Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 éves kisfiú folyamatosan...

9 éves kisfiú folyamatosan hazudik. Normális ebben a korban? Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vigyázok a kisfiúra, és egyre cifrább dolgokat talál ki. Korábban csak annyi volt, hogy meg nem történt dolgokat mesélt el, pl. tegnap eltörte a kezét, és egy fémet kellett beletenni, de ma reggel már kivették, és teljesen jól van. Mostanában viszont már nem csak mesél, hanem tényleg átver, nem létező üzeneteket ad át az anyjától, elhallgat házikat, másokról meg feleslegesen állítja, hogy meg kell csinálni. Pénteken egy orvosi receptet hozott, hogy ezt ki kell váltanunk, és neki bevenni. Mint kiderült, az apja vérnyomásra való gyógyszere volt, még jó, hogy gyanús lett, így indulás előtt rákerestem a neten. Az anyjával már beszéltem, de nem igazán foglalkozott a dologgal, annyit mondott, hogy akkor ezenetúl majd nem üzen, hanem Messengeren ír, ha valami külön kérése lenne, de ezt sem mindig tartja. Van valakinek valami ötlete?
2018. ápr. 29. 14:54
 1/6 anonim válasza:
7%
Mindenképpen vidd el orvoshoz és pszichológushoz!
2018. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az anyja, sem semmilyen rokona, éppen csak vigyázok rá, úgyhogy ezt nem tudom megtenni. Legfeljebb javasolhatom nekik, de tartok tőle, hogy csúnya vége lenne, ha ezt felvetném.
2018. ápr. 29. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Szólj a szüleinek, hogy el kéne vinni orvoshoz, mert valami nincs rendben vele. Ha nem hallgatnak rád, akkor szerintem nem kéne vigyáznod többé arra a gyerekre, mert a hazugságai miatt bajba is keverhet. Egy ilyen problémát nem szabad elhanyagolni.
2018. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet, hogy csak nálad hazudik? Nem örül neki, hogy te vigyázol rá és így akar elkergetni. Bocs, de ez is lehet.
2018. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az sajnos tény, hogy nem örül, én már a sokadik bébiszitter vagyok, de amennyire tudom senkivel sem volt igazán jó viszonyban. Elég kis magánakvaló gyerek, a tabletezésen kívül semmi sem hozza lázba, és nagyon dühös, ha ebből ki akarom zökkenteni. Viszont hazudik a szüleinek is, ezt az anyja elmondta, csak éppen szerinte ki fogja nőni, és nem kell foglalkozni vele. Nekem viszont a munkámat szabotálja ezzel.
2018. ápr. 29. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Ovis korában ki kellett volna nőnie. Anyuka kicsit el van tévedve. Legalább abból rájöhetett volna, hogy már az x. babysitteren vannak túl... Szerintem jobb, ha otthagyod, mert nagy bajt hozhat rád ez a gyerek. Biztos találsz másik helyet.
2018. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!