Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mit gondoltok,...

Anyukák! Mit gondoltok, mikortól érdemes a gyerkőcöt fogorvoshoz vinni?

Figyelt kérdés

Nincs még gyerekem, de lassan szeretnék édesanyává válni, és foglalkoztat ez a kérdés.

Én rettegek a fogorvostól, ezért ebben a kérdésben szeretnék tudatosan cselekedni, szeretném, ha majd az én gyerekem nem félne, és megszokná kicsi korától, hogy a fogorvosi vizsgálat ugyanolyan fontos, mint bármi más orvosi vizsgálat. Tudom, még korai, hiszen babát sem várok, de érdekel, mit gondoltok.


Szerintetek mikortól érdemes elvinni fogorvoshoz? Hány éves kora körül aktuális? Ti mikor vittétek először? Hogyan zajlott nálatok ez a dolog, felkészítettétek előre?

Minden érdekel!


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. márc. 7. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem 2,5 éves koromtól hordott édesanyám . Sosem féltem ...de egyszer elkellett mennem az ügyeletes fogorvoshoz .. akkor már 10 körül lehettem .. teljesen szét barmolta azt amit az előző fogorvos elkezdett .. igy nem volt utána kellemes élményem de legalább a mai napig nem félek :) 22/N
2018. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

Rettegek a fogorvostól, így mindig azt gondoltam, majd időben viszem a gyereket, hogy ő ne féljen.

Ehhez képest 2 foga is elhalt, de nem jutottunk el egyik miatt sem fogorvoshoz. Mondjuk nem is tudott volna vele mit csinálni.

Most elsős, az iskolafogászaton volt először fogorvosnál. Nem is tudtam, hogy mennek. Barázdazárásra kellett később visszamennie. Azt is a suli intézte.

2018. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

A fiam 2,5 éves és még sosem vittem. Szerencsére nem volt rá szükség.

Ha háziorvoshoz visszük, már üvölt, amikor a sztetoszkóppal mennek felé, a szájába meg be se tudnak nézni, mert ráharap a pálcára. Szóval esélytelen lenne őt fogorvoshoz vinni, hacsak nem kábítják be, hogy nyugton maradjon.

2018. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Majdnem 2,5 volt, amikor először mentünk muszájból, mert letört a foga egy esés következtében. Mehettünk volna előbb és akkor nem kellemetlen élményhez köthető lett volna az első.

Maga a kezelés nem volt fájdalmas, nem sírt, de mivel először volt, nem tudta rendesen kezelni a csonkot, mert ahhoz hogy tömje, kicsi együttműködés kellett volna.

3 éves koráig havonta "szokattuk" az orvoshoz, mire megengedte.

2018. márc. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6 éves és szerencsére nem kellett még menni. A nyáron gondoltam, hogy elviszem, hogy szokja ilyen is van. Bár az oviban minden èvben volt náluk fogorvos és megnézte a gyerekeket, valamit kent is a fogukra. Sok ismerősünknek van már tömött, fúrt foga ennyi idősen, de mivel semmi gond nincs mi még nem jártunk.
2018. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Baranka ***** válasza:
Kb 5 évesen vittem a nagyot plusz fog miatt. Azt ki húzták neki. Fogszabályzót holnap kapja meg. 6 és fél éves múlt most. Kicsi 5 éves vele nem voltam még fogorvosnál.
2018. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Èn Németországban élek, és itt a biztosító fizeti a gyerekek évi 2x vizsgálatát. Ennek pont az az oka, hogy a gyerek évente 2x üljön a székbe és ez neki normál és megszokott legyen, hogy évi 2x vizsgálat van. Ezt én a gyerekekkel 2 éves koruk ota csinálom. Persze soha nem talál semmit, de a gyerekek imádnak menni, mert utánna kapnak egy aprócska müanyag állatot....
2018. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1,5-2 éves korától vittem félévente. A fogdoki normális, fiatal férfi, de penge szakember, nagyon megnyugtatóan beszél, és mindent elmagyaráz :)


Két fogamat is ő műtötte ki, nulla komplikációval, előtte relaxáltunk kicsit :D, mert látta, hogy félek. Nagyon szuper orvos, a gyerekkel is türelmes, ad matricát a végén, szóval főnyeremény doki.

2018. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!