Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van a kismama, akinek a...

Hogy van a kismama, akinek a babájánál vízfejűséget állapítottak meg?

Figyelt kérdés
Sokszor eszembe jutnak, vajon hova alakultak az értékek, hogy van a kicsi... Hátha olvassa...

2018. ápr. 24. 09:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni, tényleg, hogy van a baba?? már lassan szinte világra kéne jönnie, nem? :)


én is olvastam őket, olyan aranyos volt az anyuka, drukkoltam nekik nagyon, aztán egyszer csak eltűntek...

miért?


kérdező, emeld ki a kérdést, hátha meglátják.

2018. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!Soha nem írtam neki,de nap, mint nap itt izgultam, hogy alakul a dolog.Én már a kérdést se találom?Én vagyok béna?
2018. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kiemeltem, hátha :)

Nekem is komolyan mondom majdcsak naponta eszembe jutnak, nagyon drukkolok nekik.

(#2, sajnos az alapkérdést valaki töröltette :(

2018. jún. 3. 23:12
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Szerintem rám gondoltok! :)

Februárban írtam ki a kérdést, és azt is leírtam, hogy megtartottuk a babát.

A 18. Héten derült ki a betegség, akkor 16 mm-esek voltak a tágulatok. Ezek mindig növekedtek. Születésekor jobb oldalon 20, bal oldalon 32 mm volt a tágulat.

Június 6-án 35. hétre császármetszéssel megszületett a kislányunk:)) Nagyon szép volt, meglepődtem, hogy egyáltalán nem látszott rajta semmi. Azóta is sokan mondják milyen formás a feje:D

3 hetesen shunt-öt kapott, összesen 4 hét után haza mehettünk. Kontroll még gyakran van, de minden rendben, a shunt jól működik, agykamrák helyreálltak, nincsen panasza:))

5 hónapos lesz jövőhéten. Nagyon vidám baba, visszamosolyog, gagyarászik, csörgőt, ha a kezébe adom megtartja és rázza, fejét már egész szépen tartja. Pár hét múlva kezdjük a korai fejlesztést, illetve itthon tornáztatjuk. Még nem nézegeti a kezét, nem veszi a szájába, és nem forog egyik oldalra sem. Koraszülött osztályra megyünk 3 havonta, azt nem mondták, hogy le lenne maradva, de kell neki a torna. Még sokat nem tudok mondani ezzel kapcsolatban írni. Továbbra is bizakodóak vagyunk és hisszük, hogy nem lesz semmi baj!

A kérdést én töröltettem, nem tudom pontosan miért, de aztán megbántam, mert sokan gondoltak ránk, szorítottak nekünk. De már nem tudták visszaállítani, írtam a gyakorinak, hogy állítsák vissza, többet nem gondolom meg magam:D

Micsoda véletlen, teljesen véletlenül találtam meg a kérdésed, kedves kérdező, csak úgy unblock babás kérdéseket nézegettem!:))

Kicsit hosszú lett, de sok minden történt azóta. Nagyon aranyosak vagytok, hogy gondoltatok ránk és figyelemmel kísértétek a történetünk!


A fogadott orvosom azóta ennyit szokott nekem mondani: "Magának volt igaza" 😢😢

2018. okt. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a 2-es vagyok(itt), akkor nem szóltam hozzá, mert annyira nem vagyok otthon a témában, de minden nap olvastam a fejleményekről, amíg voltak...Nekem egy barátnőmnek volt shunt-je.(Azt mondta, már kivették.)Osztálytársak voltunk általánosban és most is tartjuk a kapcsolatot.Ő koraszülött volt, ill.volt shunt, gégemetszés.Ebből annyi látszott, hogy a nyakán maradt heg.Kicsit nehezen tanult, de normál suliba járt, érettségizett, dolgozik. Úgy él, mint bárki más. Remélem, hogy nálatok is minden rendben lesz, főleg, hogy azóta már sok minden változott(37éves), időben el tudtátok kezdeni a korai fejlesztést stb.Gratulálok a döntésetekhez, sok boldogságot a babához!

2018. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az anyuka vagyok:

Köszönjük szépen!! Nagyon kedves vagy! :)

Mi történt, hogy a barátnődnek ki lehetett venni a shunt-jét? Talán megoldodott a vízelvezetés magától? Az nagyon ritka, de hallottam már ilyet.

Az idegsebész még az endoszkópos műtéten gondolkozott, de azt mondta, még kicsi hozzá. Később, ha akarjuk megcsinálhatják elvileg.

2018. okt. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen,egyszer az általános iskola végén, hirtelen kellett cserélni, mert egyszercsak fönnakadt a szeme és elájult

:( Az a csere még a növekedés miatt volt. Utána kb. 20éves lehetett, amikor volt egy műtétje.Azt nem tudtam miért, csak azt, hogy sikerült, de utána jó ideig nagyon fájt a nyaka, sokáig ülni se tudott. Küldözgették mindenhova, ideggyógyászhoz, meg pszichológushoz, mert azt mondták lelki eredetű lehet, fizikailag semmi nem indokloja a nyakfájását. Aztán elmúlt, már semmi baja. Évek múlva kérdeztem, hogy mi van a shunt-tel, nem kell-e cserélni? Akkor mondta, hogy az már nincs, kivették még akkor, nincs már rá szüksége. 2-es voltam

2018. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szia!

De örülök, hogy írtál. Hihetetlen, hogy miken kellett keresztül mennetek. Nagyon sokan drukkoltunk és drukkolunk Nektek, nekem tényleg eszembe szoktatok jutni a mai napig :)

Emelem kalapom előttetek és az erőtök felett. A férjed hogy bírja egyébként?

A lehető legjobbakat kívánom Nektek és tényleg örömmel olvastam, hogy a helyzethez képest milyen jól vagytok. Az meg, hogy ennyire korán tudjátok kezdeni a fejlesztőt, szuper. Ő annyira élni akart, biztos vagyok benne, hogy meg lesz a kitartásotok gyümölcse :)

Megköszönném, ha néha-néha írnál magatokról pár sort :)

2018. okt. 31. 20:00
 9/18 anonim ***** válasza:

sziasztok, én voltam, aki javasolta, hogy a kérdező emelje ki a kérdést. :)


nagyon örülök, hogy jelentkeztél! nekem is sokszor az eszemben voltatok, néhány naponta felkukkantottam ide, hátha látok valami hírt.


gratulálok a kislányhoz, szabad tudni a nevét? :)


nagyon kemény, amin keresztül mentetek, le a kalappal előttetek.


jó egészséget kívánok továbbra is nektek, sok erőt, minden jót!


és jelentkezz néha, figyelem továbbra is a kérdést! :))

2018. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én vagyok az anyuka.

Köszönjük szépen a jókívánságokat! :)

A párom is pozitívan állt hozzá a kezdetektől. Ő sem tudta mit csináljunk, hogyan döntsünk, melyik út lenne számunkra a "jobb". De most itt van, és nagyon szeretjük:)

A nevét szívesen leírom üzenetben!

Természetesen jelentkezni fogok, ha lesz valami új fejlemény :)

2018. nov. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!