Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nataniel név: hogyan ejtik,...

Nataniel név: hogyan ejtik, becézik?

Figyelt kérdés
Azok, akik ismernek Natanielt: magyar környezetben hogyan szokás ejteni ezt a nevet? Natanielként vagy inkább Nátánielként? Ha utóbbi: hosszú vagy rövid á? És hogyan becézik?

2018. febr. 22. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Én Natánielnek mondanám rövid á-val. Tehát ilyen kombó, hogy az eleje A, a második meg egy rövid Á hang. Amúgy magyar gyereknek én ezt eddig Nátán formában hallottam; ott volt, hogy hosszú á-kkal mondták, néha meg rövid á-kkal. Becézni nem becézték. Amúgy szerintem ez a Nataniel-es forma Mo-n újkeletű; szóval ejtsd úgy, ahogy akarod; de inkább kellemes legyen. Szal hangzásra is, meg kimondani is. Meg ahogy rááll a szád.
2018. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Három Natanielt ismerek, az egyik így ejti Natanielként, őt Naniként becézik, a másik Natánielként ejti, őt Natinak becézik, a harmadik pedig Nátánielként ejti, őt Nátánnak becézik.
2018. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

1.vagyok,szerintem ha nagyon becézni akarod, akkor Náti; de mondjuk az meg hasonlít picit valami ilyen nézetekhez, ez most ugrott be, tehát nem feltétlen olyan szerencsés. De nekem is csak most ugrott be, szal lehet, hogy alapból másnak sem feltűnő annyira. Akkor becézzétek inkább Niellnek:D Amúgy csak tv-ben láttam ilyen nevű gyereket, 2-t. Esetleg Nili,de az is hasonlít valami szóra, ami nem tom, mit jelent valami 'ista' a vége.

Amúgy szóval nem tom:)

2018. febr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy Natanielt ismerek, rövid -ával ejtik Nátánielként, és Nininek becézik :-)
2018. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Magyarországon az ahogy írják úgy ejtik szabály van a neveknel, így ez Nataniel, simán a-val. Egy bolcsodes kisgyereket ismertem ezzel a névvel. Hosszú vezetékneve plusz még egy keresztneve volt, az anyukája pedig imádta mindharmat, így a gyereket folyamatosan a teljes nevén hívta. Szentivanyi Nataniel Alexander, gyerek felvesszuk a cipodet, Szentivanyi Nataniel Alexander ne menj oda, stb. Eszméletlen idegesítő volt. Apuka amúgy Natinak hívta
2018. febr. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Szerencsétlen gyerek :-D Normális név nem volt? Hívd Natinak, ennél jobban már úgyse szúrhatnál ki vele.
2018. febr. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem akarlak megbántani .. de mi is név keresésnél megnéztem az összes anyakönyvezhető nevet Mo.n .. A Nataniel nevet csak a Nátán és hasonló á-s verzioban találtam . Én alapból nem szeretem a becézhetö neveket ..de ha Mo.n élnénk én nem adnám és pont azért mert annyira idegen az emberektől ,hogy mindenki máshogy mondaná illetve becézné . Az itt leirt becézések zömét én rettentő cikinek érzem egy felnőtt férfihez nézve ( egyszer az a gyerek felnő) .
2018. febr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Hivatalosan úgy kell ejteni, ahogy leírva van. Jelenleg ez a két forma anyakönyvezhető: Nátánael, Nataniel

Egyébként meg mindenki másképp fogja, úgyhogy nem annyira szerencsés választás Magyarországon (a Nátán talán jobb, ott nincs ebből kavarodás).

2018. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1. és 3. vagyok, itt volt egyszer egy olyan kérdés, amiben Stella volt; és hogy az anyuka Sztellaként szerette volna, ha kiejtik, és akkor mondták neki, hogy akkor írja úgy, hogy Stella, és ejtse ki Sztellának. Meg amúgy tudok olyat, aki Jozefina, és ő Dzsozefinának, Dzsozinak szereti, ha ejtik.
2018. febr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9.vagyok,még eszembe jutott egy, hogy rádióban magyar anyuka mondta, hogy az ő lányuk leírva Jeni, de Dzseninek szokták ejteni.
2018. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!