Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rászólsz a gyerekedre, hogy...

Rászólsz a gyerekedre, hogy ne egyen több édességet? Pl vendégségben?

Figyelt kérdés
2018. febr. 23. 19:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
Nem. Tudja hol a határ.
2018. febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Igen. 2,5 évesem van. Ha vendégségben elkezdi sütivel tömni magát, rosszabb esetben tömik őt (mert "olyan cuki") akkor rászólok h mostmár elég lesz az édességből
2018. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Az attól függ. Vendégségben mi is kirúgunk a hámból, akkor ő is megteheti. Ez még nem a világ vége. Lehet, hogy ízlik neki valamelyik sütemény, amit még soha sem evett. Úgyhogy nem, nem szólok rá. Hozzáteszem: a gyerekem mindenevő. Imádja a leveseket, nyersen eszi a zöldséget, gyümölcsöt és szereti a húst, a halakat is. Nálunk mindig rendes reggeli és vacsora van, sokszor a vacsora is meleg. És van édesség, amit nem szeret, pl a zselés édességek vagy a sodószerű édes szószok.
2018. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk az volt a szabály, hogy KÉT édességet szabad enni - és ezt már két évesen is tudta tartani, mert a KÉT édesség azt jelentette, hoyg mind a KÉT kezében van egy valami.


Akárhol voltunk, ezt tartották és eszükbe sem jutott tömni magukat édességgel.

2018. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen, én felelek az egészségéért és a gyerek az gyerek, jó darabig nem tudja hol a hatàr. Vagy én legalábbis nem sok ennyire tudatos 2 évest làttam. Ráadásul pl.viselkedni is nekem kell megtanítani vendégségben, hogy oké hogy megkínàltak, de nem zabàlom fel az összes kajàt.
2018. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
A kérdésben szó sincs arról, hogy a gyerek tömné magát. A vendéglátók pedig örülni szoktak, hogy ízlik, amit kínálnak. Szerintem ha egy gyerek otthon egészségesen étkezik, akkor vendégségben sem fog olyan túlzásokba esni, amivel megbotránkoztathatna bárkit is. Ha vendégségben minket felnőtteket kínálnak és nekünk jól esik, mi is elfogadjuk. Egy gyerek nem attól lesz cukorbeteg vagy túlsúlyos, hogy vendégségben jót eszik abból, ami ízlik neki.
2018. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Hát mivel évente 2x megyünk úgy igazán vendégségbe, így maximum diszkréten szólok neki, hogy kicsit vegyen vissza az édességből, mert fájni fog a pocija. De alapvetően mi nem eszünk édességet itthon, csak elvétve, a gyerekek normálisan táplálkoznak. Inkább gyümölcsöt kapnak.

Vendégségben jobb ha hagyom, kóstolja meg sütiket, úgy is leáll egy idő után. Viszont unokahúgomat brutálisan szabályozzák, így egyél úgy egyél, oda harapj, ezt a részt törd le, mennyit eszel, hogyan eszel, ülj szépen, ne lóbáld a lábad. Agyrém. Beteg aki ezt csinálja. Szerintem, mint máshol itt is az arany középút a normális.

2018. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Igen rászólok , de akkor ha már lassan indulnánk haza és még mindig tömi magát ropival,sütivel akkor megkérem hogy ne etessék már mert nem fog vacsorázni és éjszaka lesz éhes.

2 éves lesz, ha itthon vagyunk akkor is korlátozom a 2 étkezés közötti nassolást, hogy tudjon rendesen enni főétkezésnél.

2018. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Mivel nem olyan fajta, úgy kell minden falatot beleimádkozni, így nem volt példa, hogy tömje magát. Itthon se szokta. 8 éves egyébként.

A húga másfél, na benne nem vagyok biztos, hogy ez lesz a felállás, neki minden kell :D

2018. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
Rá de ha látom rajta hogy nagyon jelenetet rendezne (altalaban nem hisztizik de a kajaert mindenre kepes...) akkor azert rahagyom, annyit nem er....azt viszont nem engedem hogy autozas elott fel oraval egye n...marmint fel oran belul
2018. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!