Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Milyen lehetőségeim vannak a baba vezetéknevével kapcsolatban? Lehetne hogy ne az apja nevét kapja és ne is az enyémet hanem egy harmadik emberét? Az apa nem vállalja fel a babát.

2018. febr. 14. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Az oké hogy így ne kapja az apjáét, de a tiéd miért nem jó neki? Egyébként sajnos nem tudok érdemben válaszolni erre..
2018. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vagy az én nevem kapja meg vagy azét akivel együtt élek.
2018. febr. 14. 13:36
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Az új párod a férjed?
2018. febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Azt hiszem kaphatja egy 3. ember nevét, de szigorú szabályai vannak.

- Van olyan, hogy az anya későbbi párja (férje) a nevére veszi az nő előző kapcsolatából született gyerekét. Történt már ilyen.

- Van, hogy a gyermek kaphatja a családjában megtalálható neveket, tehát nem csak egy random kiválasztott nevet, hanem olyat, ami a családban megtalálható és vérrokonság levezethető, tehát pl. megkaphatja a nagymama nevét is.


De nem tudom, hogy mik a feltételek, de biztos nem egyszerű menet, ráadásul biztos vagyok benne, hogy nagyon meg kell indokolni, hogy miért.


De amúgy miért nem jó a te neved? Annyira ciki?

2018. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs apasági nyilatkozat,és a mostani párod nem a férjed,akkor a gyermek mindenképp a te a nevedet fogja kapni,ha megszületik.Ha azt szeretnéd,hogy a mostani párod,majd a nevére vegye,akkor miután megszületett apasági pert kell indítanod,hogy hivatalos legyen,ki az apa.Ha az apa személye már biztos,akkor ő lemondhat apai jogairól és kötelezettségeiről,ha van egy másik személy,aki örökbefogadná,jelen esetben a párod.Ha az örökbefogadás megtörtént,akkor onnantól hivatalosan az új párod a gyermek apja
2018. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem a férjem. Vele szeretnénk felnevelni a babát ezért szeretnénk az ő nevét adni
2018. febr. 14. 13:48
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok.Véletlenül előbb elküldtem.Szóval onnatól az új párod nevét viseli.Viszont,én úgy tudom,ahhoz,hogy örökbefogadhassa,nektek házasoknak kell lennetek.De nem vagyok benne teljesen biztos.
2018. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

A legegyszerűbb egy gyors házasság. Akkor az új párodat tekinti apának a törvény. Bár a valódi apa indíthat pert ha szeretne.

A másik lehetőség, hogy megszületik ha van apasági akkor apa nevét kapja ha nincs akkor pert indítasz az apaság megállapítására.

Miután az apja lemond róla akkor örökbe fogadhatja a párod (lehet ehhez is kell házasság nem tudom). Ha nem mond le az igazi apa akkor nincs mit tenni. Végülis tényleg az ő gyereke.

2018. febr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhes vagy vagy már megvan a gyerek? A biológiai apa a férjed vagy tett már apasági nyilatkozatot?
2018. febr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha terhes vagy és a gyerek biológiai apja nem a férjed és nem tett még apasági nyilatkozatot, akkor rendkívül egyszerű : a párod tesz egyet. Azt ne feledd, higy ez a nyilatkozat nem visszavonhato, tehat ha a kedves meggondolna magát, nem teheti, illetve ha meg van a gyerek és ti össze vesztek, ő hivatalosan továbbra is apa marad, jogokkal és kötelezettségekkel
2018. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!