Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok arról, hogy...

Mit gondolnátok arról, hogy az 50 éves apátok gyereket akarna a 45 éves barátnőjétől?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, harmadik babát várom. Apámnak van egy kapcsolata. Ami kb olyan mint a 15 16 éveseké. Hol együtt hol külön. Volt hogy hetente mentek szét. Most együtt vannak. Apám közölte hogy gyereket akarnak és már a neve is megvan. Kérdezte mit gondolok. Mondtam, hogy ő dolguk. De igen vegyesek az érzéseim. Egyrészt szerintem már elég idősek másrészt 3 családos anya és felnőtt nő ként fura lenne ha kistestvérem születne. Ugyan akkor az ő dolguk az ő életük. Ki mit gondol erről?
2018. ápr. 1. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Semmit. A családunkban is van ilyen, igaz, ott édes testvérek, és véletlenül sikerült. (Zárójelben meg, 45 évesen rohadt kicsi az esély, hogy össze fog jönni.)
2018. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom. De ha össze is jön, mi lesz ha beteg lesz? Nagyon sajnálnám a babát és az apámékat is. Biztosan szeretném bármilyen fura is lenne, hiszen a testvérem lenne.
2018. ápr. 1. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló van nálunk is.. Apám új nője csak pár évvel idősebb nálam (20-on évesek vagyunk)

Apám most lesz 52éves.. Az unokája (az én gyerekem) lassan 2.5 éves az ő gyereke 2 hónapos..

2018. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Reméljük nem sikerül. Baromi nagy kicseszés szegény gyerekkel

Nálunk egyébként kicsit hasonló, csak én vagyok a kistesó és a szüleimnek komolyan kapcsolata volt és van egy édes bátyám is.

A legidősebb féltesóm 31 évvel idősebb és 2 nálam idősebb gyereke van.

2018. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elne apukam, es ilyet tervezne, megmondanam neki, hogy biztosan jol atgondolta, egeszsegesen etkezik, rendszeresen sportol, nem dohanyzik, nem iszik rendszeresen, egeszsegesnek erzi magat, van biztosnak gondolt jovedelem es elegendo felretett penz is, es a felesege is egeszseges, ha ok ezt igy jonak latjak. Ebben az eletkorban nagyon eltero az emberek egeszsegi allapota, elethelyzete, es nyilvan mindenki maga dont. Apukam 58 eves sem volt meg, mikor meghalt, nala valoszinuleg megelozheto lett volna, neki nem javasoltam volna, ha anno 50 eves koraban megkerdezi a velemenyet errol.
2018. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Azt, hogy nem nőtt be a feje lágya. Önzés ez, nem felelős gyerekvállalás. Annak a gyereknek majd szülő kell 20 évesen is és nem egy inkontinens apa vagy egy klimaxos anya. Meg is kell érni, hogy felnőjön az a gyerek és ezt nem bántásból mondom, hanem a józan ész mondatja velem. Lehet, hogy jól tartják magukat, sportosak, csak nem tudom, hogy az elkövetkező éveket hidegben, szélben, tűző napon stb majd a homokozóban akarják-e tölteni, meg futni a kismotorozó gyerekük után, emelgetni be a hintába, járni szülői értekezletre és végig kisérni aztán egy kiskamasz gyötrődéseit, úgy, hogy lehet, hogy már az érettségijén ott sem lesznek vagy a diplomaosztóján. Szép öregkort kívánok nekik együtt, de nem egy gyerekvállalást.
2018. ápr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ledöbbennék. Én nem azt mondom hogy mindenki szüljön 20 évesen, de azért van egy határ.50+-osan minek már valakinek gyerek? Megkérdezném tőle hogy átgondolta-e rendesen milyen élete lesz annak a kisgyereknek. Hogy mire eljön az ideje, tud-e vele majd úgy foglalkozni ahogy egy eleven kisfiú/kislány elvárá? Hogy ha felnő meddig tudja támogatni őt, vagy a gyereknek majd a 14 szülinapján azon kell agyalnia mennyi időm lesz még apával, míg a korabeliek kalandparkba, és nyaralásokra járnak a gyerekkel.

Szerintem mindennek megvan a maga ideje az életben, 50+-san meg menjen világot látni élje újra a fiatalságát akár, de akkor álljon neki (újra) családot alapítani.

2018. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Ő olguk, de nem örülnék, mert a gyereknek normális, vidám, aktív! szülőre van szüksége, aki még vele van 20-30 évig, nem egy nagyapja-korú idős emberre.


Emellett rizikós is, bármi baja lehet a kicsinek.

2018. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 29 vagyok, szintén a 3.babát várom. Az én apám(55) nagyon nem egy apa-típus, nulla felelősség, a kapcsolata az élettársával(47) akár a te apádéké, szóval valszeg ugyanazt gondolnám, amit te. Felelőtlenség... Nem kicsi.
2018. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valóban az ő dolguk. SZámomra a 45 az a határ, amibe még belefér a gyerekvállalás.
2018. ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!