Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétgyerekes anyukák, akiknél...

Kétgyerekes anyukák, akiknél a gyerekek közti korkülönbség 1,5-2 év és fiú az idősebb, írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Milyen volt az elején? Később milyen? Jó és rossz egyaránt érdekel...
2018. febr. 24. 04:19
 1/1 anonim ***** válasza:

A fiunk 2 éves, a lányunk 6 hónapos. Az anyukám eljött majdnem 2 hónapra segíteni, ami nagyon jó volt. Ő volt itthon a fiunkkal amíg mi a kórházban voltunk, persze bejöttek látogatni. Előtte próbáltuk őt felkészíteni, képeskönyveket nézegettünk, beszéltünk a kishugáról és hogy milyen lesz majd... az első 2-3 hét jól ment, mert a pici sokat aludt ...aztán persze ez nem maradt így. Fiunk gyakran megijedt ha sírni kezdett a pici és mindig tudni akarta miért sír. Igazából amíg a fiam elég figyelmet kapott nagyitól és a férjemtől amíg én a picivel voltam elfoglalva addig nem volt gond, és az is jól jött ki, hogy tudtam szoptatni a picit miközben a naggyal könyvet olvastunk. Kb 3 hónapos volt a lányunk mikor a bátyus rá-rácsapott mert épp frusztrált volt valamitől (nem sikerült neki valami vagy épp én nem engedtem neki vslamit) és ezt szegény kishugán vezette le. Ez egy ideig naponta előfordult, aztán pár hétre teljesen abbamaradt ... volt olyan hogy látszott hogy készül ütni de a levegőben megállt a keze és látszott az arcán, hogy nagyon igyekszik nem ütni. Amúgy ezekben az időszakokban is sokat bújt hozzá és szeretgette is. Persze sokszor volt az is hogy mondta hogy a hugi most menjen aludni, fektessem le. A pici már most odavan a bátyjáért, hatalmasakat kacag mikor a fiunk épp ugrál, bohóckodik mellette és a nagynak is tetszik persze a huga reakciója. Szóval összeségében jól alakul a dolog de vannak persze nehezebb napok.

Amúgy a fiunk napirendjét követtük, az esti alvást már egyszerre megy.... napközben viszont soha nem egyszerre alszanak (fiunk ebéd után alszik napi 1x, lányunk pedig 3x-4x rövidebbeket). Így persze nem mindig úgy haladok a házimunkával ahogy szeretnék, de hát ez most egy ilyen időszak.

Mikor férjem hazajön a munkából akkor ő foglalkozik a gyerekekkel vacsoráig és addig gyorsan megpróbálok haladni a dolgokkal.

Ja és mi vettünk egy játékbabát 2 hónapja a fiunknak és gyakran mikor szoptatok akkor ő is mellém ül 'szoptatni' ...

2018. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!