Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Koraszülött babáknak akik...

Koraszülött babáknak akik nagyon pici súllyal születnek, mennyi esélyük van, hogy teljesen egészségesek legyenek?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap láttam egy képet egy babáról aki 350 grammal született és 5 hónaposan 2500 gramm
2018. márc. 16. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire koraszülött. A te általad leírtnak (23-25 hét) gyakorlatilag csak matematikai esélye van a teljes egészségre, persze kivételek vannak. Pl. pont az ismerősi körömben volt egy baba, aki 500g alatt született a 24. héten, és csak a szemének lett problémája. Ő fél év körül érte el a normál születési súlyt. Sajnos ő is csak a ritka kivétel, a többség vagy túl sem éli, vagy igen súlyos károkat szerez.


28-30. héttől viszont már nagyon jók az esélyeik.

2018. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én koraszülött voltam, egy hónappal előbb jöttem. Most lettem 20.
2018. márc. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Annyit kihagytam, hogy szemüveges vagyok 8 éves korom óta.

2018. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Férjem rosszul hall. Nem tudom,hány hétre született. Ő se tudja :) . Talán 35-36 hétre 2500-2800gr volt.
2018. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne említsünk már egy lapon egy 24- 28. terhességi hétre született babát egy gyakorlatilag kifejlett 36 hetes terhességgel. De, hogy a kérdésedre is válaszoljak. Az én kisfiam is korababa, nem extrém, de korababa, a 32. hétre született. Amíg bent voltunk 2 extrém korababa volt bent. Az egyik a 24. hétre, a másik a 28. hétre született. A kisebbnek a szemét kellett műteni még a PIC -en, de úgy tudom, hogy jól van. A nagyobbnak sincs semmi baja :) Ma már nagyon fejlett a koraszülött ellátás is szerencsére, nagyon jó esélyekkel indulnak ők is.
2018. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szerencsén és az ellátáson múlik, vagyis hogy melyik kórházba születnek. Az ikreim 28 hétre születtek, a legkisebb 940 gramm volt. Most 3 és fél évesek, egyikük szemüveges amit vlsz ki fog nőni, de amúgy semmilyen bajuk nincs se szellemileg se fizikailag, teljesen átlagos (elfogult nagyszülők szerint kiemelkedően okos, hehe) óvodás gyerekek.

De nekünk hatalmas szerencsénk volt, ez kb a határ. 26-27 hét alatt nagyon ritka hogy ne maradjon vissza semmi (tüdőbetegség, szembetegség, agyvérzés következményei stb.)

2018. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kisfia 7.hónap elején született és sajnos a hallásával komoly probléma van.
2018. márc. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!