Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Végbélkúp felhelyezése gyereknek?

Végbélkúp felhelyezése gyereknek?

Figyelt kérdés
5 és fél éves kislányom nagyon székrekedéses. Az utóbbi székletürítés után kijött az aranyere elég csúnyán. Elvittem orvoshoz, aki kúpot írt fel. Egy hétig minden este 1db-t kell a végbelébe helyezni. Tegnap felhelyeztem neki és utána nagyon sírt, hogy fáj. Hogyan lehetne kíméletesen beadni neki? Most kellene beadnom neki a másodikat, de sír, hogy nem szeretné, mert fáj neki. Pedig óvatosan csináltam. Lehet azért fáj neki, mert három napja nem kakilt. Ma mondta nekem, hogy kakilnia kell, elment vécére, de de nem kakilt, mert azt mondta, hogy már nem kell. Panaszkodik is hogy fáj a hasa. Egyszer kisebb korában 3 napig nem kakilt, nagyon fájt a hasa, ezért adtam neki glicerines kúpot ami megoldta a problémát. Adjak neki most is azt? Hogyan adjam be az aranyerére a kúpot, hogy ne hisztizzen?

2018. febr. 17. 18:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Tegyél kevés krémet a kúpra, tála könnyebben csúszik befelé.
2018. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
15%

Èn nem kínoznàm a kúppal! Hívd fel a gyermekkórhàzat/ügyeletet, hogy nem megy a kúp dolog, mit tegyél!?

Szegény kislány. Nagy ő már a kúphoz..

2018. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
De milyen kúpot írtak fel neki? Ha az aranyér kezelésére adtak valamit, akkor muszáj neki beadni.
2018. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
19%
Gondolom az aranyértől váj neki. Lehet hülyeség, de mi lenne ha lidocinnal kennéd be a végbelét és mikor már elzsibbasztotta akkor adnád be neki?
2018. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Proktis-M kúpot írtak fel neki. Most próbáltam meg neki beadni. A férjem lefogta egy kicsit, a kislányom ordított és mikor már bedugtam majdnem teljesen a kúpot, felugrott és a kúp kicsuszott. Nem tudom beadni neki. Kérdeztem két orvost, azt mondták, hogy mindenképpen javasolt a kúp. Mást nem is írnak fel... Próbàljam meg alvás közben beadni neki?
2018. febr. 17. 18:17
 6/23 anonim ***** válasza:
42%
Azért nincs ám lidokain minden háztartásban. Aranyérre van krém is!!!!
2018. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%

Ha ordít nem fog felmenni, mert jól össze is szorítja a seggét.


Aranyér krém nem játszik?! 5-6 évesen már én sem engedtem a kúpot, mert szar érzés volt, nagyon. :(

2018. febr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A kenőcs nem igazán használ☹
2018. febr. 17. 18:32
 9/23 anonim ***** válasza:
55%

Először kakiltatni kell őt (igen, glicerines kúpot add be neki), utána pedig mehet ez a kúp.


A székrekedéssel pedig sürgősen kezdjétek valamit. Joghurt, kefír, tej aszalt gyümölcs és folyadék nagy mennyiségben. Aztán ha beállt a napi egy kakilás, lassan kezdjék el ezeket csökkenteni.

2018. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagy nehezen ràvettem, hogy egy fél glicerines kúpot beadhassak neki. De ráült a wécére és csak a kúp jött ki nagy ordítások árán. Adjak be még egyet? Mert az inger az meg volt. Egyébként rengeteg folyadékot iszik és sok gyümölcsöt eszik. Csoki szinte egyáltalán nem.
2018. febr. 17. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!