Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha nincs kit...

Mi a teendő ha nincs kit keresztszülőnek választani?

Figyelt kérdés
Lehet keresztelőt csinalni keresztszülő nélkül?

2018. febr. 25. 01:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Kereszteles nincs keresztszulo nelkul. Tartsatok esetleg nevado unnepseget.
2018. febr. 25. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Hogyhogy nincs?:-o
2018. febr. 25. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
most ebbe nem mennék bele, h miért nincs kit megkérni. Csak érdekes dolog ez az egyház részéről...elvárják, h katolikus legyen a gyerek, de bizzak meg vmi random embert keresztszülőnek, h lehessen keresztelő...Keresztszülőségnek nincs semmi értleme a mai világban..szerintem...
2018. febr. 25. 13:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet, hogy nincs értelme.

Az én keresztszüleim is szó nélkül eltüntek ovis koromban, 40 évvel később került elő a keresztapám.

2018. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon a keresztelőnek sincs semmi értelme. Akkor van, ha ti a katolikus vallás szerint éltek (betartva a szabályait, pl. imádkozás kaja, alvás előtt, vasárnap templom, szex csak gyermeknemzés céljából és a többi és a többi). A keresztszülőnek pedig az volna a feladata, hogy felügyelje, hogy a gyerek valóban a választott vallás szabályait követi.
2018. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5: Én katolikus vagyok, több generáció óta az a család, szüleim a gyülekezetből ismerik egymást, de soha nem hallottam ilyen szabályokról. A szex csak gyereknemzés céljából az a Krisnásoknál van...
2018. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
azt hittem a keresztelőnél azon van a hangsuly, h katolikusként szeretném nevelni a gyermekem. Nem pedig h egyaltalán legyen keresztszülő...fura dolgok ezek :D és aki pl, felnőttkorában keresztelkedik meg pl esküvő céljábol, akkor annak is kell keresztszülő?
2018. febr. 25. 14:04
 8/15 anonim ***** válasza:
7: Igen. A baráti körömben egymás keresztszülei lettek az ivócimborák! :D:D
2018. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem mára elég opportunista a katolikus egyház ahhoz, hogy találhatsz olyan helyet, ahol nem kell keresztszülő a kereszteléshez. Gyors guglizással:

– az alábbi oldalon a keresztszülővel kapcsolatban azt írják: „A keresztelendőnek, ha csak lehet, kell keresztszülőt kapnia.”, ami azt jelenti, hogy nem muszáj.

[link]

– Itt pedig azt, hogy „rendkívüli esetben” megkeresztelhető keresztszülő nélkül is: [link]

– itt pedig ( [link] az alábbit:

Nem tudunk alkalmas keresztszülőt találni. Most mihez kezdjünk?

„A keresztelés kiszolgáltatásához nem szükségszerű a keresztszülő. Azon személyeket, akik a keresztszülői tisztség vállalására még nem alkalmasak, buzdítjuk, hogy hiányosságaikat pótolják. Őket általában a keresztelés tanújaként szoktuk anyakönyvezni.”


Az, hogy valaki esküvő miatt keresztelkedik, alapvetően nevetséges, és szánalmasnak tartom, hogy hajlandók azért megkeresztelni valakit, mert „menő” a templomi esküvő. Node az egyház sosem a gerincességéről volt híres. :)

2018. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyházjogilag megkeresztelhető valaki keresztszülő nélkül is. Én római katolikus vagyok és nekem pl. nincs keresztszülőm. Mert nem találtak rá alkalmas személyt.

Lehet, hogy valahol erőltetik, hogy legyen, mert a kánonjog úgy szól, hogy "A keresztelendőnek, amennyiben lehetséges, adjanak keresztszülőt" (872. kánon) No most szigorúan értelmezve lehetséges leakasztani a célra valakit. De más szempontból fontos az, hogy az ellető tényleg segítse a gyermek keresztény nevelését. Tehát erre hivatkozva, ha nincs alkalmas személy, akkor megkeresztelhetik a gyereket enélkül.

2018. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!