásul nem is az kínozza meg, ami lassan áttör, hanem valahol hátul.

Egy próbát tegyél: este fürdés előtt adj be neki Nurofent, kb. 15 perc alatt hat, kb. 6 órán keresztül. Ha este nyugodtabb, ritkábban kel, akkor valamije fáj. Ha nem változik semmi, akkor lehet, hogy elkezdődött a szepa. De ezt kétlem, mert azon a közelség segített volna.

Más furcsa nincs? Vakarja a fülét, nehezen nyel, feszíti magát, felhúzza a térdét, vagy bármi más?

2018. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
83%
Foga nem lehet a ludas?
2018. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Kint van 2 foga, most nem látom, hogy jönne, mikor ez a kettő kibújt, nem volt ekkora cirkusz, sok kelés volt, de ennyire gáz helyzet nem.

Ekcémája pont nemrég jött rendbe, kapott krémet, gyönyörű lett.

Márcsak keveset cicizik, tényleg csak alváshoz szopizik, nem számottevő mennyiség, nem hiszem, hogy a pocija lenne.

Én úgy látom, hogy megébred, gyűri a kis szemeit, hogy álmos, de nem tud visszaaludni egyedül és segítséggel sem (akármit csinálunk), így ordít inkább. Amikor már kellően fáradt és kiordította magát, akkor kidől. Így látom és ez az anyai megérzésem is.

2018. febr. 13. 11:12
 8/37 anonim ***** válasza:
79%

A 8 hónapos kisbabádnak valami baja van, nem jókedvéből, nem is a te szórakoztatásodra ébred éjjelente. Nem szabad sírni hagyni. Ezzel nem segítesz neki. Elhiszem, hogy nagyon eleged van, az anyák többsége átéli ezt, mindenkinek (na jó, a többségnek) van fogzó, szepás, mozgásfejlődéses babája, akivel időről időre éjszakázni kell.

Olvass utána, milyen károkat okoz a sírnihagyás (a megemelkedett kortizolszint stb.)! És egyáltalán nem oldja meg a problémádat.

Ez egy ilyen időszak. A fiam féléves kora körül éjszakázott, meggyötörték a fogai. Szopi, peluscsere és ringatás után következett az elektromos hinta (fektető verzió). Bekötöttem, bekapcsoltam, és mellédőltem (a hinta a földön stabilan, én mellette matracon), még a kezecskéjét is elértem, és aludtunk. A hinta megoldotta. Aztán nyilván én felriadtam a hinta halk zúgására, akkor kivettem, mellém fektettem a fiam és aludtunk a következő szopiig.

Amikor nagyobb lett és kezdődött a szepa, megint kritikán aluli volt az alvása. Akkor mei taiban magamra kötöttem, és sétáltam Vele pár percet.

2018. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%

7: Le kell vezetnie a feszültséget?

Lehet, hogy pont túl sok az inger.

2018. febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
83%

8-as vagyok.

Még annyi eszembe jutott, hogy a tejérzékenységnek valóban utána kellene néznetek, ugyanis bármikor kialakulhat érzékenység, esetleg intolerancia. A fiam tejfehérje-érzékeny volt, addig nonstop üvöltött, amíg ki nem derült, és miveé anyatejes volt, én elkezdtem a null (tejmentes) diétát. Akkor sokkal jobb lett.

Az ingerek levezetéséhez pedig annyit, hogy elképzelhető, hogy túlfárad a kis idegrendszere, és az is elképzelhető, hogy üvöltéssel adja ki a fáradt gőzt (mi felnőttek is csinálunk ilyet). De akkor is legyél vele, vedd ölbe, és viseld el, hogy a füledbe üvölt, ha el tudná mondani, hogy mire van szüksége, vszleg azt mondaná, hogy anya légy velem, hadd üvöltsek. Azt biztosan nem szeretné, hogy magatehetetlenül feküdjön az ágyában (esetleg felüljön, ha már tud), sírjon, és a kutya ne foglalkozzon vele.

2018. febr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!