Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eliza vagy Viktoria? Melyiket...

Eliza vagy Viktoria? Melyiket valasszam szerintetek ezek alapjan?

Figyelt kérdés

Abban segitsetek, hogy melyiket valasszam ezek alapjan:


Mindketto nagyon tetszik, az Eliza kicsit jobban, gyerekkorom ota az egyik kedvenc nevem, de valahogy ugy erzem, a Viktoria jobban passzolna a kislany szemelyisegehez (ez ilyen megerzesszeruseg). A ferjemnek mindket nev tetszik. Ti ebben az esetben hogy dontenetek a helyemben?


(Tehat nem az a kerdesem, hogy ti melyik nevet adnatok, vagy sem a sajatotoknak, hanem hogy ezek alapjan az en esetemben melyik lenne vajon a jobb dontes).



2018. márc. 22. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Azt választanám, amelyik a vezetéknévvel együtt hangoztatva jobban hangzik. Mert felnő és együtt fogja egy életen át használni. Tehát próbáld kimondva megfigyelni, melyik a jobb.
2018. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindkettőt adnám, hiszen lehetséges.
2018. márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Így a Viktóriát. Amúgy mindkettő tetszik.


Mi is megérzés alapján döntöttünk és nagyon illik ra a neve

2018. márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Viktória gyönyörű ;)
2018. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de egyiket se adnám!
2018. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én így az Elizát. De tényleg akkor már a vezetéknévtől tenném függővé. Nekem amúgy mindkettő van a családomban, de egyik sem tetszik igazán.
2018. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%

Elizának akkor is nevezhetitek, ha szépen Erzsébetnek anyakönyvezitek. Becenévnek szép, de akinek Elisa, Kata, Dorka stb. hivatalos keresztnevet adnak szülei az olyan, mintha eleve könnyed erkölcsű nőnek szánták volna, hiányzik belőlük a méltóság.

(Pedig komoly alakjuk mindegyiknek szép, méltóságteljes).


Viktória is ugyanúgy nemes királynőkhöz is illő név, becézése is könnyed és nem lekicsinyelő (Viki, Vica).

2018. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hogy melyiket válassaz azt nem értem miért vadidegenektól kérdezed meg?
2018. márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindketto megy a vezeteknevhez. Nem konnyu a dontes, mert az egyik nevet nagyon szeretem, a masik is tetszik, csak nem annyira, viszont szerintem a gyerekhez jobban passzolna. Köszönöm a valaszokat. Segit a dontesben, hogy mas is adta mar azt, ami meherzese szerint jobban passzolt hozza.
2018. márc. 22. 11:37
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Viktória tetszik. Eliza nem tetszik,de a Liza név az már

tetszik.

2018. márc. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!