Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 18 évesen baj, hogy rettentően...

18 évesen baj, hogy rettentően foglalkoztat a baba gondolata?

Figyelt kérdés
A párommal 3,5 éve vagyunk együtt. Ő katona, én épp az érettségire készülök. Nem azt mondom, hogy most és azonnal gyereket akarok, de teljesen el tudom képzelni néhány éven belül. (Szakma, meló...utána) De ha most becsúszna akkor sem pánikolnék egy percig sem, a párom sem (23) Úgy érzem, hogy az én életem értelme nem a karrierben található hanem szép nagy családot szeretnék, boldog, fizikailag és mentálisan is egészséges gyerekeket szeretnék felnevelni. Igen, minimum hármat ha az anyagiak is adottak lesznek. Ezt elmeséltem egy barátnőmnek és teljesen kiakadt, hogy én nem vagyok normális. Hogy én megtartanám ha úgy alakulna... miért ne? Ha anyagi lehetőségek adottak, saját lakásunk van, kocsi van, hitel nincs, eljegyeztek, jól alakul az életünk.. Miért baj ha én nem 30 évesen akarok szülni?

2018. febr. 15. 23:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Nekem aztan nem baj! :D ne hallgass senkire, te tudod, mikor akarod vallalni, es inkabb 18-19 evesen egy „ becsuszott gyerek“, mint 40 evesen a lombik, meg a szenvedes :ss

Oke, nem kell hnap direkt teherbe esni, vedekezzetek, eljetek picit, es majd utana raertek. Elobb hazasodjatok ossze, utazzatok picit.

2018. febr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem baj, jó hogy vannak még ilyen emberek! :)
2018. febr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Nekem is van, hogy rámjön, hogy de jó lenne egy baba, de utána belegondolok, hogy nagyon nagy felelősség egy gyerek, és lehet hogy 18 évesen még nem kéne.
2018. febr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Amíg nem volt gyerekem én is 3at akartam. Lett kettő, felébredtem a vattacukorfelhőből, lóg a belem és ha visszamehetnék, várnék még 5 évet, pedig 33 vagyok, nem 25. Persze én most mondhatok akármit, csillámpónis álmaidban ez ideális. Majd felébredsz te is, az élet tesz róla.
2018. febr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
#4 na ilyet nem hallottam még anyától. Általában csak a jó oldalát hangoztatják.
2018. febr. 16. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, ha így gondolkodsz. De persze nem kell elsietni a dolgokat, ráérsz még, van időd. Most még inkább szórakozz, utazz, láss világot, tanulj. Gyerek mell ezek nem biztos hogy menni fognak. Én a helyedben így csinálnék, meg persze elvégeznék egy olyan szakmát, amit szívesen csinálnék és dolgoznék benne jó pár évig minimum. Nem kell karriert építeni, csak megalapozni az életet, hiszen később vmiből fel kell nevelni a gyerekeket.
2018. febr. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Sokan így gondolkoznak, hogy nem érdekli a jövő.

Mi történik veled szakma, egzisztencia nélkül ha válásra kerül a sor.

Hogy és miből élsz meg utána? Segít az állam?

Egy bizonyos réteg így gondolkozik, csinálják is a gyerekeket rakásra.

2018. febr. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha 18 évesen foglalkoztat a baba gondolata...de minek is?

Tanulnod kell! Nem kell óriási karrierben, sok-sok éves tanulmányokban gondolkodni, csak annyira kell tanulni, hogy ha ne adj' isten, egyedül maradsz 1-2-3 gyermekkek, talpon tudj maradni, és fel tudd nevelni őket. Ez egy érettségivel nagyon nehezen menne. Tudom, hogy nem arra kell alapozni, hogy egyedül maradsz, de benne van a pakliban: nagyon fiatalok vagytok, előfordulhat, hogy pár év múlva rájöttök, már egész más emberek vagytok más igényekkel...3 gyermekkel. Vagy történhet tragédia is. Gyermeket csak úgy szabad vállalni, hogy minden eshetőségre felkészülsz, ugyanis ahogy megszületik az első baba, te vagy felelős érte az élet minden területén.

Ne siess! Álmodozz, tanulj, dolgozz, hogy legyen munkatapasztalatod (az sem utolsó szempont, hogy legyen mit beleírni az önéletrajzodba a nagycsaládon kívül, erre még senki nem kapott munkát), aztán jöhetnek a gyerekek.

Az jó, ha már most megvan a stabil hátteretek, de nyilván nem saját erőből értétek el (18 és 23 évesen saját hitelmented lakás, autó). Nem baj, ha támogatnak a szülők, mert nyilván azt teszik, azt is sejtem, hogy a barátod már dolgozik és jól is keres, így szokott lenni, csak ez a "csap" is bármikor elzáródhat: megszűnhetnek ezek az anyagi támogatások, akkor pedig a saját lábadra kell állnod, ez pedig szakma vagy valami komolyabb végzettség és egypár év munkatapasztalat híján szinte lehetetlen.

2018. febr. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
4-es,tapsvihar,biztos csodás anya lehetsz... -.-
2018. febr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Egyáltalán nem baj,hogy foglalkoztat a gondolat. Azt javaslom,hogy szabadidőtökben utazzatok kicsit, bulizzatok. Nemárt tudni,hogy minimum 1 éves munkaviszony szükséges ahiz,hogy normalis pénzt kapjál ha otthon maradsz egy babával. Aztán ha huszonpár évresen is így érzed akkor hajrá. Nagyon klassz dolog fiatal anyukának lenni. :)

Igen,fárasztó néha,de ez van.

2018. febr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!