Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet jó kapcsolat egy normáli...

Lehet jó kapcsolat egy normális férfi és a nevelt gyereke között? Tudtok pozitív történeteket?

Figyelt kérdés
Ahol jól alakult minden, az adott körüményekhez képest. Egyedül nevelem a gyermekemet évek óta, de kicsit kezd hiányozni egy társ. Félek egyébként kapcsolatba kezdeni, nehogy a gyermekemnek rossz legyen. Valakinek sikerült "nomális" családot kialakítania az új párjával? Nehéz volt?
2018. márc. 14. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Hat en az en esetemet tudom leirni neked:) 23 eves vagyok most. 18 voltam mikor az anyukam osszekoltozott a parjaval. (Mi meg a hugival ugye anyaval mert meg javaban kozepsuli nekem,tesomnak altalanos:D) Az elso lerctol fogva tokeletesen mukodott a csaladforma:) O is nagyon szeret minket es mi is ot. Jobban es lelkiismeretesebben torodik velunk mint a verszerinti apank. Nyilvan kompromisszumokra szukseg van es lehet,hogy csak szerencse mert anyunak igazan jo emberrel sikerult megismerkednie,de nem minden esetben kell ennek rosszul elsulnie!:) Drukkolok neked!:)
2018. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatni apja helyett apja (az apja jó esetbe 2 havonta egyszer feltűnik) 7 éves volt fiam amikor a jelenlegi férjemmel megismerkedtem, azért készültem a rögös útra :) de egyből megvolt a szimpátia köztük. Minden szép és jó, habár azért néha pláne,hogy már kezd kamaszodni a gyerek kicsúszik sokszor a száján,hogy nem vagy az apám meg semmi közöd hozzám. Férjemnek birka türelme van és nem ragadnak rá az ilyenek. Lett egy közös kislányunk is , itt azért aggódtam,de meglepet a dolog,mert ugyan apuci kicsi lánya,de az első időkbe figyelt arra,hogy fiammal több időt töltsön,hogy érezze hiába a kicsi aki saját neki fontos ő is. Annyi történetet hallok,hogy egyszerűen nem tudok betelni azzal ahogy férjem kezelte ezt az egész helyzetet.
2018. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem 19 évesen szült ikreket.

3,5 évesek voltak a lányok, amikor összejött a mostani sógorommal. Született közös gyerekük is.

MA már 17 évesek az ikrek, és mindhárom gyereknek a sógorom az apja. Ő sem tesz különbséget a gyerekek közt, és a csajok is őt tekintik az apjuknak (pedig járnak láthatásra a biológiai apához).

2018. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Az en ferjem sem edesapja a gyerekemnek, de messze jobb apa mint sok edesapa. Imadjak egymast, mindenben O az elso neki. En is nagyon feltem belevagni de minket igazol az elet!
2018. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát csajok, köszönöm szépen :) Olyan jó volt ezeket hallani, mert tényleg félek belekezdeni, de kicsit hiányzik is. Meg azt sem szeretném,ha később meg rátelepednék a gyerekemre, mert egyedül vagyok.
2018. márc. 14. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Mostohaöcséim imádjál apát, szereti őket, csomót foglalkozik velük, játszik, focizik, vezetni viszi mindkettőt. A pasis dolgukat vele beszélik meg, etc.


23 voltam, mikor velem közölte, hogy "tudod mennyire bánom, hogy nem fiúnak születtél"? Nos azóta elég szépen távolságot tartok tőle, ez szerintem piszkosul szmét beszólás volt tőle.


29n

2018. márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjem ötéves kora óta neveli az előző kapcsolatomból született fiamat. Igaz, a fiam nem is ismerte a vér szerinti apját, szóval ilyen téren könnyű volt elfogadnia a dolgot. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy a gyerekemnek ettől rossz lenne, sőt, kimondottan jót tesz neki, ha két ember neveli. Már 11 éves, nagyon szereti a férjemet, igaz, hogy nem szólítja apának, de mindenkinek úgy hivatkozik rá, hogy "az apukám". Közben született tesó is, a férjem abszolút nem tesz különbséget köztük, neki ugyanúgy a gyereke mindkettő. Csak azt sajnálja, hogy a nagynak kimaradt a babakorából, szokta mondani, hogy olyan jó lett volna őt is ringatni, fürdetni, altatgatni, amikor még olyan kicsi volt.
2018. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mostohaapám és én. 15 éves koromban jöttek össze anyuval, és nagyon jó a viszonyunk. :)

Igazi apafigura lett az életemben.

2018. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4,5 éves volt a lányom, mikor megismerkedtünk a férjemmel. Most 12 éves és szorosabb a kapcsolata vele, mint a vér szerinti apjával, aki hol keresi, hol nem. Pedig a férjem nem az a típus, aki leül a gyerekkel játszani, de sok közös programot csináltunk mindig, és mindig számíthatott rá mindenben.
2018. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, h megosztottátok velem a történeteteket. Azt hittem majd sok elitélő választ kapok majd.

Hol ismerkedtetek meg a mostani párotokkal? könnyen kialakult a szimpátia közte és a gyermeketek közt? neki esetleg volt saját gyereke?

2018. márc. 15. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!