Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiatok mikor kezdett beszelni?

Kisfiatok mikor kezdett beszelni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 25. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
9 hónaposan kimondta, hogy tita. Azt hittük, hogy akkor ilyen korán beindul, de úgy megállt, mintha bebetonozták volna, és kb. 1,5 éves korában mondta ki, hogy mama, papa, vau, tita (cica). 2 évesen mondta ki, hogy anya, kb. 2 hónapra rá, hogy apa, ahogy szeptemberben elkezdte a bölcsit. Most 2,5 éves és sokat beszél, de csak egyszerűeket mond, hogy pl. gyere ide, oda csücs, haddad (hagyad), az a ház teteje, apa elment. Néha ragozgat, de pl. nem mondja azt, hogy "én", hanem ha magára ért valamit, akkor azt mondja, hogy "a baba éhes" és nem azt, hogy "éhes vagyok". Ugyanígy nem azt mondja nekem, hogy "a te tollad", hanem, hogy "anya tolla".
2018. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rendesen még most se, 1 hónap múlva lesz 2,5 éves. 14 hónaposan jöttek az első szavak, hinta, tál, vauvau, mama, papa. Aztán jó fél évig semmi. Ekkor kimondott jópár szót pl maci de csak egyszer, azóta se próbált sokat ezek közül. 2 évesen kezdte a szavak elejét mondani és azóta nagyon lassan de jönnek új szavak, összesen kb 40-50, de ezek közül 10-15-nél többet nem használ rendszeresen.
2018. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
2,8 hónaposan, de akkor megállás nélkül.
2018. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2eves koraig a nemre korlátozódott a szokincse.:))kezdtem parazni.2 honapra ra jött anya, apa, mama es igy tovább. Most 29 honapos es 100 fölött van már a szokincse, mar nem szamolom igazából mert annyi van szerencsére.erteni mindent ert.utasitast is gond nélkül vegrehajtja. Ahhoz képest hogy bo fél éve indult be ma már elég nagy utat jártunk be.
2018. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3 éves múlt májusban,semmi jele nem volt.

El is küldték már előtte BERA vizsgálatra. Mindent megértett,de nem beszélt.Elkezdtük a TSMT tornát is vele,3 hónapig bírtuk anyagilag.(sok egyéb gond miatt)

Végül augusztusban kezdett szavakat mondani és most decemberre lett érthető a beszéde.

1,5 éves kora óta jár családi napközibe egyébként.

2018. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét gyerek viszonylag gyorsan megtanult beszélni,a lányom kicsit hamarabb,a kisfiamnak viszont nagy segítség volt a nagytesó,most bő 2,5 éves,rendesen beszél hosszú mondatokban ragozással,meglepően bonyolult szavakat is használ,de a nővére nélkül nem itt tartana. Kb. 14-5 hósan kezdett el jobban szavakat mondani (anya volt az 1.),másfél éves korában egyre több szót mondott,de még nem szószerkezeteket,mondatokat,viszont 2 éves korára folyamatosan beszélt,azóta is hétről hétre gyarapszik a szókincse. Érdekes,hogy ragozni viszont ő kezdett el jobban,előbb kettejük közül. (A lányom 1 évesen már több szót ismert,másfél évesen pár szavas egyszerű mondatokat mondott). Viszont ismerősi körben nem ez az átlag és úgy tudom,3 éves koráig nem is nagyon kell aggódni!
2018. márc. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit értesz beszéd alatt. Már 1 éves kora előtt kezdett mondani értelmes szavakat, amiket tőlünk gyakran hallott, illetve a nagytesótól.

Most másfél éves és már majdnem ugyanolyan szókinccsel rendelkezik, mint a 3 éves nagyobb tesója.

Nagyon sokat számít, hogy első vagy "többedik" gyerek, ha van nagyobb tesó, tőle rengeteget tanul!

2018. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megkésett beszédfejlődés.

10 honaposan mondta mama (a sok főleg 9. hónapos szótagolások-mamamama, papapap, abababa -után első szóként)utána jöttek pl tente, tejcsi

18-20 honaposan összetett szavak narancslé, vakvarju és pár röpke mondat pl mit csinálsz?

20 honapos kortól majdnem 3 éves korig nem beszélt, megkukult teljesen, a bölcsi végén utolso nyári szünet előtt kezdtek visszajönni a szavak, a bölcsis takarito hatására (elkezdett vele beszélgetni, ő meg válaszolt)ekkor jutottunk be szakemberhez aki szerint 27 honapos szinten volt beszédben az akkor 33 honapos gyerekem.

3 évesen (ovikezdés előtti nyári szünetben)már verseket, dalokat, mondókákat fúj, összetett mondatai vannak, jól ragoz, kiejtés rossz idegenek 50%-át értik, ill a mondatszerkezetei helytelenek még, pl "te is nem eszel, én is nem eszem"vagy pl anya, betakarózol? Betakarsz helyett.

2018. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok

Szóval 20 honaposan ahogy bölcsibe került, megkukult teljesen, 33 honapos koráig. Utana jott a nyári szünet és ovoda.

2018. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!