Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akkora gond az egyesekne...

Miért akkora gond az egyeseknek, ha egy kismama táppénzre megy, mert félti a babáját?

Figyelt kérdés
Jönnek itt egyesek azzal, hogy fú táppénz csalás. Meg csak terhes nem beteg. Nem értem miért nem lehet megérteni, hogy a kismama talán jobban érzi magát otthon nyugodt környezetben, főleg ha volt már negatív előzmény, vagy olyan a munka környezet. Elvégre ha táppènzre jogosult akkor dolgozott, vagyis nem segélyre szül. Abszolút nem értem miért gond ez egyeseknek?
2018. márc. 23. 10:13
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
65%
gondolom azokra szólnak be, akik első héttől már otthon akarnak lenni, közben pedig pl ülőmunkát végeznek egy irodában, stressz nélkül
2018. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
29%
Nem gondolom, hogy bárki ezt gondolná.Mármint a környezetemben nincs ilyen ember.(Így helyesebb)Csalásról főleg nem lehet beszélni, mert ha kiírja egy szakorvos a kismamát akkor kiírta és kész, egy orvos nyilván jobban ért ahhoz mi jár az anyukának és mi nem.
2018. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
30%

Azért, mert normális esetben normális helyen dolgozik az ember. Tehát ha alapból stresszes a munkahelye, akkor azt le kellene cserélni, nem pedig stresszben élni az egész életét. Mert az nem egészséges. Terhességtől függetlenül. Így szerintem ez nem indok.

Az meg hogy a munka környezet olyan, az meg nem ok a táppénzre. Hanem könnyített munkát kell kérni, vagy akkor felmentik a munkavégzés alól, és alapbért kap.


SZóval táppénzre csak annak kellene mennie, aki veszélyeztetett terhes. Aki egészséges, az igenis táppénzcsaló. És a terhességét használja fel, hogy kihúzza magát a munkavégzés alól.

2018. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Szerintem ez akkor is magánügy, hogy ki meddig dolgozik, főleg ha az orvos kiírja táppénzre.Ha úgy érzem itthon jobban érzem magam, nyugodtabb vagyok akkor ha az orvos kiír miért fáj ez másoknak. Nem lesz attól nekik se kevesebb.
2018. márc. 23. 10:19
 5/40 anonim ***** válasza:
70%
2-es az orvos mindenkit kiír, aki kéri. Ha van indok, ha nincs. Elég ha a kismama kéri... Ez van.
2018. márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
38%
én ismerek olyat aki kasszában ült, és 4. héttől otthon volt... no komment
2018. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
És kedves utolsó megírod nekem, hogy ez neked miért nem mindegy? Mit érdekel hogy ki miért mikor megy táppénzre?
2018. márc. 23. 10:22
 8/40 anonim ***** válasza:
52%

És téged mit érdekel, ha ezért leszólnak valakit?

Szerintem igenis lehet még dolgozni terhesen,ha valaki egészséges, nem emelget munka közben.

Otthon 9hónap+3év+ gyorsan tesó +3év

Ez a magyar mentalitás, hogy ne kelljen dolgozni, de aztán sírás van, hogy kevés pénzt ad az állam.

2018. márc. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
66%
Abba nem gondol bele az ember, hogy a kismama nem veszélytetett bár, de attól még non stop hanyingere van és random hány? Én első babával dolgoztam 7. hónapig, 2. babával viszont pillanatról pillanatra szaladtam hanyni.....drága 4-es válaszoló, ezt egy KASSZÁBAN hogy bús p-ba csinalja meg a kismama? Vagy egy bankpénztárban? Annyira pokoli rosszindulatúak az emberek...
2018. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
48%
bocs, 6-osnak szólt! A kasszás vélemenyezőnwk
2018. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!