Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Féltékeny a feleségem mert...

Féltékeny a feleségem mert mindig velem akar lenni a kislányunk. Mit csináljak h ne legyen féltékeny? 26/F

Figyelt kérdés
2018. febr. 22. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Hagyd el őt! Akkor talán leesik neki, hogy inkább örült volna a hülyéje
2018. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves a kislány? Mit jelent az pontosabban hogy veled akar lenni? Nem mindegy hogy már tudja mondani hogy apával akar lenni vagy még nem tud beszélni csak mindig hozzád megy oda
2018. febr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3 éves
2018. febr. 22. 21:43
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Én is hajlamos vagyok rá, de aztán belegondolok hogy tök normális, egész nap velem van, mikor hazaér apja persze hogy hiányzott neki, alig várja hogy vele is legyen, ő az újdonság, meg persze vannak játékok amik csak apával az igaziak.

Hétvégén is tök apás mindig, aztán hétköznap szerencsére visszavágyódik, de pl aludni csak apával akar.

Próbáld ezeket a saját szavaiddal elmagyarázni, pl ha 0-24 veled töltené a napokat, ő is ha találkozna mondjuk a barátnőjével akkor inkább vele társalogna mint veled.

Lehet hülye példa, de mi anyukák nagyon lelkisek tudunk lenni.

2018. febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És amikor dolgozok mindig kérdezgeti hogy "hol van apa?" ,"mikor jön már haza?"
2018. febr. 22. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

:-)


Oh, ez már csak így van: a lányok az apjukba, a fiúk az anyjukba "szerelmesek" mióta világ a világ.


Ezért igazán kár féltékenykednie, inkább örüljön, hogy ennyire bízik benne, jóban van az apukájával. A mi kislányunk is "apafüggő", de tök cukik együtt :-)

2018. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Szomorú, hogy ezt nem tudja helyén kezelni a feleséged!


Először is örüljön, hogy ennyire kötődik a gyerek az apjához. Máshol meg apuka, hiába lakik együtt a családdal, alig vesz részt a család életében és persze a gyerekek sem kötődnek hozzá. Erre vágyna a feleséged?


Másodszor örüljön, hogy a gyerek nem rajta csüng 0-24 órában. Az pokoli fárasztó lenne ám! Használja ki, hogy foglalkozhat önmagával is!


Úgy tűnik, mintha nem tudna magával mit kezdeni, nem találna elfoglaltságot magának a feleséged a gyereken kívül.

Esetleg vesd föl, hogy legyen egy kistestvér is, aztán majd el tudja foglalni magát.

2018. febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Életkori sajátosság ez a szerelem. Ha fiatok lenne, tényleg nagy eséllyel fordítva lenne. Nekünk két fiúnk van, képzelheted :) állandóan rivalizálnak egymás közt meg az apjukkal is. Ki fogják nőni egyre kisebb és

hosszabb hullámokban kb. kamaszkorra - bár sosem teljesen :) Mutasd ki a lányod előtt is, hogy te anyába vagy szerelmes, már foglalt vagy és ő a te párod (ölelés, puszi, egymás mellett alvás úgy, hogy a gyereknek is van külön ágya, netán kettesben is töltött idő), ez erre az egyetlen gyógyír. És persze a feleséged is kezelje ezt a helyén, ne úgy, mintha valakinek a hibája lenne, mert biztos, hogy a lányotok őt is nagyon szereti, és míg érted rajong, anya kell legyen a biztonság, és a saját nemének példaképe, akire hasonlítani akar (szóval, ha féltékeny, a gyerek leutánozza most és valahány kanyar után jó eséllyel jó féltékeny feleség lesz egyszer :) ).

2018. febr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg a feleségednek az itt kapott kommenteket!

Hátha én is hozzá tudok tenni valamit: nekem fiam is, lányom is van. A 5 éves fiam anyarajongó, a 3 éves lányom aparajongó...ahogy annak lennie kell ebben a korban. A fiamat az apja meg sem közelítheti, szó szerint matrica, hangsúlyozza, hogy én vagyok a legszebb, engem akar feleségül venni (de fog ez hiányozni, amikor tiniként majd az orromra csapja az ajtót!). A lányom apamatrica, ha nincs otthon a férjem, Őt emlegeti, mindent Vele akar csinálni, mindeközben apróságokkal érezteti velem, hogy engem is nagyon szeret. De Ő az apukáját látja a világ legtökéletesebb személyének. Nem is csoda, hiszen a férjem rengeteget foglalkozik a gyerekekkel, tehát miért is ne ragaszkodna Hozzá ennyire?!

Vszleg te is nagyon jó apa lehetsz, remek kapcsolatod lehet a kislányoddal, a lányod pedig ezt tükrözi, és ez szuper!

Azt javaslom a feleségednek, hogy a távollétedben szervezzen igazán csajos programokat a kislányotokkal, hogy röjöjjön, anyától milyen szuper dolgokat tanulhat, hiszen van, amit csak az anyukája taníthat meg neki.

Nálunk a férjem szokott a fiunkkal barkácsolni (azt én nem tudok, nem is akarnék), akkor nem tapad rám, tudja, hogy ezt a dolgot az apjától fogja megtanulni, remekül elszöszmötölnek együtt. Ugyanez van a kislányommal: elviszem magammal bevásárolni, együtt találjuk ki előtte a heti menüt és megírjuk a bevásárló listát, imádja, ha hajmosás után bebalzsamozom a haját, ahogy a sajátomat, és kifésülöm, megszárítom Neki, ezt velem, és nem a férjemmel csinálja. A sütés-főzés szintén nagyon érdekli, az megint anyás program. És még sok ilyet ki lehet találni, hogy a feleségeddel megtapasztalja a lányotok, hogy anya milyen különleges és fontos dolgokat tud mutatni neki.

Egyébként pedig megértem a feleséged is, amikor még csak a fiunk volt, Neki is volt egy apás korszaka (olyan másfél éves lehetett, a férjem sokat dolgozott, mindig én voltam Vele, és kezdte felfedezni, hogy van egy apukája is). Akkor sokat tapadt a férjemre is, bizony nekem is rosszul esett, de a fiunk előtt sosem mutattam ki, a férjemmel kettesben beszélgettünk róla, én kiöntöttem Neki a szívem, Ő megnyugtatott, hogy a fiunk imád engem, aztán szépen lecsengett az is.

Szval beszélgess sokat a feleségeddel, biztosítsd arról, hogy megérted az érzéseit, és javasolj nekik csajos programot, együtt találjátok ki!

2018. febr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ültesd és magarázsd el neki, hogy egy mert most lesz lassan Elektre-Ödipusz-komplexusos, valamint téged alig lát naponta, ha felnőtt létére ilyen ostoba.
2018. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!