Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kisgyerek/kisbaba mellett...

Egy kisgyerek/kisbaba mellett gondolom vannak rossz pillanatok is mesélnétek erről? Vagy csak a boldogság van? Nincs semmi rossz abban ha valakinek babaja szuletik?

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 23:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Millió rossz dolog van, de az a pár jó sokaknál felülírja
2018. márc. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Ami durva volt, az a hasfajas. A tobbi nem veszes.
2018. márc. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem írja felül. Sok rossz dolog van. És sok jó is. Az ember nem szívesen mondd rosszat, mert nem szokás. De gyereket vállalni nagyon sok szempontból szívás. Felsorolni is nehéz, mennyiszer akasztanak ki egy héten, de nem lesz jobb semmi sem, ha panaszkodunk. Kibírjuk. Más választásunk úgy sincs. Visszacsinálni nem lehet.
2018. márc. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
2 rossz dolog volt eddig, a hasfájás és a fogzás. Mindkettő azért rossz, mert látod, hogy szenved a gyereked, de nem tudsz neki érdemben segíteni.ás negatívumát én nem látom az anyaságnak.
2018. márc. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

Ha tényleg tudtam volna a terhesség előtt, mennyire rám lesz akaszkodva az elején, lehet, hogy kevésbé akartam volna babát. Fél éve, mióta megszületett, csak akkor vagyok egyedül, ha apuka átveszi kicsit, de még nála is ritkán bírja fél órát (baba függő persze, meg egyszer csak kinövi). Nem azt mondom, hogy rossz, de olyasmi, amire nem lehet felkészülni, amíg nincs gyereked. Minden extra szervezést igényel, teljesen ő hozzá kell alkalmazkodni (szintén gyerek függő, de pl este kilenckor nem lehet csak úgy leugrani ha elfelejtettél valamit, és elég valószínű, hogy akkor kezd el ordítani, mikor épp leég a rántás) de tényleg ami igazán rossz, az ha beteg/fáj neki valami. Olyankor úgy érzem, bárcsak inkább nekem lenne bajom, csak ő jól legyen.

Mindennek ellenére rengeteg szuper dolog is van, és imádom őt, nagyon hálás vagyok, hogy megszületett. (Ja, maga a szülés is borzasztó volt)

2018. márc. 31. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

Dehogy nincs, pl. most 3-kor felsirt, es nem tudott visszaaludni, amit mostmar egy ideje csinal. Fel kell ilyenkor venni, es ringatni (mar ket eves), vagy sir. Szuletese ota nem egy joalvo tipus, nagyon megkoveteli a fizikai jelenletem, kulonben nem alszunk. A szoptatasban is ilyen volt babakent, hiaba akartam bizonyos idokozoket tartani, hetekig tarto siras utan jottem ra, hogy az sem ugy mukodik nala, ahogy a kulonaltatas sem. Es meg emellett is ebred, de igy legalabb tobbet tudok pihenni. A kornyezetemben persze majdnem mindenkinek sokkal jobban alszik a gyereke. Aztan amikor faradt vagy ehes, es nem veszem eszre idoben, vagy epp nem tudom a dolgot orvosolni... sokszor erzem magam kevesnek, faradtnak, turelmetlennek. Vagy mikor nem jovok ra, hogy miert sir, es zeng tole a haz hajnalban. A legrosszabb, mikor segiteni szeretnek neki, de nem tudom, mi baja.

Mindezek mellett a legjobb dolog a vilagon, rengeteget ad napi szinten, akkora orom, mint a ferjemet leszamitva semmi mas az eletben, pedig szeretem a munkam. Napi szinten konstans szereteterzes meg a mindjart-megorulok mellett is.

2018. márc. 31. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Gyerek nélkül is vannak az életben rossz pillanatok... A gyerek sok felelősséggel, főleg kezdetben nagyon kevés szabadidővel, lemondással, szoros fizikai és lelki kontaktussal jár, mintha az anya pórázon lenne és nem tud ez alól szabadaságra menni. Viszont pont ezt a feltétlen szeretetet, őszinte bizalmat, közelséget, függést, ami másfelől igen fárasztó, (egészséges:)) felnőtt kapcsolatban meg nem lehet átélni. Meglátásom szerint egyszerűbben átvészelhető, ha tudunk úgy tekinteni erre a pórázra, mint ami kölcsönös és idővel egyre hosszabb lesz, ahelyett, hogy rángatnánk :)
2018. márc. 31. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

Rossz:

-éjszakai kelesek, nálunk ez hónapokig tartott....

-szoptatas -utaltam, fájdalmas volt és számomra gusztustalan is, de csináltam, higy a gyereknek jó legyen

-kakis pelus nyakig kakis gyerekkel

-oltasok, betegségek, ez nekem mindig rosszabb volt, mint a gyereknek

- fogzás, hasfájás

- 7/24 készenlét

- hiszti korszak

- bölcsődei/óvodai beszoktatás

- szüneteket megoldani segitseg nélkül

2018. márc. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem rossznak mondanám, inkább nehézség. Nem véletlenül van annyi válás a gyerek 3 éves kora előtt.
2018. márc. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
Nekunk az altatas a nehez resze. Egy kisgyerek nagyon faraszto ha nem alszik ha nincs kipihenve az enyemek emg nagyon eossz alvok. Es nem kapcsolhatod ki oket, akkor se ha hisztisek idegesitoek. Az anya szervezeteben szo szerint ez stressz hormint termel. A ferjem magas vernyomassal kezelik miota gyerekei vannak, nekem a boromre ult ki ez a dolog plusz a gerincemre. De mimdettol eltekintve csodalatosak ami tudom hogy hihetetlen a panaszaradat kozepette, de tenyleg igy van. Fogsz egy merleget, rateszed a rosszat, a jot, es toronymagasan viszi a jo ;)
2018. márc. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!