Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért az anya kapja a gyereket...

Miért az anya kapja a gyereket egy válás után?

Figyelt kérdés
Egyenlőség van egyenjogúság mégis alapból a nőnél lesz a gyerek

2018. márc. 31. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Mert a legtöbb esetben az apukában fel sem merül, hogy akár ő is nevelhetné a gyerekeket. A gyermekelhelyezési per nagyon ritka.
2018. márc. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

A kérdésednek akkor lenne értelme, ha kizárt dolog lenne, hogy az apa kapja.

De mivel nem az

Így hát szevasz

2018. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

31 évesen(rég volt) én kaptam a két gyereket meg a lakást.

A bíróság ott helyezi el, ahol megítélése szerint biztosabb a jövője. ffi

2018. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem alapból,annak ítélik a gyereket, akinél várhatóan jobb neki. Közvetlen környezetemben is van erre példa. Csak hát általában az anyánál van jobb helyen a gyerek, jobban kötődiky ami érthető, mivel az anya van otthon 2-3 vele.
2018. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Persze, nem alapból. Kérni kell, bizonyítani hogy a másik fél kevésbé alkalmas a gyereknevelésre, és olyan körülményeket kell felmutatni, hogy a bírót meggyőzze. Nem lehetetlen, csak akarni kell. Nagyon sok apa kapta már meg a gyerekét. De olvasd el a kérdést.
2018. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem egyértelmű, hogy az anya kapja.

Csak az olyan családoknál az, ahol apukának a gyerek születésétől egyértelmű, hogy az anya dolga minden gyerekkel kapcsolatos és egy szaros pelenkát nem cserél le kérés nélkül, de még azért is könyörögni kell, hogy játszon a gyerekkel.


Ellenben az olyan családoknál ahol kezdettől közös feladat, felelősség a gyerek, ott apuka is ugyanolyan esélyekkel indul, feltéve hogy él a lehetőséggel.

2018. márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Mert egy gyereknek normal esetben anyara van szuksege kezdetben amugy is azt hiszi még egy lény vele, 8 hós kor szeparacio -anya teste, szoptatás- pszichikai fejlodesi menet, stb

Nem véletlenul találták ki a 3 éves korhatart sem.


Az állatoktol sem veszik el az életképtelen kölyköket azonnal. Es az apai vonal ott is jelentéktelenebb ebben a korban.


Az apák java része aki megmarad még munka után is kerülné csak a gyereket, 90% ban az anyák látják el es vállalják az anyagi kiszolgáltatottságot is értük de az apák nem.

2018. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7%

És mégvalami.

Válás/különélés esetén családlátogatáson nem csak azt nézik hogy anya csoro de apának luxusvillája van, hanem azt is többek között, kinél van kiragasztva a gyerek rajza és kinél nem.

2018. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok válás egyébként a hosszú pereskedés megelőzése miatt megegyezéssel zárul, és sokszor úgy egyeznek meg eleve a felek, hogy a gyerekek az anyához kerülnek. Ha nem sikerül a megegyezés, akkor lesz a gyermekelhelyezés bírósági hatáskör. Tényleg azt nézik, hogy a gyerek testi, szellemi fejlődése hol biztosított jobban, de valamelyest számít a gyerek kora és neme is. Egy alapvetően normális életvitelű anyától nem szokták elvenni a gyereket ha nagyon kicsi pl. A nagyobb gyerekeket meg szokták hallgatni, és az is számít, amit ők szeretnének.
2018. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Az egy dolog, hogy több olyat látni, ahol az anyánál marad a gyerek, de ez nem azt jelenti, hogy "alapból" a nőnél lesz. Egy igen nagy hányadnál a férfi nem is akarja, hogy vele maradjanak, mert 1. semmi kedve hozzá, 2. így egyeznek meg. Egy másik, szintén nagy hányadnál pereskedik ugyan az apa, hogy nála legyenek a gyerekek, de csak bosszúból, mert ki akar cseszni a volt feleséggel, de igazából fogalma sincs, hogyan látná el őket, vagy bevallottan a nagyszülőkkel neveltetné, ő csak a felügyeleti jogot akarja. És akkor marad egy szűk réteg, ahol tényleg az apa akarja őket nevelni, és a bíróságnak ténylegesen el kell döntenie, hogy hol lesz jobb helye. Ilyenkor megnézik az anyagiakat is, de nem csak azt. Azt veszik figyelembe, hogy hol jobb a gyereknek, mi a kisebb változás, megrázkódtatás neki. Például hogy melyik szülőnél elhelyezve maradhat az addigi lakóhelyén, vagy hogy melyik szülő tud több időt vele tölteni. Ha pl. van egy napi 12 órát dolgozó apa és egy reggel 8-tól délután 4-ig dolgozó anya, akkor nyilván az anya felé hajlik a mérleg, mert a gyerek ellátását jobban tudja biztosítani. Megnézik pl. azt is, hogy addig ki volt vele többet. Például ha beteg volt, ki maradt vele otthon rendszerint. Na most én azt szoktam látni, hogy az esetek igen nagy részében az anyák mennek táppénzre. Sokszor olvasom, hallom, hogy panaszkodnak, hogy a munkahelyen nem nézik jó szemmel, de ha felvetem, hogy az esetek egy részében maradjon otthon apa, és máris kevesebbszer kell így kiesni a munkából, akkor még engem hurrognak le, hogy én ezt hogy képzelem, 1. a beteg gyerek csak anyát akarja, 2. apa keresi a nagy pénzt, ő nem hiányozhat a munkából.


Egyébként meg az olyan családoknál, ahol közel azonos mértékben vette ki a részét a gyerekek gondozásából a két szülő, ott sokszor van osztott felügyelet. Ahol meg nem, ott megbeszélik, hogy mi a legjobb megoldás, és nem is biztos, hogy a bíróságnak kell döntenie.

Én speciel ismerek olyat, ahol az apához került a gyerek, mert az anya alkalmatlan volt, ő láthatást sem kapott. De tény, hogy ez a ritkább.

2018. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!