Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a tgyást igénylem mit kell...

Ha a tgyást igénylem mit kell kitölteni, ha szülés előtt intézem?

Figyelt kérdés

Júl 27-re vagyok kiírva, júl 4-én jár le a gyed-em. Ilyenkor hogyan kell kitölteni a kérelmet? Csak azt az egy papírt kell kitölteni? Csakhogy én is me tudnám e csinálni, vagy csak a könyvelő.? Azt hiszem még háziorvostól kell hozzá papírt kérnem?

Köszi, aki segít


2010. jún. 8. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A munkáltatód segít a dologban, nekem is a munkaügyis intézte. De csak szülés után lehet, mert kell hozzá majd az a zárójelentés, amit a kórházban kapsz. Háziorvostól nem kellett semmi.
2010. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az igénylőt kell kitöltened, plusz kell papír a szülés várható időpontjáról (ez kell a dokitól), és a te papírjaid másolatban. A te igénylődet a könyvelő nem tudja kitölteni, mert alá is kell írnod, a munkáltató pótlapját meg csak a könyvelő tudja kitölteni, mert a béradatokat ő tudja:)
2010. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy először a nődokitól kell kérni egy igazolást,hogy mikorra várható a szülés,azt az igazolást kell elvinni a háziorvosnak,aki ad egy olyan papírt amit táppénzkor kapunk, csak most az lesz ráírva, hogy terhesállományba vételről szóló orvosi igazolás!

Az igénylőlapot kell kitölteni,és ezeket a munkáltatónak adni.

2010. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második téved, a tgyást lehet igényelni a szülés előtt legfeljebb 28 nappal. Ilyenkor a kórházi zárójelentést és a baba anyakönyvi kivonatát, és taj kártyáját a szülés után kell bemutatni.
2010. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, az első téved, a második én vagyok:)
2010. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!