Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mi alapján választottatok...

Ti mi alapján választottatok nevet a babátoknak, ha a nektek igazán tetsző nevek mind foglaltak voltak a szűk rokoni körben?

Figyelt kérdés

Mi volt a kedvenc név és mi lett végül a gyerek a neve?


Hasonló helyzetben vagyok,barátkozok újabb nevekkel,érdekelne ki,hogy oldotta meg.



2018. ápr. 20. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a Balázs és a Tamás volt ami tetszett. Balázs van a férjem rokonsagaban, ezért a Tamás marad. Lány nevekkel már nagyobb a gubanc
2018. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Ami nekünk tetszett azt választottuk a gyerekeknek. Mondjuk nagyon ritka nevet kapott mind a 3 :D
2018. ápr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem voltunk olyan helyzetben, hogy nekünk tetsző név lett volna a szűk családban.
2018. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Alapvető dolog volt, hogy ne legyen a családban, ismerősök között, ne asszociáljak senkire a gyerek nevéből. Így lett Áron. Ami azért furcsa, mert pont egy nagyon kedves főiskolai évfolyamtársasm miatt szerettem bele ebbe a névbe (a srácba nem!) sok évvel korábban.


Vannak azóta is favorit neveim egy esetleges tesónak, viszont elég sokat ellőttek belőle a környezetemben.

Ilyenek: Gellért, Vince, Toma, Flórián, Fábián, Bercell, illetve Sarolta, Fédra, Hanga, Emese, Hargita

2018. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk nehéz volt kicsit mert nem tudtuk eldönteni hogy az apja nevét kapja vagy egy nagyon hasonló hangzású nevet. Az apja neve a családban mindenhol előfordul így lett Zoran.:) a másik a Jovan volt egyébként. A lányunknál is meggyült a bajunk ő végül Yelda lett
2018. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Mi az hogy foglalt?😐

A sógorom nevét kapta a fiam.könnyű és gyors névválasztás volt.neten rakerestunk a ferfi nevekre és ez tetszett meg.ennyi!nem nagyon érdekelt hogy mást is így hívnak 😄 ha nekünk ez tetszett akkor ezt kapta!

2018. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha mondjuk a férjem egyik rokonát úgy hívnák, ami nevet mi kiválasztottunk, csak akkor nem adnám, ha a családnév is egyezik.


De mondjuk, ha a lányomat úgy akarnám elnevezni, mint a húgomat, akkor simán adnám a nevet, mivel a fiam a vezetéknevét az apja után kapja és nem utánam (vagyis nem egyezne az én testvérem vezetéknevével).

Pl. A húgom Kovács Anikó, és én a lányomnak az Anikó nevet adom, ő az apja vezetéknevével kapja, vagyis Papp Anikó lesz és nem Kovács. Ennyi.


Ha meg csak valamelyik uncsitesót hívnak úgy, akkor meg pláne nem érdekelne, hogy az a név már szerepel-e valamelyik rokonnál.


Nálam az egyetlen kizáró ok az lenne, ha a vezetéknév is egyezne, mert akkor gáz, ha két ugyanolyan nevű ember van a családban, az egyik a fiam, a másik meg pl. nagypapa.

2018. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha nekem az tetszik, azt adom. Ennyi.


Az, hogy unokanővérem lányát is úgy hívják, hát istenem.

2018. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kisfiunknál ami nekünk a legjobban tetszett, az egyáltalán nem volt a rokonságban.

A lánynévnél pont volt a rokonságban, ott választottunk egy másik szép nevet.

Annyi szép név van, ha ötven gyerekem lenne, akkor is mindnek találnék szép nevet!

2018. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!