Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak a kisfiammal?

Mit csináljak a kisfiammal?

Figyelt kérdés
26f vagyok. Van egy 4 éves kisfiam, és egyáltalán nem fogad szót. Semmilyen esetben sem csinálja amit mondok. Pl: ha megyünk valahova és fel akarom öltöztetni nem engedi. Hiába ígérek akármit hiába zsarolom, már mindent megpróbáltam de egyszerűen nem engedi. Rúg, csíp, karmol. Amíg a fenekére nem csapok nem lehet vele mit kezdeni. Utána engedi.De nem akarom bántani. Ha fenekére kell csapni utána teljesen magam alatt vagyok, mert nem akarom így nevelni de semmi más nem használ. Kérlek segítsetek. Mit csináljak?

2018. febr. 22. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Próbáltad újraindítani?
2018. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

en is gyakran zsarolom pl mikor megyunk el "ha nem oltozol itt maradsz egyedul én indulok, szia!" erre persze megijed hogy otthagyom es lohol oltozni de ugye ez is zsarolas..az igergetesnel o dont, o iranyit, ezert azt keruld ha lehet. a kezre fenekre csapkodasbol az enyem.annyit tanult meg, hogy ha valami ne tetszik, utunk. nem jo irany. sajnos en is altalaban szetteszem a kezem hasonlo esetekben, csak annyit.tudok tanacsolni, hogy jo elore beszeljetek.meg ha valahova mentek pl "gabika, most megeszed még ezt a szendvicset, es ha megetted még egy utolsot gurithataz az autoddal aztan.indulunk" ettol majd igy erzi kapott turelmi idot, kicsit lelekben.fel tud keszulni stb. ugyanigy jarok el.furdes lefekves stb elott szoval minden olyan elott amit altalaban nem akar.


bolt: egy valamit mindig valaszthat, altalabn rogton vazolom is mibol "muzliseletet vagy almachipset.vegyek a boltba?" igy donthet, nincs hiszti, de megse jut eszebe.hogy valami olyan utan.nyuszogjon ami draga vagy egeszsegtelen.


vita a jatekokon. na ebben nincs kompromisszum nalunk. amit nem oszt meg a tesojaval azzal huzzon.be egyedul jatszani.a.szobajaba. de akkor senki ne is jatszon vele. ha erre nem hajlando megy a jatek a szekrenybe, tolem uvolthet is, de nem kerul elo mig meg.nem probal a tesoval egyutt jatszani.


ebedet ha nem eszi meg, addig se nasi se koles golyo se semmi. este 6 fele elfogy :)


még valami?

2018. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De hiába közlöm vele hogy félóra múlva indulunk vagy hogy meg kell enni az ebédet ez az egész olyan mintha direkt nem csinálná amit mondok neki. Ma pl nem kapott kakaót este mert nem akart vacsorázni, másfélórát sírt utána elaludt. Mintha a fejébe vette volna hogy csak az lehet amit ő akar és nem enged belőle
2018. febr. 22. 21:23
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Joga van egy gyereknek önérvényesiteni is. Keress dolgokat amiben ő dönthet es akkor kompromisszimképesebb lesz hiszen ezt a mintát is látja.


Es van amikor az en gyerekem sem vacsorázik de attol még megkapja a szokásos esti tejet duplán is!! Kiszolgáltatott helyzetével ne élj vissza!


Plusz figyelni is kell, mert ha pl ebéd után nem aludt, akkor estére várhato is az önkontrollvesztés a fáradtságtol. Az én gyermekem ilyenkor hiperaktiv, őrült rohangálásba kezd, idiótán vihog, bukfencezik, hatalmasra nő a balesetkockázat, képes az egyméteres gimnasztikai labdára hason ugrani és előre zúgni fejjel és neki ez poén, egy teát nem tud meginni ugy hogy ne buborékoljon benne és ne öntse ki és szóval kezelhető, irányítható. Pl azzal motiválom ilyenkor levetkőzni hogy belemenve a játékba, fogom a zoknit és arra kérem ugorjon ki belőle, aztán ezt a nadrággal, fürdeni úgy hivom, hogy megkérdezem melyik játékkal akar menni, mert azt készitse akkor be.

Szoval nem azt mondom vetkőzni, fürdeni menni. A játékos szavaknak ill gyereknyelvnek ereje van! Ha sokszor használod azaz maskepp fogalmazol, azonnal jol reagálnak


Volt amikor mindig azon ment nálunk a balhé hogy honaljmosáshoz nem emelte a kezét, de miota azt mondom tedd a kezed a halra a csempén, láss csodát, felemeli a karját azonnal

2018. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2. Én nem értek azzal egyet, hogy rá kellene kényszeríteni egy gyereket a testvérrel a közös játékra akarata ellenére. Csak megjegyeztem zárojelben.
2018. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Minden szülőnek és leendő szülőnek ajánlani tudom csak a szuperdada c. műsort. Nagyon jó, hasznos gyermeknevelési trükkökkel szelídithető meg MINDEN még a legrosszabbnak legkezelhetetlenebbnek vélt gyermek is!
2018. febr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ugyan még csak 2.5 éves, de viselkedése kb. ugyanez...ha indulni kell valahova, öltözködésnél az segít,h. elérakok pl. két sapkát, h. melyiket akarod felvenni?Imád dönteni, és szereti maga felvenni.Ha nem akar elindulni kilátásba helyezek valamit, ami őt érdekli,pl. Megnézzük a kukásautót/tankolunk/stb.Az evést mondjuk én nem erőltetem, én se eszem mindig egyformán, ált. ha egyik nap kevesebbet eszik, másnap bepótolja.Viszont arra,hogy a csipkedésre, harapásra mi válna be, én is szívesen vennék ötleteket, mert már mindent kipróbáltunk mi is, de semmi...Az is igaz, amit egyik válaszoló írt, hogy a fáradtságtól "megbolondul"..
2018. febr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi idős a kisfiam, ő is sokszor ellentmond. Viszont olyan nincs, hogy ha öltöztetni akarjuk, akkor rúg, csíp, karmol.

4-5. válaszokkal nagyon egyetértek.


Amikor nem csupán huncut (pl. kacarászva dobálja széjjel a levetett ruháit fürdés előtt :DDDD), hanem kifejezetten csapkod, hisztis hangulatban van, akkor én át szoktam ölelni és azt suttogom a fülébe, hogy én tudom, hogy ő egy aranyos, szeretetre méltó kisfiú, csak most belé bújt a rosszaság, ezért viselkedik így. És a rosszaság kimegy az öleléstől, simogatástól, puszilgatástól. Szóval ezek olyan nyugtató ölelések, és legtöbbször beválnak.

Kerüld el, hogy megüsd, mert akkor és ott rákényszeríted az akaratodat, de benne csak nő a dac, a harag, az ellenkezés. És legközelebb megint kijön belőle.


AZ is nagyon jó ötlet, hogy minél több dologban dönthessen ő. Pl. két egyforma alakú, de különböző mintájú tányérja van: mindig megkérdezem, melyikből szeretne enni.


Még egy ötlet: ha nem siettek, öltözésnél kérdezd meg, miért nem akar jönni? Ha nem tud érvet mondani, akkor is jó, ha ő jön rá, hogy valójában nincs oka ellenkezni. (Csak szimplán jólesik neki.) De lehet, hogy mond egy konkrét okot, pl. játszani akart a kisautójával. Akkor elmondanám neki, hogy miért muszáj elmennünk (pl. ha reggel óvodába indulunk) vagy miért jó elmenni (pl. nagymamához születésnapot ünnepelni vagy játszótérre). Biztatnám, hogy amikor hazaérünk, lesz lehetősége játszani a kisautójával.


Feleséged egyébként hogy kezeli, ill. vele is ilyen ellenkezős?

2018. febr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokt segítettetek. Igen a feleségemmel is ilyen. Senki nem tud rá hatni
2018. febr. 23. 07:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jó dolgokat írtak már előttem.

Még az is fontos, hogy értékeld minden apró próbálkozását. Sokat kell dícsérni.

Nálunk bevált a matricázás. Ha elpakol maga után vagy felöltözik ügyesen, akkor kap egy matricát, ha kigyűlt 5 db, választhat valamit magának a boltban. Ezek mindig olyan dolgok, amiket egyébként is megvennék neki, de így nagyon büszke magára.

2018. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!