Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem lesznek felnőtt...

Csak szerintem lesznek felnőtt korban komolytalanok a mai “divatos” lánynevek, mint Lili, Luca, Mia, Zoé, Liza?

Figyelt kérdés
Egy kislánynak aranyosak, de egy felnőtt nőhöz mennyire fognak passzolni ezek és a többi hasonlóan rövid nevek?
2018. ápr. 6. 09:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Ez butaság, a mai nevek a mai gyerekek számára teljesen normális átlagos nevek lesznek. Csak nekünk "komolytalanok" mert mi a sok Krisztina, Andrea, Katalin és Erika stb. nevekhez vagyunk szokva. Hidd el, a mai tipikus rövidke nevek totál átlagos, megszokott nevek lesznek a gyerekeink korosztályának felnőttként mert ők ezeket ismerik. Nekik egy Krisztina vagy Mónika olyan lesz mint nekünk az Erzsebet, Rózsika és Klotild. Nyanyás és avítt
2018. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%
Igen.
2018. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%

Én is azt gondolom ezek aranyos nevek egy kislánynak,de felnőttnek meg már fura.

A gyerekeimnél is szempont volt hogy lehessen aranyosan becézni,viszont a teljes neve már nem hangzik kislányosnak

2018. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem fura felnőttnek, ráadásul mire ezek a gyerekek felnőnek pláne nem lesz furcsa, mert gyakori lesz a korosztályukban. Semmivel sem furább, mint egy felnőtt Boglárka, Ibolya, Hajnalka, Virág pl.
2018. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem a nevek rövidségével van a gond, hanem a becenevekkel. Abban egyetértek, h mivel ebben nőnek fel a mai gyerekek, nem lesz nekik fura vagy komolytalan. De aki nem tucat, hanem "normális" nevet ad a gyerekének nem gondolnám, h nyanyásnak hat majd, sokkal inkább egyedibb és különlegesebb lesz 30 év múlva egy Andrea mint a 100. Luca. Pl. én 30 vagyok és az egyik barátnőmet Máriának hívják, így is szólítják. Imádja a nevét senki nem gondolja azt, h nyanyás.
2018. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

nekem ezek a "beszélős" nevek sem tetszenek.

(Virág,Kincső,Málna,Bodza,Boglárka)

ezek is pont olyan furán hangzanak..

2018. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
28%
Igen, nemcsak a becenevek hanem a virágnevek ill. a gyümölcsnevek is furák.
2018. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Anita, Mónika stb. nem modern név, idős asszonynál mégis furcsa...
2018. ápr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%
de legalább nem hangzik komolytalanul egy Anita vagy Mónika..
2018. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a nevek kb. mind a régi nevek becézéséből alakultak ki, lényegében csak modernizálva lettek, így nem, egyáltalán nem lesznek komolytalanok. A Lili egyébként már 30 éve is divatos volt, ismerek ilyen felnőtteket, és egyáltalán nem érzem komolytalannak. Ők meg ráadásul ebben nőnek fel, ez lesz nekik normális.

Nekem inkább az lenne a "komolytalan" ha egy 20 évest Erzsébetnek, Teréziának vagy Gyöngyvérnek hívnak.


De ha ettől "fél" valaki, akkor adhatók ezek, és becézhetők a fentiek szerint:

Liliána, Lúcia, Mária, Zorina, Alíz

2018. ápr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!