Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor vegyek hálóinget és...

Mikor vegyek hálóinget és szoptatós melltartót és milyen méretben?

Figyelt kérdés

Most vagyok 27+3 hetes, már sok mindent megvettünk. A kórházba vinnék hálóinget, de nem tudom mekkorát vegyek (ugyanez a problémám a szoptatós melltartóval is), hiszen nem tudom mekkora lesz a végére a hasam.

A 27.héttől még nagyon durván nőtt mindenkinek a hasa?

És szülés után kb. hány hónaposra "ment vissza"?

Tudom, hogy alkat kérdése, csak kíváncsi vagyok.

Köszönöm a válaszokat! :)


2018. febr. 20. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a melltartóval még várhatsz, mert még biztos nőni fog a melled, de a hálóinget szerintem megveheted. A méretedhez képest nagyobbat vegyél valamennyivel, de ne túl hatalmasat, mert úgyis akkor fogod felvenni amikor már megszülsz. Akkor meg már a has sem olyan nagy hogy XXXXL-es hálóing kelljen. :D Na meg úgyis akkorát kapsz majd a szüléskor, hogy 2x beleférnél, szóval az sem jó.

Igen, nekem is nagyon látványosan nőtt a hasam már ekkor. Szülés után 3. hónapra már semmi hasam nem volt, mint aki nem is szült olyan voltam és azóta sem látszik semmi sehol.

2018. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy nem arra voltál kíváncsi amit írtam a hassal kapcsolatban.....


Hű, erre már nem emlékszem, hogy szülés után kb. hány hónaposnak felelt meg a hasam, de lényegesen lement az biztos. Látszott, hogy szültem, de kismama nadrágot utána már nem hordtam, mert kényelmesen elfértem a normál nadrágokban.

Boldog babavárást és jó egészséget kívánok! 1-es voltam.

2018. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek a kismama/szoptatós hálóingek alapból ilyen sátor fazonúak szóval szerintem nyugodtan vegyél akkorát, ami a méreted lenne alapból, bőven bele is fogsz férni, és mivel úgysem testhezálló, így is, úgy is szellős lesz.
2018. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hálóinget nem vettem, gyűlölöm. Pólóban és jóganaciban voltam a kórházban végig. Szoptatós melltartót vettem a harmincvalahányadik héten, nagy lett (rendeltem, nem tudtam próbálni), anyám mondta, hogy ne küldjem vissza, ha belövell a tej, fog kelleni ekkora. Igaza lett, eleinte még majdnemhogy kicsi volt mindegyik, ami szülés előtt egy nappal még majdnem 2 számmal nagyobb volt a kelleténél.
2018. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En haloinget nem vettem, mert amugy sem hordok.

A szulesre adtak a korhazban, azutan lezuhanyoztam es kertem meg egyet, amig “megfigyeltek”. A korteremben mar atoltoztem sajat ruhaba, ejszaka pizsamaban voltam (a felso top formaju, konnyeden lehuzhato, ugy tudtam szoptatni benne). Napkozben en melegitonadragban voltam, illetve cipzaros felso szoptatatos melltarto kombo felul, vagy a felso alatt olyan top volt, amiben alszom is.

Nekem amugy sem volt nagy hasam egyik gyerekkel sem, szules utan akkora volt, mintha fel lennek puffadva. (elso ejjel helyhiany miatt a nogyogyaszati osztalyon voltam az egyik szules utan, oda a baba nem johetett velem es a szobatarsak igencsak meglepodtek, amikor kiderult, hogy par oraja szultem. Nem volt mar hasam, csak magamhoz kepest nem volt lapos.)

Epp ezert szerintem csak akkor vegyel, ha amugy is hordanad, de meg varnek a helyedben kb a 35. hetig, akkor mar latszani fog, hogy mekkora leszel.)

A szoptatos melltartot en a vegen vettem meg, nem sokat nott a mellem, de akkorat vettem meg, ami akkor jo volt ram. Nagyon rugalmas anyaga volt, eleg sokat engedett, igy jo lett (nem durrant be a cicim a tejtol, alig volt meretkulonbseg).

2018. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hálóingből ami most jó lenne rád annak jónak kell lennie szülés után is. Mert még nincs óriási hasad, szülés után meg lemegy, de nekem kb félidős terhes hasam lett szülés után.

Én amúgy úgy vettem, hogy soha nem fogom hordani csak a kórházban, utálom a hálóinget, de ott ez kellett.

Melltartót a terhesség végén vettem kínaiba azt a teljesen pamut anyagú lecsatolhatósat.

2018. febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!