Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor illik felkérni a kereszt...

Mikor illik felkérni a keresztszülöket?

Figyelt kérdés
Terhesség elején, közepén, végén? Vagy ha már megszületett a baba?

2018. ápr. 25. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem legkorabban is a terhesseg utolso heteiben, de ink szules utan.
2018. ápr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Mi tesóméknak szóltunk.Először egyszer kétszer viccesen megemlítettem nekik már terhesen, akkor még nem is gondoltam komolyan talán ,hogy ők legyenek.3 hónapos korában aztán mondtam nekik, hogy na akkor készüljetek:D

Szerintem ha közeli ismerős akkor bármikor szólhatsz nekik és nyilván közeliek,mert senki sem idegeneket kér fel ilyen ,,feladatra".

2018. ápr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Kb. mint esküvő szervezésénél hagyj rá pár hónapot, hogy biztos még ráérjenek, de nincs ilyen "illik", és a keresztszülei csak onnantól lesznek azok, hogy megvolt a keresztelő, nem kell ezt mondjuk plusz ajándékért előgyakoroltatni :) Persze terhesen is meg lehet beszélni, ha szeretnéd, de ha nem pár hónaposan akartok keresztelőt tartani, hanem "majd meglátjuk... amikor már nem féltjük annyira, meg nem hasfájós, meg épp várhatóan már jó idő lesz... stb." és ez a végén azt jelenti, hogy csak másfél-két évesen juttok el odáig, akkor még ráér. Ha közeli barát vagy pláne valamelyikőtök testvéréről van szó, gondolom, amúgy is találkozni fogtok, és ismerni fogja a gyereket.
2018. ápr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem a szülés után néhány héttel kértek fel.

Egyébként a templomban keresztelés tervezett időpontja előtt kb. egy hónappal kell jelentkezni. Ekkor már nem árt, ha tudjátok, hogy ki a keresztszülő, mert le kell adni az adatait.

2018. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem a terhesség közepén kértek fel.

Ha nem csak kirakatkeresztelés lesz, hanem valóban vallásosak vagytok, akkor az is szempont lehet, hogy minél előbb (leendő) keresztszülőként imádkozhassanak a babáért. De azért elsietni nem kell, csak ha már tényleg eldöntöttétek, hogy kik legyenek azok.

2018. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!