Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ha lenne 3 szabad...

Anyukák, ha lenne 3 szabad napotok, mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
5 éve nem volt ilyen. Egyedül leszek 3 napig. És rájöttem hogy tanácstalan vagyok, mivel töltsem ki. Ti mit kezdenétek 3 nap szabival egyedül? :)

2018. márc. 11. 21:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Jaj én imádom az ilyen napokat.

Kb. havi egyszer 2-3 napra párom elutazik a testvéréhez a lányunkkal, így nekem van 2-3 szabad napom.

Én bevallom, cseppet se hiányoznak, élvezem az egyedüllét minden percét.

Éjjel hajnalig fent maradok, reggel, pontosabban délelőtt sokáig alszom, akár 10-ig is.

Nagyokat sétálok a kutyánkkal, aztán itthon lustálkodok, filmezek, közben finomakat eszek.

Néha rámtör a rendrakás, ilyenkor kiszelektálom a lányom holmijai közül az eldobandókat (ha itthon van esély sincs rá, mert neki minden kis limlom, papírfecni kell :D ), vagy csinálok egy nagyobb takarítást, de legtöbbször csak vagyok magamnak és élvezem a csendet.

2018. márc. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
19%
Őszintén? 5 percenként hívogatnám azt, akivel a lányom van, majd fél nap után megbolondulnék és utánuk mennék. 😂😂 Ha 1-2 óráról lenne szó, akkor aludnék.
2018. márc. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%

Nekem évek ota non stop munka+gyerekek a napjaim. Egy napot sem voltam még nélkülük.


Ha tudom előre a 3 napot, akkor minden dokit beidőzitenék. Évek ota nem jutok el pl fogászatra, nőgyógyászati kontrollra, általános vérképre főleg vas és koleszterin miatt, bőrgyógyászhoz szemölcs miatt, esetleg még szemészetre. Valamint aktuális lenne a bevallásom intézni, örülnék ha gyerek nélkül mehetnék. Talán ez egy nap.


Másik nap egész nap laptop: pályázgatnék egész nap jobb állásokra, leadnám fejvadászokhoz is, intézném az ügyvédi és külföldi levelezéseimet, átnézném a babakötvény, funda megtakaritásokat, képbe kerülnék a fordulonapokkal, es eleve az online belépéssel, kiírnék egy rakás képességfejlesztő játékot a gyerekeknek.pl tegnap láttam olyat, színsorrendbe fűzzünk gyöngyszemet ezzel ritmust is tanulnak, vagy takarjunk le pár játékot a kicsi láttára és sorolja fel mik vannak lefedve, stb


3.nap élvezném hogy tudok sétálni és nem kell minden bokornál megállni, hogy ruhaüzletben nyugodtan szét tudok nézni és probálni is, feltölteném a gyerekek ruhatárát, megvenném azokat a játékaikat amiket eddig nem tudtam nyugodtan meg sem nézni. Szoval egy bevásárlos nyugis nap is lenne

2018. márc. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Elklőször is elmennék vásárolgatni, nézelődni. Aztán az új gönceimben este elmennék piálni. A következő napot másnaposan végigaludnám. 3. nap pedig egész olvasnék, tévéznék. És semmiképpen nem főznék még egy teát sem.
2018. márc. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Rendbe tenném az erkélyt, ültetnék virágokat, kertészkednék!

Aztán bemennék a városba, ruhákat vennék magamnak és addig próbálnék mindenfélét, amíg csak kedvem van hozzá.

Aztán beülnék egy kávézóba, egy könyvvel vagy egy skicc füzettel.


Tuti sütnék valami macerás sütit, de csak azért, mert rengeteg időm van rá és senki nem akasztana meg benne.


Meglátogatnám egy rég nem látott rokonom vagy barátnőm.


Ha úgy alakulna, elutaznék valami kiránduló helyre. Keresnék egy max 10 kilométeres túra útvonalat a magam meditációjára.

2018. márc. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az én gyerekem még kicsi 15 hónapos.Nagyon aggódnék, de élvezném is az egyedüllétet.

Fodrászhoz,kozmetikushoz,orvoshoz ,vásárolni, eljutok így is,olyankor férjem vigyáz rá.

Én a 3 napot úgy szeretném,hogy csak 1 éjszaka nem alszik velem,akkor reggel sokáig aludnék,aztán pizzát rendelnék, tévéznék,olvasnék,feküdnék,este ha hazajön elaltatnám:) másnap megint elmenne mondjuk apával.Akkor neki állnék ,lefényképezni az eladni való gyerekruhákat,meghirdetném őket,kiválogatnám amik már nem eladhatók ,önéletrajzot írnék,kitakarítanák úgy igazából,ha kész főznék valamit,este megint elaltatnám,reggel megint elmennének, vasalnék,gépeznék olvasnék,főznék aludnék.

2018. márc. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
86%

Elmennénk 3 nap wellnessre a párommal,vagy akár sátrazni csak ketten legyunk.:D

De ebbol a 3 napbol az elso felet , kozmetikusnál es fodrasznal toltenem.😁😁😄😄

2018. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

17es vagyok bocsi.. rosszul ertelmeztem.:)


Lustalkodnek, vasarolnek, olvasnék :)

2018. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs gyerekem, de tippet szívesen adok. :)

Első nap: pihennék az ágyban és közben sorozatot néznék és kólát innák meg chipset és csokit ennék, fürödnék egy kád vizben (ezt azért így írom, mert én általában zuhanyozni szoktam),amibe fürdősót tennék, hajatmosnék, utána szépen megcsinálnám, az arcomat is alaposabban ápolnám (bőr radír, maszk, szérum, arckrém, stb),ha nagyon aktívnak érezném magam megcsinálnám Rékának a napi 20 perc önmagadért edzését vagy jógáznék,este tennék egy nagy sétát fülhallgatóval a fülemben.

Második nap: barátnőmmel/barátnőimmel elmennék kocsikázni egy kicsit, közben hallgatnánk a kedvenc zenéinket, kávézék velük, elmennék velük turiba (vagy bármilyen üzletbe), este elmennénk egy olyan koncertre amit szeretünk (csak ha van aznap nyilván), vagy mivel jó idő van elmennék velük kocsmába vagy valami szórakozóhelyre iszogatni, ha oda nincs kedvünk menni, akkor otthon csinálnék egy jó kis retró zenés partit és ott iszogatnánk.

Harmadik nap: ha nem untuk még meg egymást a barátnőmmel, akkor még kérném, hogy süssünk valami finomat együtt, vagy egyedül sütnék (én szeretek sütni, főzni, kikapcsol), olvasnék egy könyvet, neteznék, meglátogatnám anyukám, vagy szépítgetném a lakást

2018. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszi a sok-sok tippet! :)
2018. márc. 13. 07:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!