Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért féltékeny a 2 éves...

Miért féltékeny a 2 éves kislányom az 6 hónapos kis tesójára? Mit tegyek h ne legyen az?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy foglalkozok mind a 2 lányommal de a nagy féltékeny. Játszani nem akar vele. Odaültettem mellé fejen vagta a jatekkal mert hozzá nyúlt a babájához.
2018. márc. 21. 21:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Minden gyerek ilyen, nem olvastál erről?
2018. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De mit lehet csinálni hogy ne legyen féltékeny?
2018. márc. 21. 22:16
 3/22 anonim ***** válasza:
37%
Olvasgatni a temaban van egy rakat szakkonyv ami errol szol...en nem olvastam mert jol megvannak/voltak nem volt ra szukses noha anyosom egy rakat ilyen konyvet sozott ram még a kisteso erkezese elott ....nalunk eleg volt hogy elmondtam h nagyon szeretem de a hugicaja meg kicsi es nagyibb szuksege van, es nem tud vele jatszani meg meg kell ossza a jatekokat stb. Egyebkent joparszor eljatszottuk hogy amit nem adott oda vagy kivette a kezebol, egesz egyszeruen feltettem a szekreny tetejere: amit nem tud megosztani amivel nem tud kozosen jatszani azt elkoboztam. Kovetkezetesen betartva ezt nehany het utan mar kapasbol mindent adott a huganak, es magtanulta azt is, hogy ha valamibel egyedul akar jatszani, akkor szepen becsukja az ajtajat (2.5 eves volt mikor a tesoja 6 honapos volt) es akkor a pici nem megy oda es nem rombolja le/veszi el/tepi szet stb.
2018. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
74%
Nálunk és a környezetemen is az vált be hogy csináltam a nagyobbikkal Anya-fia napokat, azt a napot csak kettesben töltöttük. Illetve minden nap volt egy olyan része a napnak ami csak vele volt, pl étkezés, rajzolás, játék, ( addig apával , mamával volt a szobába).
2018. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
68%
Nálunk és a környezetemen is az vált be hogy csináltam a nagyobbikkal Anya-fia napokat, azt a napot csak kettesben töltöttük. Illetve minden nap volt egy olyan része a napnak ami csak vele volt, pl étkezés, rajzolás, játék, ( a pici addig apával vagy mamával volt a szobába).
2018. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan egy két éves mit játszon egy babával?
2018. márc. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
3as, gratulálok, azért bünteted a lányod mert te szültél egy másik gyereket? Miért is kéne megosztania vele a játékait? Azt ő kapta, később komoly problémáik lehetnek, ha mindig a nagy van büntetve a kisebb miatt.
2018. márc. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát 3, ha ezt szakkönyvben olvastad, dobd azt a könyvet a kukába. A testvérek esetében is kell magántulajdon, magánszféra. Ilyen ökörségekkel lehet még jobban elmélyíteni a testvérféltékenységet, hogy a pici miatt bünteted a nagyot.
2018. márc. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs most láttam hogy saját ötlet...ez megnyugtató hogy nem szakönyvben írnak ekkora sutaságot. Csóri 2.5 eves csukott ajtóval elvonultan kell hogy játsszon, mert van egy baba testvére. Ez szomorú :( 8 éves a fiam, 6 hónapos a húga, és még neki sem kell kivonulnia csukott ajtó mögé a baba miatt, pedig ő aztán már tényleg félti a cuccait, mert nem duploja van hanem könyvek meg egyéb sérülékeny dolgok.
2018. márc. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%

Másfél év van a lányaim között. Amíg növény volt a kicsi, nem volt baj, a nagy levegőnek nézte.

Amikor 5 hónaposan elkezdett kúszni, próbáltam ahogy lehet, távoltartani a nagytól, hogy ne zavarja a játékban.

Ez kb a kicsi 10 hónapos koráig tartott csak szerencsére, onnantól szépen játszanak együtt.

A megosztás, gondolom, arra a játékra vonatkozott a másik válaszolónál, amivel épp nem játszott a nagy. Nem hinném, hogy képes lenne elvenni egy játékot a gyerekétől, amivel éppen elmélyülten játszott, csak azért, mert a kicsi megkívánta.

2018. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!