Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy felelőtlens...

Tényleg olyan nagy felelőtlenség bevállalni egy gyereket a 10 milliós CSOK-ra?

Figyelt kérdés

Építkezünk, van meglévő 2 gyermekünk. Aláírtunk még egy gyermekre, egyébként is terveztük, de ez olyan lökést adott, hogy biztosabbak lettünk magunkban, hogy na itt az "égi jel".


Abban állapodtunk meg, hogy az építkezés vége felé kezdünk próbálkozni, addig éppen elég az építkezés izgalmai.

Csak a 10 milliós vissza nem térítendőt vesszük fel. Akik ezt megtudják mostanában, el vannak hűlve, hogy hú ez mekkora felelőtlenség.


2018. febr. 16. 13:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
most nem értem. azért vállaltok harmadik gyereket mert terveztétek, vagy azért mert pénzt kaptok érte? Ha az utóbbi miatt, az annyiban felelőtlenség, hogy egy gyerek jóval többe kerül ennél 20 éves koráig, míg kb önellátó lesz, és ha nincs meg hozzá a fizetésetek, az egzisztenciátok, akkor elképzelhető hogy szűkölködni fog. Azzal együtt még ezt sem mondanám felelőtlenségnek, mi is úgy nőttünk fel hogy nélkülöztünk dolgokat, de most mégis hálás vagyok hogy élek, mert szép és minőségi életem lett a nehézkes indulás ellenére. Na de nem mindegy hogy nyaralásra nem telik vagy arra nem telt volna, ha mondjuk az egyikünk súlyos betegséggel születik, és nincs pénz a kezelésre. az utóbbi felelőtlenség. innentől a ti szívetek joga eldönteni, mire és miért vállaltatok 3. gyereket. nem is értem egáltalán minek plakátoljátok hogy CSOKOT vesztek fel. senkire nem tartozik. mi nem igényeljük egyébként, mert lecsúsztunk róla, de a kutya nem kérdezi a szakikon kívül miből építkezünk. Ti miért teregetitek ki?
2018. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Csak irigyek az emberek..Meg kitalának mindenféle marhaságot, ahelyett, hogy örülnének, hogy végre a MAGYAR ember is szaporodhat..
2018. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
olyan szempontból felelőtlenség, h nem lehet tudni összejön-e a 3. gyerek. Én biztos fordítva csináltam volna, előbb a gyerek, ha ő megérkezett, utána a pénz és az építkezés.
2018. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Senkinek semmi köze hozzá.
2018. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Bankos szemmel es az első gyerek után meddővé vált nőként nézve felelőtlenség. 10 milliós csoknal nem olyan egyszerű kibújni a visszafizetés, de még a büntetőkamatok alól sem mint a hasznalt házra adott csoknal. Itt nem elég lobogtatni egy papírt, hogy nem sikerült 6 lombik es akkor nincs kamatfizetési kötelezettség. Es nem tudhatjátok mit hoz a jövő. Első gyerek nálunk is összejött ripsz-ropsz. Második meg kínkeservesen, majdnem bele is haltam. Es 7,4 milliós tétet plusz kamatok felrakni arra, hogy tuti sikerülni fog a harmadik gyerek, számomra a szerencsejáték kategória.
2018. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Igen. Miért? Anyukám pl utánam 2x elvetélt, többet nem is sikerült teherbe esnie...

Nem tudhatod 100%-osan, hogy sikerülni fog-e harmadjára is!

2018. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Igen, az.


Gondolhatjátok úgy, hogy szuper, elkezdünk szexelni aztá hopp, jön is a gyerek...

Unokatesóméknál 11 éve nincs tesó, hiába akartak, ezer dolgon túl vannak, semmi, a nő képtelen teherbe esni. Lombik volt, elment.


Ha nem lesz harmadik gyerek, piszok nagy szrban lesztek, 10 milla+kamatok vissza kell fizetnetek.

2018. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%

Pénzért gyereket csinálni eleve gáz. Ha amúgy is terveztétek, akkor előbb kellett volna a gyerek, utána a pénz, hisz nem tudhatod mit hoz a jövő, simán lehet hogy beüt valami és nem jön össze. Bár én ezek közé tartozom, amúgy nagyon ritka amikor valaki már a próbálkozások előtt megtudja magáról, hogy nem lehet gyereke. Többnyire ilyen esetben évekig tartó próbálkozás után derül ki a dolog, más módokon sem feltétlen jön majd össze, és ugyanúgy előfordulhat olyanokkal is akik már esetleg szültek 1-2 gyereket. Plusz egy gyerek jóval több pénzbe kerül mint 10 millió. De ti tudjátok.


Nekünk eszünkbe sem jutott bármilyen formában pénzzé tenni a gyerekvállalást, egyébként sem, mert szerintem egy gyereknek nem lenne szabad ezért megszületnie. Eleve soha nem vennénk fel hitelt sem.

Amúgy meg jól pórul is jártunk volna, mert fizethetnénk vissza. Mert hogy gyógyszereket nem szedek, lombikra nem járogatok, és örüökbe sem fogunk fogadni, az is biztos. Ez már a mi döntésünk volt.


Nem kell visszafizetni? Egészen biztos vagy te ebben? Biztosan nem fog változni a helyzet? Lutri így gyereket vállalni.

2018. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%
Figyu, ti ezt a döntést hoztátok és kész! Ti dolgotok. Amúgy is szeretettek volna 3-dik gyereket.Nem felelőtlenség! Azért mert másnak nem jött össze többedik baba, nem azt jelenti, hogy nektek sem fog. Ha mégse, akkor megoldjátok. Ha lesz orvosi papírotok, akkor nincs gáz. Ismerősi körömben meg egyesek úgy írtak alá 3 gyereket, hogy még egy sincs, munkatársam meg 2 gyerek mellé, még 2 gyereket aláírt! Na és? Ő dolguk.
2018. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Kinek mi köze hozá ? Itt is mindenki le fog huzni emiatt .ti döntésetek nem másé .
2018. febr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!