Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről az írásról?

Figyelt kérdés
[link]

2018. márc. 12. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Bevallom, az ötödik pontig olvastam csak, mert hülyeségeket ír. Abban van igazság h sokan azért vállalnak gyereket, mert „kell”. Van, akinek ez tényleg fontos az értékrendje miatt, van, aki meg nagyon jól meg van nélküle. Az okok egyébként csak összehordott maszlagok. Ha vki nem akar gyereket, az nem emiatt döntött így.
2018. márc. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem bírtam végig olvasni .. kb az elképzelésem szerint aki írta teljesen életképtelen csak a nézeteiből kiindulva ...
2018. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb nő akinek nincs gyereke, azért nincs mert fél a felelősségtől, mert már nem lehet hétvégén 11-ig aludni, vagy nincs kinek szülni. Vagy mert fingja nincs hogy NEM kell átkapcsolni "levágatomahajamés30kilóthízok" elhanyagolt takarítórobotba. En pl. 2 gyerek mellett tök ugyanúgy nézek ki mint előttük, csak van plusz 2 ember az életemben akikkel imadjuk egymást és sokkal tartalmasabbak a napjaim.
2018. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem értelmetlen. Aki szeretne gyereket, azt ezek az érvek (?) sem fogják meggyőzni, aki meg nem szeretne, azt felesleges győzködni. Szerintem magánügy, de vannak emberek (mindkét oldalról) akik a saját felfogásukat vallásként akarják terjeszteni. De ez pontosan ugyanaz, mint a keresztények, vegánok, stb esete. Köztük is néhány hivalkodó, próféta miatt ítélik meg az egész embercsoportot (lásd a vérvegán szót...) Szerintem ezen teljesen értelmetlen vitázni, meg ehhez hasonló cikkeket írogatni. Inkább azt kellene az embereknek megérteni, hogy másnak semmi köze ahhoz hogy ki miért szül vagy nem szül. Az anyák ócsárolása, és a gyerektelenek szidása sem visz senkit előrébb.
2018. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudja hogy családi egységként kell gondolkodni amikor már gyerek van. Nem tudja mit jelent az anyaság. Nem tud igy aközött sem különbséget tenni hogy mi egy ffi-nő vagy férj-feleség-gyerek egység. A család fogalma is távol áll tőle.

Csak az egyén szemszögéből képes nézni csak mindent ami csak egy kis szeglete egy hármas egységnek.

A szerelem és szerelem gyümölcse, kettőnkből egy kisember, az neki semmit nem mond.

Szerintem olyan érzelmekkel még soha nem találkozott amivel megértené a saját gyerek fogalmát.

Nem egy befogadott kutya, vagy egy kocsi, hanem a te saját véredből van akiért az életedet adnád mégha nem is alszol tőle.


Nem tudja hogy mi az hogy feltétlen szeretet hogy nem csak akkor szeretem amikor szobanövény hanem akkor is a mindenem ha sir és én összeesek a fáradtságtol és a gyermek nem csak akkor szeret ha mosolygok, hanem ha mérges vagyok is kiskacsaként baktat utánam.

Nem tudja mi az hogy feltétel nélkül szeretni. Ha tele a pelusa is szeretni, ha nem hagy aludni is szeretni, ha dacoskodik felesel is szeretni, amikor kirepül is szeretni.

Nem tud semmit.


Igen olykor nehéz.

De többféle boldogság van

1.önös célu - hatása legrövidebb ideig tart

2. Hivatástudat - hatása egy életen át tart és bizonyították hogy meghosszabbítja az életet


Irhatnék még a filozofus barlang ködképérol amikor az ember miert nem latja a jot. Olyasmi hogy sötét barlangban élnek soha nem voltak még kint, ahhoz alkalmazkodtak, egyiküket kiengedik és mit mesél a társainak? Ki ne menjetek, a nap kiégeti a szemetek, a hangok dörömbölnek a fületekben, stb, egy átok kint lenni.



A cikk íroja barlangi ember.nem tudja mi a boldogság ezert megtagadja azt.

2018. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy a cikk írónak rossz gyerekkora volt? Ezáltal szemléli így a gyermekvállalást?
2018. márc. 12. 19:27
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem csak a felszint kapizsgálja

Mint ahogy általában a kivülállok. Azt látja pl amikor buszon harcol az anya a gyerekével de azt már nem amikor pl egy anyai szo hozott vissza az életbe egy ujszülöttet vagy amikor gyermeke ébresztette fel komábol az anyját.

Mert csak a negativ oldal a látoszöge mert fedez valamit vele. Vagy kudarcos kapcsolatai vannak vagy bármi.

2018. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem szeretnék gyereket - de mondjuk, ha becsúszna, akkor eszembe sem jutna kikapartatni magamat.

Viszont ez az írás baromság és általánosító. Én speciel nem azért nem szeretnék gyereket, amik itt fel vannak sorolva.

A szüléses rész a legnagyobb hülyeség. Én keresztény vagyok és a teológia nem így tekint a szülésre. Megértem a szerzőt, hogy nem akar gyereket, megértem azt is, hogy sokszor idegesítőek a gyerekesek, de attól még tájékozatlannak nem kéne lenni és a hülyeségét nem kéne kivetíteni mindenre.

2018. márc. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából átfutottam. Az író kíváncsiságból fellépett egy gyerekgyűlölő oldalra, és az ott tapasztaltakat írja le, amely gyűlölködés még őt is meglepte, pedig ő sem akar gyereket (ha jól értettem, mint írtam, csak átfutottam).

A végén a kivastagított részben szépen leírja, hogy aki akar szülni, az szüljön, aki nem, az ne, stb.


Az tény, hogy nagyon sok embernek nem szabadna szaporodnia, de nem azért, hogy a h.lyeségét ne örökítse tovább, mivel kivétel nélkül mindenkinek vannak h.lyeségei, hanem mert félnek a felelősségtől és maguk "feláldozásától" vagyis önzőségből, valamint egy bizonyos százaléka tényleges gyerekgyűlöletből nem vállal.

Ezeknek nem is szabad, a föld úgyis túlnépesedett.

2018. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek személyes döntése, hogy akar-e gyereket, vagy nem, de erről blogot nem írnék, főleg úgy, hogy nem vagyok érzelmileg felnőve, mert csak hülyét csinálnék magamból.


Elvarázsolt embernek tartom aki ezt írta. Sőt, valahol ijesztőnek találom. Ha a frusztrációit nem képes megoldani, legalább ne szabadítaná rá a társadalomra.

2018. márc. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!