Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyit segít a férjete...

Nektek mennyit segít a férjetek a gyermeknevelésben, házimunkában?

Figyelt kérdés

2018. márc. 26. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem segít.

A kettőnk feladata, így együtt végezzük el.

Szakács, így nem idegen neki a konyha (nemcsak a főzés, a tisztán tartás sem probléma)

2018. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Mi mindent együtt csinálunk, fenékbe is rúgnám, ha nem így lenne. Én soha nem értettem azokat a nőket, akik eltűrik maguk körül a lusta, semmittevő férfiakat. Három gyerekünk van, nem is bírnám egyedül, ő vásárol, én főzök, amikor én takarítok, ő a gyerekekkel foglalkozik, de van, hogy a férjem főz, vagy kivasal, amíg én mást csinálok. Így ketten is elfáradunk, egyedül ezt képtelenség lenne, vagy nem lenne mindig főtt étel, tisztaság, vasalt ruha.
2018. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem "segít", hanem közel egyenlően kiveszi a részét. Azért csak közel egyenlően, mert egyelőre még itthon vagyok. Mosással, teregetéssel.. stb., amit mindenképpen jobb nappal, nem fogom megvárni,

de ő se várja el, hogy gyerekkel a nyakamban nagybevásárlásra induljak, beugrik ő a boltba hazafele.

Már gyerek előtt megvolt a jól működő munkamegosztásunk.

2018. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Mi is mindent együtt csinálunk.

Kivéve: ő nem tud főzni, így az csak az én feladatom, viszont én meg tériszonyos vagyok, így ablakot csak és kizárólag ő most :-) Az összes többi házimunkát, gyereknevelést (gyerekkel való foglalkozást) együtt, illetve mindketten csináljuk.

2018. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem "segít", hanem csinálja ő is, mert KETTEN vállaltuk a gyereket :)


Fürdet, pelenkáz, etet, játszik vele, ha fáradt vagyok 100%-ig ellátja, néha csinálnak apa-lánya napot, mikor elmennek ide-oda. Addig én alszok, olvasok, kávézok.

100%-ig kiveszi a részét a kislányunk körüli dolgokból.

2018. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon példaértékű válaszok jöttek. A férjem nem tud főzni és a házimunkát se úgy csinálja meg, hogy annak bármi értelme lenne. Kicsi a lakás, így nem gond, hogy mindent én csinálok. Kislányunkkal viszont szeret foglalkozni.
2018. márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tubarózsa ***** válasza:
48%

Férjem dolgozik én itthon vagyok (még). Ő minden másnap dolgozik, akkor egésznap. Amikor itthon van lefoglalja a gyereket, játszik vele, tisztába teszi stb, nem rég kezdtük a hozzátáplást, szivesen eteti. Házimunka? Az tényleg csak besegités. De igy egyeztünk meg, hogy én csinálom. Egyrészt kicsi a lakás nincs sok munka vele másrészt ne "unatkozzak", de ha elmaradt a mosogatás pl megcsinálja szó nélkül vagy ha lejárt a mosógép és nem tudok kiteregetni(pl szopizik a kicsi) azt is szó nélkül csinálja. Ha itthon van a reggelit ő csinálja(en utalom). A porszívózás és felmosás az ővé (porszivot szintén utálom). +koszt nem csinál vigyázz a rendre. Főzni nem fözök* majd most állok rá a hétvégi főzésre. Hétköznapra rendelünk. *egy cégnél dolgozzunk, ő a kafetéria teljes összegét kapja én amig gyeden vagyok a felét. Kb havi 25e t kapunk szép kártyára (vendéglátás) ebből rendelünk. :)

27N

2018. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

A házimunkában vannak tipikus az ő feladatai. Szemét levitel, barkácsolás, olykor fürdő, wc takarítás. Ezeken felül amire épp megkérem: pl: teregetés, mosogatógép ki-be pakolás.


A gyerekünk kapcsán azonban nem kell szólnom, magától is látja, hogy mit csináljon :) Pl. tisztába teszi, játszik vele, elaltatja. Illetve ő fürdeti. Igazából az etetésen kívül mindent csinál ő is.

2018. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Semmit se segít, nem is bírom sokáig 3 gyerek és munka mellett. Váláson gondolkozok.
2018. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%
Amire megkérem mindent megcsinál. Nyilvan ha pl furdetek es a masik gyerek akar valamit akkor keres nelkul is segit. De alapvetoen en vegzem a hazimunkat (o vasal mert arra harklis), es en vagyok a gyerekekkel nagyreszt, nem is tudnank maskent csinalni mivel 8kor elmegy es 7re er haza....hetvegen egyutt a csalad, akkor van kozos progi meg lenyirja a fuvet de ennyi. Inkabb fekszik hetvegen. Viszont cserebe hogy nem igas lokent kezelem es hagykm pihenni, anyagilag minden segitseget megad marmint ugyertem ha nyafogok hogy sok a hazimunka vagy nem birlk.a.gyerekekkel akkor nem azt mondja hogy ulj le kiporszivozok, hanem azt hogy nyugodtan hivj takaritonot es pihenj. Sak en meg sajnalom ezekre a penzt es inkabb tulterhelem magam....szoval ő jót akar, csak maskent mint ahogy en azt elkepzelnem. De nalunk azert ez nem valook sot nem is vita tema, en buszke vagyok ra hogy milyen ugyes a szakmajaban es orulok hogy nem porzsivozassal tolti a szabadidejet hanem pihenessel....en is megtehetném de en szeretek ebredestol lefekvesig.dolgozni mert ugy erzem teljesnek hasznosnak a napom. De nem vagyunk egyformak neki miert kellene ilyennek lennie?
2018. márc. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!