Csak egy kérdés?

Figyelt kérdés

Akiknek már nagyobb a babója, 1 év körüli, vagy nagyobb, hogyan oldják meg a takarítást ilyesmi?

Van egy barátnőm, aki folyton panaszkodik, hogy semmivel se halad. 1 éves a babája. Mondja, hogy nincs el magában a gyerkőc. De szerintem nem is nagyon hagyja, hogy mászkaljon stb. Félti is, h felborul, mert ugye már menne. Aztán gondolom ez is akadályozza.


Most lehet megköveztek, de pl én mindig mindent megtudtam csinálni. Most 2 éves a gyermekem, van, hogy mesézik a tv ben. De pl ha valamit csinalok a nyomombam van. Mindig is ott volt. Sőt ha valamihez hozzákezdtem, persze mindig akkor kezdett el nyüglődni, felkéreckedni. Volt olyan is, hogy halasztottam pl a főzest ez miatt. De után tudtam folytatni. Mondjuk én hagytam is, hogy mászkáljon körülöttem.


Szóval nekem ezért furcsa, hogyha valaki nem tud ezt azt megcsinálni. És nincs segítségem. A párom kb örülök ha megfürdeti este meg felöltözteti. Meg egész nap dolgozik is.



2018. márc. 14. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van egy (két, három, négy, stb.) gyereke, az nagyon jól ismeri az az egyet (kettőt, hármat, négyet, stb.). De csak ennyit, nem többet. Pedig minden gyerek más, sőt, minden gyerek minden életkorában más.


Az alat mit értesz, hogy "de utána tudtam folytatni"? Talán azt, hogy alvásidőben? Mert itt áll vagy bukik minden, ha valakinek sokat és jól, mélyen alvó babája van, az el sem tudja képzelni, hogy abban a napi több órában miért nem lehet haladni a munkával, míg akinek se éjjel, se nappal nem alszik megbízhatóan a babája, például gyakran ébred, és vissza kell altatni, az nagyon sokszor fél órákat is rászán az altatásra, és pont ennyivel kevesebb ideje marad másra.


Én azért sem vetek követ senkire, ha nem tud normálisan dolgozni úgy, hogy folyton elbotlik a gyerekében, nálunk pl. egyben van a nappali és a konyha, a halálom, ha a lábam alatt vannak, amikor emelem le a forró fazekat a tűzhelyről, nyitom a sütőt, volt már hogy elestem a gyerekemben, és nem akarok belegondolni, mi lett volna, ha a kezemben levesesfazék van forró levessel. Más magabiztosabban mozog, de ettől én nem vagyok alkalmatlanabb anya, ő nem alkalmasabb.


Az egyik gyerek eljátszik szépen egyedül, a másik állandóan meg akar osztani mindent az anyukájával. Mikor figyeljen rá, ha nem akkor, amikor azért van otthon, hogy rá figyeljen:):):)


Szóval tök jó, hogy neked ment minden, de az, hogy másnak nem, vagy nem annyira, még nem minősíti a másik nevelési képességeit.

2018. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Nekem most 2 eves a 3.

Sokan akkor csinaljak a dolgaik mikor a gyerkoc alszik,hat en akkor alszom vele.kihasznalom amig tudom.

Szerencsere aranylag jol elvan magaban joideje.elotte pedig mindig ott volt ahol en.sokszor foztem ugy,hogy o kozben ramolta a konyhaszekrenyt.jokat rohogtem,hogy akadalypalya van a konyha kozepen,es neha megfajdult a fejem a nagy labas pufolesben 😂

Nalunk a jaroka bejott olyan esetekre mikor nem akartam,hogy jojjon velem.20-30 percet elvolt benne.addig rengeteg mindent meg lehet csinalni,ha az ember idoszukeben van.az volt a lenyeg,hogy meg ne lasson addig,mert akkor ki kellett venni.

Sokat segitett nekem az,hogy eleg lazan allok a dolgokhoz.nem estem panikba ha tepte a nadragom mig en csinaltam a rantast.jajjgatam neki ami rovid ido utan mar neki is vicces volt es nem visitott hanem kacagott rajtam.

Kepes voltam gyerekdalokat enekelni grimaszolva hulye hangon,hogy lekossem mig befejezem a dolgom ha mar turelmetlen volt.

Es neha,foleg mostanaban nem tartom ordogtol valonak a tv t sem.nem ul elotte egesz nap,de mig felmosom a konyhat,vagy elmegyek wc re,esetleg reggel a kavem alatt aranyat er.szerintem epp azert koti le mert nem nezheti akarmikor akarmeddig.

Pedig nekem parom eleg hazsartos ha a haztartasrol van szo.kepes este 10 kor nekiallni felmosni ha szerinte ragad a padlo.

De amikor itthon van akkor segit is.

Nekem a pici es haztartas melle ott a ket nagy,akiket vinni/hozni kell,foglalkozni veluk is.

Szerintem egesz jol megoldom.meg a napi lustimmal egyutt is.

2018. márc. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék, én sem nézem le a többi anyát aki nem tud haladni vagy ilyesmi. Lehet csak azért furcsa, hogy én meg szinte mindent megtudok.

Soha nem alvásidőben csináltam a dolgokat. Max csak az állatok ellátását ami kb 10 max 20 perc volt. De mikor aludt, pihentem en is, mert mindig rajtam aludt. Esténkén nem sokat aludtam. 22 hós koráig sűrűn kelt cicizni.

Főzni is, mikor főztem, akkor vagy pakolta a tálakat vagy mászkált, vagy épp félkézzel főztem, mert felkéreckedett. Volt olyan is, hogy elhalasztottam ezt-azt másnapra, mert épp egész nap igényelt. A mai napig. De pl nagyon hamar lehet takarítani is. Minden nap felporszívózok ami 5 perc. És nem kapkodom el, mert nagyon háklis vagyok a tisztaságra. Mégis pikk-pakk megvagyok mindennel.

2018. márc. 14. 22:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Gyorsan és mégis hatékonyan takarítani ott lehet, ahol mindennek helye van és semmi/nagyon kevés holmi van elöl illetve a földön, és a gyors takarítással kompatibilisek a padlók, bútorok is (tehát pl.. nem hat centi magas szálú szőnyegből kell száraz gyurmadarabkákat kiporszívózni, hanem szőnyegpadlót vagy parkettát). Az biztos, hogy ahol kerülgetni kell a játékokat vagy bármi mást, vagy ahol helyszűke miatt tele van minden vízszintes felület, ott nem öt-öt perc a takarítás.


És azért igen, itt már bejön az is a képbe, hogy van, aki jól tud szervezni, és van, aki kevésbé. Meg ahogy előbb is írtam, van, aki elég laza ahhoz, hogy fél kézzel mondókázva is szívesen dolgozzon, más szeret egyszerre inkább egy dologra koncentrálni.


Én egyébként a fiam mellett kiskorában semmit nem tudtam haladni, most már akár fél órát is kapnék tőle, de időközben 2 éves lett a lányom, aki viszont babakorában volt el nagyszerűen egyedül 10-15 percekre, és most kezdett egész nap a lábamba csimpaszkodni:):):)

2018. márc. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nálunk is szanaszét vannak a játékok, de takarítás előtt összepakolok/pakolunk. Gyurmázni csak velem gyurmázik, tálcán, tudja, hogy máshol nem szabad. Még ha kiszaladok wc re is, nem fogja a szőnyegbe kenni. És igen, mindennek meg van a helye, mondjuk én szeretem is a rendet. :)

Meg ha a konyhaban vagyunk, akkor oda hoz ki játékot, és elvan. Vagy épp felteszem az ablakba, és nézelődik ki. Vagy olyan is volt, hogy nem tudtam neki kezdeni a főzésnek, mert vitt játszani. De akkor megvárom azt a pillanatot, mikor elvan egy kicsit.

Meg nagyon sok olyan étel van ami fölött nem kell ott állni. De mig a főzeléket is berántom kb 2 perc megérti, hogy máris megyek vele tovabb játszani. Pl multkor is gofrit sütöttem. Míg sült, zenéthallgattunk és táncoltunk, meg hozta ki a könyveit és nezegettük, olvastuk.

Nem nehéz dolog ez egyáltalán, csak meg kell találni az összhangot.

Nem azt mondom, van olyan nap mikor en is hagyok mindent a francba.

De mindig van mindenre időm. Pl azt se értem, mikor "panaszkodnak", hogy hidegen isszák a kv-t. Sose értettem. Picinek is félkezzel megcsinaltam. Utana letettem a gyerek magam mellé az ágyra és vagy beszéltem hozzá, vagy csörgőztem neki, ilyesmi. Most meg már ő kakaózik én kávézok és megnézzük a reggeli 2-3 mesét.

De tudom mindenki más és más. És máshogy csinálja mindenki. :)

2018. márc. 14. 23:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Óh, ismerős szöveg.

Az első gyereknél én sem értettem, más miért nem halad, amikor nekem még simán megy minden. Utána megszületett a második gyerekünk. :D

Hidd el, minden gyerek más, és szerencsére az anyukák sem egyformák.

Ja, és még egy: másfél éves a harmadik gyerkőc, és nem tudnám a tévé elé lerakni, ha akarnám se. Őt hidegen hagyja.


Ne ítélj felette, inkább segíts neki.

2018. márc. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan volt a fiam, mint a barátnődnek. Persze muszáj volt megcsinálni a dolgokat, de kb a főzés minden mozzanata alatt bőgve rángatta a lábam, és ne hidd, hogy nem adtam neki játékot, kanalat, edényt, énekeltem, mondókáztam, kihoztuk a játszószőnyeget, mindent csináltam, mégis. Pont ez az 1 éves kora körüli időszak volt a legrosszabb.

Eleve nem főztem pepecselősen, de akkor is ott sírt, tolt el a pulttól. Mosogatásnál is.

Egyébként 2 éves, és nagyon jól eljátszik most már itthon, szóval kitartás a barátnődnek. Elmúlik.

2018. márc. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Porszívózásban segit,felmosaskor a hátamra szoktam kötni csatos hordozóban,fürdő /wc takarítást pedig amikor alszik fél óra alatt elintézem.a konyhai takarítást/konyhapult,mosogató,csempe,tűzhely pedig van h alvasidoben van h ott van mögöttem és játszik a műanyag edényekkel
2018. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

9hós a babám nemrég mászik és mindenhol fel akar állni.Még ha vele vagyok is van, hogy megüti magát.Egy percig sem tudom egyedül hagyni.Az etetőszékben nem marad hintában nem marad hisz kinyílt neki a világ, csak menne.

Szóval ha ketten vagyunk én nem nagyon csinálok semmit.Megvárom míg valaki haza jön.Az alvása katasztrófa szóval aközben örülök ha tudok enni vagy megpihenek kicsit.

Mivel apukája 4műszakban jár dolgozni nagyon nehéz bármiféle rendszert összehozni.

De úgy vagyok vele, hogy ez is elmúlik majd.

2018. márc. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyorsan, addig beteszem a járókába.


Maximum tíz perc alatt felporszívózok, 5 perc felmosás, és utána megyek be hozzá a szobába, míg szárad a padló. Igen, néha van sírás, de 15 perc nagyon maximum az egész, kibírja :)


Főzni sütni is szoktam, attól, mert lett egy gyerekem nem állt meg az élet. Ő jött hozzánk, nem rúgom fel 99%-ban az életemet, mert jaj, gyerekünk lett :)

2018. márc. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!