Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyagiak mennyire fontosak...

Az anyagiak mennyire fontosak nektek a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

Biztos anyagi háttér nélkül nem is vállaltok gyereket?

Ha nincsen sok pénzetek és mégis terhesek lesztek, akkor elmentek abortuszra? Megtartjátok és kértek segítséget rokonoktól, ismerősöktől? Vagy esetleg örökbe adjátok?


És azt is magyarázd el, hogy miért.



2018. febr. 13. 11:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk nagyon fontos volt. Szerettem volna korán szülni, 25 éves korom előtt, de csak 28 éves koromra lettek adottak a körülmények. Nem gazdagság volt a cél, hanem csak annyi, hogy az eleve nem könnyű gyereknevelés mellett ne azon kattogjon az agyam, hogy miből veszünk pelenkát vagy fizessük ki a számlát.

Nagyon vigyáztunk a férjemmel, hogy akkor jöjjön a baba, mikor mi szeretnénk. Ha előbb teherbe esek, akkor sem vetettem volna el, támogató családom van, a férjem is elég jól keres, úgy is mindent meg adtunk volna neki, de így sokkal jobb volt :)

2018. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
Alapvető volt. Nem tudtam voln úgy teherbe esni.
2018. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is fontos volt. Viszont egyre többen vállalnak a semmire és még nem is ez a baj, hanem hogy nem állnak egynél..
2018. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%
Fontos persze, de azért nem a sok pénz a legfontosabb. Mi átlagos kereset mellett is simán vállaltuk.
2018. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
Fontos. Nem arra hajtottunk, hogy kacsalábon forgó palotában lakjunk, és 20 millánál olcsóbb autók ne álljanak a garázsban, hanem arra, hogy kényelmesen kijöjjünk a pénzünkből mindig, ne kelljen hó végén számolgatni az aprót, meg remegve várni mindig a családi pótlékot. Legyen mindig arra, amire kell, jussunk el programokra, ne legyen gond egy állatkert, később osztálykirándulás, ilyesmi. És persze azért tudjunk emellett valamennyit félretenni is.
2018. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
64%
5-ös vagyok, a terhességre nem válaszoltam. Nem esek teherbe, ha nincs pénzem gyerekre. Én nem hiszek a véletlen teherbeesésben, ez a 21. század, elég jól lehet védekezni. Ha valami csoda folytán mégis megtörténne, akkor helyzettől függ. Ha kicsit meghúzva a nadrágszíjat, de kijönnénk, akkor megtartanám. Ha konkrétan az etetése is gondot okozna, akkor sajnos nem, de nagyon nehéz lenne. Viszont ilyen sorsot nem szánnék a gyerekemnek, plusz nekem már van is, a meglévőre is gondolni kell. Örökbe nem bírnám adni.
2018. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy fontos.

Biztos háttér nélkül nem kéne vállalni.

Segítséget max a szüleimtől és párom szüleitől kértem volna, ha úgy adódott volna, de védekezek.

2018. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyan férfi vagyok, szóval a teherbe esés nálam eléggé nehéz lenne, ráadásul más okból kifolyólag nem is lehet vér szerinti gyerekünk a tudomány jelenlegi állása szerint, de én azt tartom, hogy az vállaljon gyereket aki a különböző támogatások nélkül is képes egy rendes felnőtté nevelni azt. Nem kell luxus, de legyen mit enni, legyen miből taníttatni, legyenek meg az alapok, mint a normális életszínvonal. Egy kisállatot sem vállalsz be úgy, hogy majd állambácsi segít etetni/gyógyítani/nevelni. Ez felelősség és baromira nem igazságos azokkal szemben, orrba-szájba támogatni a gyerekvállalást, akiknek valamiért nem lehet/nem akarnak. Ez saját döntés kell, hogy legyen. A biztos anyagi háttér meg közel nem egyenlő a háromszáz négyzetméteres budai villával és a legalább két felsőküzépkat. kocsival a garázsban.
2018. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%

Ha véletlenül besikerült volna, akkor nem mentem volna abortuszra (ezt nulladik héten közöltem is a párommal, hogy cicózhatunk gumi nélkül, de ezt tartsa észben), de nem lett volna vidám az élet.


Mostanáig vártunk. Egyrészt arra, hogy kiutazgassuk magunkat kettesben, másrészt hogy olyan anyagi biztonságot alakítsunk ki, amiben nagyon kényelmesen kijövünk a pénzünkből. Ahogy mások is írták már, ez nem luxusházat meg 3 ferrari-t jelent. Hanem azt, hogy probléma nélkül tudjuk fizetni a lakbért és hamarosan törlesztőt, illetve hogy a bankban minimum annyi pénzünk legyen, amiből 6 hónapra akkor is jók vagyunk, ha mindkette fekvőgipszbe kerülünk.


Nagyon boldog vagyok, hogy így döntöttem. Most futja drága vizsgálatokra, magánkórházra, minőségi élelmiszerekre, kismama jóga, kutyafüle. Remélhetőleg a gyerek taníttatásával sem lesznek gondjaink, ha jól csináljuk a dolgainkat ezután is. A harmadik dolog pedig, hogy egyikünk sem egy merő idegbaj, hogy miből melyik számlát hogyan fizetjük ki.

2018. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%

Fontos volt, mindkettőnknek.


Többek között az is, hogy munkából jöjjek el szülni, tehát legyen egy hely, ami visszavár illetve legyen mögöttem munkatapasztalat, ha mégis úgy alakul, hogy mégse vesznek vissza. De az a 2-3 évem nyugodtságban teljen otthon.

Továbbá fontos volt azért, hogy ne kelljen azon gondolkodni, hogy a hó végén miből eszünk, vagy hogy később a gyereknek ne kelljen nemet mondani pl egy osztálykirándulásra. Vagy egy csokira a boltban.


Nem mondom, hogy az aki a "semmire" vállal gyereket, rosszabb nálam. Nálunk sem áll Audi a garázsban, vagy kacsalábon forgó palota a házunk, viszont tisztességesen élünk, félre tudunk tenni. És igen, meg tudjuk engedni azt a luxust, hogy elmegyünk magánorvoshoz, genetikai ultrahangra (teljes körűre, nem sztk ra), hogy télen gyümölcsöt egyek, vagy "drágább" holmit vegyek meg a kisbabának, nem pedig turkálósat.

Nem szerettem volna a segélyekre alapozni, vagy arra hogy utalják már a csp-t mert nincs mit enni. És sajnos, ehhez elengedhetetlen, egy "jobb" anyagi helyzet.

2018. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!