Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák alvászavarral két...

Anyukák alvászavarral két pici gyerek esetén, hogy jöttetek helyre?

Figyelt kérdés
Gyerekeink 1 és 4 évesek, külföldön élünk, ovi nincs még ebben a korban, pár órás játszócsoportba járnak, egyébként meg otthon fárasztják feleségemet, amíg én dolgozom. A gond, hogy az alvásciklusa teljesen felborult, mert a két gyerek gyakorlatilag egyfolytában, különböző időpontokban ébren vannak és pörögnek. Most a kisebbik már nagyjából átalussza az éjszakát, de ennek ellenére sem tud feleségem elaludni, pánikrohama van, heves szívdobogás, izzadás, félelem az elalvástól. Aki járt hasonlóan, tudna megoldást írni erre a helyzetre? Most doki írt fel neki feles xanaxot, azzal úgy látom ment az elalvás, de jó lenne erről mielőbb lejönni.
2018. márc. 19. 23:58
 1/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a xanax hajnal 4tol durva remalmokat hozott,amiben a gyerekektol menekült tobbek kozott...


Valaki volt hasonló helyzetben?

2018. márc. 20. 08:00
 2/8 anonim ***** válasza:

Vegyél 2 hét szabit és vegyél át mindent, aludjon bogyó nélkül. Utána ésszerűsítsetek: kajarendelés, esetleg takarító.

Egyáltalán mi okozza a legnagyobb gondot neki?

2018. márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló gondom volt, csak elég volt hozzá egy gyerek és amikor kezdődött, még átaludta az éjszakát. Állandóan pörgött az agyam, nem bírtam kikapcsolni. Eleinte csak nem bírtam visszaaludni, aztán eljött az a szint, hogy egész éjjel fent voltam. Altatóval aludtam másfél évig és az apja kelt éjjel. Orvosi segítséggel sikerült letenni az altatót, de most is rosszabbul alszom. A jó idő, napsütés segített, de nekem kellett a doki. Alvásnaplót vezettünk, tanított relaxálást. A fáradtságtól nekem is furcsa rémálmaim voltak, mintha ébren lennék, de nem tudok mozdulni se, nagyon rossz volt. Kitartást Nektek!
2018. márc. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát most lehet, hogy durva leszek, de nekem ez már az a szint, hogy gyerek be a szobába, sírjon. Anyuka meg aludjon, pár éjszaka és nem kell kelni hozzájuk. Igen most ez nagyon nem menő gondolkodás a mai világban. De el lehet gondolkodni, mi a fontosabb? Egészséges anyuka nélkül semmi nincs.
2018. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én gyógyszerig nem jutottam, de nekem az segített, hogy visszamentem dolgozni. Besokalltam az otthonléttől.
2018. márc. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem két gyermekem van,4 és 6 évesek lesznek. A nagyot 21 hónapos koráig szoptattam, 3 óránként kell de csak 5 percekre. Ezzel nem is volt gond, viszont a kicsi 2 éves koráig 20-30 percenként és nem aludt vissza. A kedvemmel nem volt semmi báj, de fáradt voltam. Viszont esténként -nagyon rosszul voltam: zsibbadtam,izzadtam, liftező érzése volt
2018. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Annyi segítséget tudok adni,hogy hétvégén és pénteken pár órára elviszem a nagyobbat, valamint fizetek magánbölcsit heti 2 napra a nagyobbnak. A kicsinek fizetek bébiszittert heti 3x2 órát a délutáni babakocsis sétára. Tehát sajnos csak heti 2x2 órája van hétközben, mikor gyerek nélkül van. Hétvégén főzök, takarítok, többi időben meg dolgozom (négyőnket valakinek el is kell tartania). A munka sajnos nem opció, mert többe kerülne a magánbölcsi arra az időre, mikor dolgozik. Ma volt alvásközpontban, ahol próbálták megnyugtatni azzal, hogy nincs egyedül anyukaként ezzel. A 4 éves rendkívül hisztis (hiszen egész nap a heti két nap kivételével itthon van), a másfél éves pedig már jól alszik. Most éjfél lesz, este 9 óta csend van a lakásban, mégsem tud aludni...
2018. márc. 20. 23:36
 8/8 anonim válasza:

Ha már fél az elalvastól, az már baj.. igy kezdődött nekem is, ahogy a felesgednek, e s nem segített senki, hiába panaszkodtam 10 eve kinlodok az alvassal, mostmár gyógyszerekkel, de merem állítani, ha az elején kaptam volna ket hétre altatot, nem fajult volna idaig a dolog. Képes voltam magam felébreszteni az elalvás pillanatában, es ugyanezek a tünetek jöttek.

Hagyd aludni 2 hétig gyógyszerekkel, utána ra fog jönni, h tud aludni, képes ra, nem fog felni tole, nem lesz benne az a kényszer, h aludni KELL.

2018. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!