Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság, és jövőben - kb...

Manapság, és jövőben - kb 10-15 év - gyereket szülni/nevelni (többi lent)? 16/L

Figyelt kérdés

Manapság annyi nemtörődöm szülő van. Vagy a másik, van egy szülő aki próbálkozik, de dolgoznia is kell, ezért nincs annyit a gyerekkel mint kéne, eközben a gyerek rossz társaságba keveredik amibe szívesen lép be, és nem látja mi benne a káros, és még sorolhatnám.

Nálam is, anyám kb 11 éve kilépett a történetből mert nem érezte magát elégnek vagy mit tudom én miért, ezért apám egyedül nevel. Jó apa, mindent megtesz értem és próbál megadni, csakhogy (ami nekem nem probléma mert már megszoktam) keveset van itthon, viszont szerencsére jól nevelt, és alapból azért van bennem lelkiismeret, hogy ne menjek bele a rosszba.


Nem mostanában lesz gyerekem, ahogy első párkapcsolatom sem, viszont elgondolkodtam, hogy xy év múlva, ha lesz gyerekem, vagy gyerekeim, jó anya tudok e lenni. Egy dolog ha én nevelem, de amennyi idióta gyökér van manapság, nem szenvedne sokat, nem piszkálnák amiért nem nagypofájú vagy ilyesmi? Szeretnék majd jó anya lenni, ezért is írok magamnak (és néhányat a kérdőjeles nemű gyerekemnek) leveleket mostani meglátásokkal, tapasztalatokkal és érzésekkel az akkori magamnak, ha fásult lennék. Csak hát kétségeim vannak afelől, hogy az akkori világban jó döntés lenne e. Persze ez még a jövő szele, de szöget ütött a fejemben a kérdés.



2018. febr. 18. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
És mi a kérdés?
2018. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
10-15 évvel ezelőtt is ez volt, na bumm.
2018. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%

Többször megforult már nekem is a fejemben, hogy mennyivel egyszerűbb lenne a gyerekem élete, ha egy másokon átgázoló, nagyképű köcsögöt neveltem volna belőle. De egy egészséges, önazonos ember – ahogy egy barátnőmmel megállapítottuk – nem tud kilépni magából, nem tud olyan „értékeket” közvetíteni, amiket valójában megvet. Szóval ezt buktuk. :)

Viszont ahogy a mi gyerekkorunkban (és felnőttkorunkban) is ott voltak/vannak a nem jó fejek, mégis megtaláltuk a társaságunkat, vannak barátaink, lett családunk, úgy bízhatunk abban, hogy mindig is lesznek hasonlók, így a gyerekeinknek is sikerül.


Nekem tetszik a kérdésed, talán azért, mert hasonló volt kicsit a sorsom a tiédhez. Anyaként azt javaslom, hogy írj sokat a felnőtt önmagadnak a kamaszságról, az érzéseidről – én azt hittem, tuti arc leszek, és nem felejtem el soha, de sajnos most, hogy a gyerekem kamaszodik, néha nagyon nehéz beleélnem magam a lelkiállapotába. Nekem segítene, ha meglenne a régi naplóm.

2018. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!