Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy jó házasságot csak jobbá...

Egy jó házasságot csak jobbá tesz a gyerek?

Figyelt kérdés

Az folyik a csapból is, hogy rossz házasságba nem szabad gyereket vállalni, mert csak elmélyíti a problémákat és nem fog megoldani semmit.

De egy harmonikus, jó házasságot akkor ezen az alapon csak jobbá tesz, nem? Vagy ti mit tapasztaltok?


2018. ápr. 15. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Jó volt a kapcsolatunk a babánk születése előtt, de a kialvatlanság,fáradság mindegyikünkre rányomta a bélyegét.Voltak morgásos időszakok.Nem változott alapvetően a kapcsolatunk semerre.Párom jobban felnéz rám és előbb tesz-vesz a konyhában mint azelőtt.
2018. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem feltétlen. Teljesen új élethelyzet, előtte senki nem tudja hogyan fog reagálni. De persze igaz, ha egy kapcsolat harmonikus, akkor hamarabb megoldják a problémákat.
2018. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Hát szerintem egy jó házasság nagyobb eséllyel túléli a gyerekekkel járó nehézségeket, fáradtságot, privát idő hiányát, esetleges pénzügyi nehézségeket.
2018. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Rossz a logika.

Egy jó kapcsolatot, házasságot nagyobb eséllyel nem tesz tönkre, de ennyi.


Jobb nem lesz a kialvatlanságtól, fáradtságtól, időhiánytól semmi.


Gyerekek mellett még jobban kell teperni, hogy ne menjen tönkre. Persze ettől a teperéstől, na meg a közösen átélt nehézségektől illetve boldogságtól érezheted, hogy még inkább összetartoztok.

2018. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, amit a 4. ír: valahogy mélyebbnek érzem a kapcsolatunkat, erősebb az összetartozás érzés. Mi nem kerültünk amúgy hullámvölgybe, azaz volt olyan időszak, amikor kevesebb időnk volt egymásra, de nem veszekedtünk ezen, tudtuk, hogy ez most ilyen, majd lesz jobb. Nemsokára 3 éves lesz a lányunk, ugyanolyan stabil és erős a kapcsoltunk, mint előtte. Tervben a második baba :)
2018. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mondhatom, hogy tökéletes volt a házasságunk a gyerek előtt. Aztán gyerek után gyakorlatilag számtalanszor a szakadék szélére kerültünk. Többször álltunk úgy, hogy elválunk.

Szóval nekünk igazából pont fordítva lett. Új élethelyzetbe kerültünk, máshogy éltünk, más lett minden, kialvatlanság, fáradtság, fásultság, nem volt túl sok minőségi idő kettőnkre, ilyen téren segítségünk sem igazán volt, szóval eltávolodtunk és elhidegültünk egymástól. Amióta nagyobb a gyerek, már iskolás, sok mindenben önálló, többet van el nélkülünk, így valamennyire kezdünk visszatérni egymáshoz, de igazából tényleg még korábban minden rendben volt a férjem és köztem, amióta gyerekünk van, a kapcsolatunk vagy nyugis, vagy problémás. Azóta nem mondhatnám, hogy volt jó a házasságunkban.

Persze ehhez az is hozzájárult, hogy a férjem csak a problémákat látja, de nem tesz semmit ellenük, míg én már belefáradtam, hogy én tegyek meg mindent.:(

2018. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez így biztos nem igaz. Kivételek mindkét helyzetben lehetnek. A rossz házasság megjavulhat, a jó házasság megromolhat és ez fordítva. Minden attól függ h a pár h viszonyul az új élethelyzethez. Azért csak új taggal bővül a család.
2018. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ti hogy vagytok vele de a mi kapcsolatunk romlott. Nem mondom azt hogy teljesen oda az egész de sokat romlott. Az én férjem inkább lett jó apa mint szerető férj. Nagyon ráfeküdt a gyerek témára és mintha inkább a gyerek lenne fontosabb.
2018. ápr. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én házasságom egy picit sem romlott a gyerek születése után, sőt! így teljes az életünk.
2018. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!